10 фактів про світ Гаррі Поттера, яких ви могли не знати

20 років з виходу першого фільму

1 січня на стримінговому сервісі HBO Max з’явився спецепізод до 20-річчя з виходу першого фільму про Гаррі Поттера. У ньому зібралися головні актори кінокартин — вони ділилися особливостями процесу зйомок та розповідали ті деталі, про які раніше ніхто не знав.

Ми ж підготували для вас 10 цікавих фактів про світ Гаррі Поттера. Читайте про те, коли в Джоан Роулінг з’явилася ідея написати книгу, хто створював саундтрек до фільмів та в скільки мільярдів доларів оцінюються 8 екранізацій творів. 

Повноцінний бренд

У 2016 році бренд Harry Potter оцінювався в 25 мільярдів доларів. Фільми оцінюються в майже 8 мільярдів доларів, а книги — приблизно в таку ж суму. 

Журналісти

Джоан Роулінг не любить спілкуватися з журналістами. Навіть у книгах про Гаррі Поттера з’являється героїня Ріта Скітер — набридлива репортерка, яка тільки відштовхувала своєю поведінкою. На сайті Джоан Роулінг зазначено:  «Джо рідко дає інтерв’ю чи пише статті, надаючи перевагу висловленням у  Twitter. Якщо у вас є запит для ЗМІ, можете сконтактувати з PR-командою за адресою info@jkrowling.com». Кажуть, що ще жоден журналіст не отримав відповіді на свого листа. 

Індустрія розваг

Зараз «Гаррі Поттер» — це не тільки книги та їхні екранізації, а й світ розваг. Бренд має музей Harry Potter Studio неподалік Лондона, парк атракціонів в американському Орландо та спектакль «Гаррі Поттер і прокляте дитя» (квитки на виставу продали за 2,3 мільйонів доларів за тиждень). За даними Forbes, Джоан Роулінг отримує свою частку доходів за тематичні парки.

Кінгс-кросс

Джоан Роулінг обрала таку локацію не випадково, адже на станції Кінгс-кросс в 1964 році познайомилися її батьки, коли збиралися їхати до Шотландії. Пізніше, у 1990 році, письменниця поверталася з Манчестера до Лондона і раптово придумала основну сюжетну лінію майбутньої книги: «Я не можу пояснити, як це сталося. Але я чітко побачила основну лінію. Це була історія про хлопчика, який не знав, хто він, не знав, що він чарівник, поки не отримав запрошення до школи…»

Після виходу першої книги з’явилося безліч охочих пройти крізь бетонну колону між платформами 9 і 10, тому на вокзалі створили фотозону і магазин сувенірів Wizzarding World. А в Шотландії можна кататися на такому ж паровозі, як і у фільмі — він відправляється три рази на день з квітня по жовтень з містечка Форт-Вільям.

Лондонські локації

Багато сцен знімали саме в Лондоні, але не завжди книжкові локації збігаються з тими, що були у фільмі. Наприклад, телефонна будка, яка вела героїв до Міністерства, у книжці знаходилася на Agar Street навпроти посольства Зімбабве. Водночас у фільмі сцена знімалась на вулиці Great Scotland Yard. А в передмісті Лондона є парк Harry Potter Studio: після завершення зйомок восьмого фільму студія Warner Bros. не стала розбирати павільйони та відкрила в них музей. 

Національна гордість

У 2001 році Королівський монетний двір випустив монету розміром 25 пенсів із зображенням чарівника. У 2010 році Джоан Роулінг визнали найвпливовішою жінкою країни — вона обігнала Вікторію Бекхем і навіть Єлизавету II. Письменниця брала участь у церемонії відкриття Олімпійських ігор у Лондоні в 2012 році. А рік тому на Лестер-сквер з’явився пам’ятник Гаррі Поттеру. 

Саундтрек

Над саундтреком до перших трьох фільмів працював композитор Джон Вільямс. Він також створював музичну канву всіх 8 фільмів. Джон Вільямс — володар премії «Оскар» та 25 премій «Греммі», який розробляв саундтреки до кінострічок «Один удома», «Список Шиндлера» та «Зоряні війни». Мелодія до Гаррі Поттера стала його останнім шедевром. 

Гоґвортс

Основні локації Гоґвортсу по-справжньому існували: їх будували та конструювали, а не малювали під час постпродукції. Знамениті чарівні картини в школі створював цілий штат живописців, які написали 350 полотен маслом. Деякі локації зараз можна побачити в музеї Harry Potter Studio.

Маги та магли

Роулінг придумала слово «магл» — про людину, яка не має здібностей до магії. У 2002 році воно з’явилося в Оксфордському словнику.

Екранізація

Вісім фільмів про Гаррі Поттера стали найбільш касовою франшизою за всю історію кіно. Джоан Роулінг особисто затверджувала сценарій кожної кінокартини та контролювала процес. Режисери в поттеріані змінювалися — вони й зробили фільми особливими. Над «Гаррі Поттером» працювали Кріс Коламбус, Альфонсо Куарон, Майк Ньелл та Девід Єйтс.

Реклама

Популярні матеріали

Образ дня: Мадонна показує, як носити трендову шубу від...


Святковий wishlist популярних українських візажисток


7 образів в етностилі, які вам варто повторити цього Різдва...


Читайте також
Популярні матеріали