ТЕСТ: ЧТО ВЫ ЗНАЕТЕ О СТАРЕНИИ КОЖИ?

ЛЕРА ГУЗЕМА: «НА ФИЗИЧЕСКОМ УРОВНЕ МЫ ДРУГ ДРУГА...

SAVE THE DATE: ELLE ACCTIVE FORUM ПРОЙДЕТ В...

МАКС БАРСКИХ И LITKOVSKAYA ВЫПУСТИЛИ НОВУЮ...

НАРЕШТІ ЦЕ СТАЛОСЯ: СЕРІАЛ «ДРУЗІ»...

Мерілін Монро на Донбасі: не пропустіть проєкт Арсена Савадова «Голоси любові»

Місце зустрічі — М17

Рейтинг статьи / 0
0 5 0

Центр сучасного мистецтва М17 представляє персональний проєкт Арсена Савадова, одного зі знакових та провокаційних представників українського сучасного мистецтва. Виставка під назвою «Голоси любові» буде відкрита для відвідувачів з 9 лютого по 31 березня 2020 року.

Арсен Савадов — український митець, учасник знаменитого арт-сквоту «Паркомуна», який зібрав таких художників, як Олег Голосій, Олександр Гнилицький, Олександр Ройтбурд, Валерія Трубіна та багатьох інших. У 2001 році представляв країну на 49-ій Венеційській бієнале, куратором якої був легендарний Гарольд Зеєман. Роботу Савадова «Печаль Клеопатри», створену спільно з Георгієм Сенченко у 1987 році, прийнято вважати точкою відліку для сучасного українського мистецтва.

Під час проєкту українська аудиторія побачить прем’єру фільму «Голоси любові» (2019), в якому автор звертається до історичної реконструкції концерту Мерілін Монро у Північній Кореї (1954 р.) для підняття бойового духу американських військових. Сучасний рімейк зіркового туру було перенесено у військові бази на Сході України: у Попасну та під Дебальцеве. Роль Мерілін виконують оперна співачка Марія Максакова та співак El Кравчук. Доповнює проєкт фоторепортаж створення перформансу.

Проект Арсена Савадова

«Зйомки, співпраця з військовими, місяці роботи та роздумів, — я не уявляв, як будуть реагувати солдати на участь у театральному дійстві, однак, виявилось, такі гастролі мали своє значення за декілька кілометрів від передової», — ділиться враженнями Арсен Савадов. 

У Центрі сучасного мистецтва М17 вперше почули про ідею і переглянули тизери зі зйомок проєкту «Голоси любові» весною минулого року.

«У масштабній роботі Арсена Савадова ми проживаємо сконструйовану зустріч української армії з Мерілін Монро. Треба розуміти, що попри значну артикульованість, трагічне навантаження явища витісняє війну на задвірки індивідуальної свідомості, бо люди не хочуть постійно пам’ятати про жахи, це складно психологічно. Але у відчутті свята та радості глядач знову зближується із нашими солдатами, зменшується дистанція між фронтовим і мирним життям і виникає бажання діяти, аби повернути хлопців додому»,— розповідає директорка М17 Наталія Шпитковська.

Виставка в М17

До експозиції увійшли також обрані фотографії з таких відомих циклів, як: «Донбас-Шоколад», «Колективне червоне», «Книга мертвих», «Мода на кладовищі», «Commedia dell`arte в Криму», «Кокто», «Андеграунд 2000», «Ангели». 

Окремо М17 представить новий проєкт — 11 постановних фотографій із серії «Щоденник потопельника», який продовжує так звану «романтичну лінію» у творчості Савадова. На глядача очікуватимуть: інсталяції протитанкових їжаків з картоплі фрі, масштабна робота з циклу «Книга мертвих», каска-дискобол та інші артефакти зі зйомок проєктів Арсена Савадова. 

Тест: Что вы знаете о старении кожи?

Лера Гузема: «На физическом уровне мы друг друга воспринимаем по запаху»

Цікаві часи: усе, що слід знати про 58-у Венеціанську бієнале