10 фільмів та аудіокниг, що руйнують стереотипи про жінок

Історії для натхнення

У Міжнародний день боротьби за права жінок ми разом з Megogo зібрали фільми та аудіокниги, які мотивують творити, мріяти, реалізовувати ідеї та пам’ятати — головні героїні є не тільки на екрані, а й у житті.

Фільми

«Джой»

Джой Мангано — одинока мати, яка самостійно виховує трьох дітей. Вона робить усе, щоб полегшити життя собі та своїй сім`ї. Постійно втомлюючись від миття підлог, жінка вигадує спеціальний механізм віджиму для швабри. Життя героїні повністю змінюється — геніальний виріб робить Джой відомою на весь світ.

«Дика»

Життя Шеріл Стрейд повністю йде шкереберть: спочатку помирає її мати, а згодом чоловік просить розлучення. Повністю пригніченій головній героїні здається, що існування в цьому світі зовсім не має сенсу. Шеріл вирушає в тримісячний похід небезпечним гірським маршрутом Америки. Жінка сподівається знову знайти сенс життя.

«Кольорова кімната»

Кларисса — креативна та амбітна жінка, яка займається гончарною справою. У неї завжди була мрія: відкрити студію та навчати цієї творчості інших.

Велика депресія в розпалі — економіка та бізнес підприємців у Англії занепадають. Але випадкова зустріч з власником фабрики допоможе героїні реалізувати свої геніальні ідеї. Тепер Кларисса має зробити нереальне — підкорити світовий ринок.  Але чи зможе дівчина залишитись собою, коли настане пік її популярності?

«Не хвилюйся, серденько» 

Еліс та Джек живуть в ідеальному корпоративному містечку Каліфорнії. Розкішні маєтки, краєвиди з вічним сонцем, гламурні друзі… Та за цим приховується страшенно нудний побут, який повторюється щодня. Тож поки чоловіки працюють над таємним проєктом, їхні жінки хочуть знайти себе. Що може піти не так?

«Книжковий клуб: наступний розділ»

Життя головних героїнь досить активне — вони полюбляють сніданки за келихом ігристого, ходять на романтичні побачення та відвідують вистави. А ще подруги є учасницями книжкового клубу. Саме він допомагає обговорювати яскраві пригоди персонажів, тенденції в літературі та ділитися своїми ідеями щодо подорожей. Діана замовляє костюми, Вівіан планує культурну програму, а Шарон та Керол вибирають екскурсії. Вони впевнені, що згодом підкорять усю Європу своїм авантюризмом. 

Аудіоконтент

«Я, Ніна»

Це історія журналістки Ніни, яку спіткала страшна хвороба. Ольга Купріян та Яніна Соколова написали щоденник пережитого Ніною, в основі якого — реальні події, що тісно переплітаються з художніми вигадками. Це оповідь зі щасливим фіналом, сповнена чесних емоцій та фізичних переживань. 

«Сила дівчат: маленькі історії великих вчинків»

Це збірка 50 життєписів видатних українських жінок: Катерини Білокур, Лесі Українки, Ліни Костенко, Ольги Харлан, Софії Яблонської. Книжка створена, «щоб захоплюватися не завжди простими життями та не завжди справедливо оціненими досягненнями українських жінок та дівчат усіх часів, їхнім професіоналізмом, вірністю своєму покликанню, їхньою працею на користь усього людства».

«Покінчи з "хорошою дівчинкою"»

Дівчата повинні мовчати? Бути привітними та чемними? Ідеальними? Можливо, вони зовсім нікому нічого не винні? Протягом тисячоліть жінок вчили бути «хорошими», а не сильними. Авторка Махо Мольфіно завдяки досвіду, отриманому під час численних консультацій та розмов з жінками-лідерками, виділила п’ять міфів про «хорошу дівчинку», які кожна жінка повинна подолати, щоб керувати своїм життям.

«Аскетизм і бунтарство Параски Горицвіт»

Параска Плитка-Горицвіт — гуцульська художниця, майстриня, фольклористка, етнографка, філософиня та фотографка. Ця книжка — про складну історію її життя.  Параску засудила радянська влада — вона опинилася в засланні та найжорстокішому таборі СРСР. Як жити, коли доля зруйнована? 

«Дзвінка. Українка, народжена в СРСР»

«У вас така гарна українська мова — ви, мабуть, зі Львова?» — цю фразу головна героїня чутиме безліч разів. І постійно долатиме чужі стереотипи стосовно себе і своїх земляків з українського Півдня. Ця книжка про те, як народитися українкою в СРСР, відчути на собі спочатку радянську пропаганду і мовну дискримінацію, а потім —  упередженість земляків з інших регіонів. 


Реклама

Популярні матеріали

Яке взуття обирають на зиму модниці: 28 найстильніших варіантів...


Осінній вікенд у Львові: гід найкращими локаціями 


DOROFEEVA, Jerry Heil, Klavdia Petrivna: оголошені номінанти...


Читайте також
Популярні матеріали