Мерілін Монро на Донбасі: не пропустіть проєкт Арсена Савадова «Голоси любові»

Місце зустрічі — М17

Центр сучасного мистецтва М17 представляє персональний проєкт Арсена Савадова, одного зі знакових та провокаційних представників українського сучасного мистецтва. Виставка під назвою «Голоси любові» буде відкрита для відвідувачів з 9 лютого по 31 березня 2020 року.

Арсен Савадов — український митець, учасник знаменитого арт-сквоту «Паркомуна», який зібрав таких художників, як Олег Голосій, Олександр Гнилицький, Олександр Ройтбурд, Валерія Трубіна та багатьох інших. У 2001 році представляв країну на 49-ій Венеційській бієнале, куратором якої був легендарний Гарольд Зеєман. Роботу Савадова «Печаль Клеопатри», створену спільно з Георгієм Сенченко у 1987 році, прийнято вважати точкою відліку для сучасного українського мистецтва.

Під час проєкту українська аудиторія побачить прем’єру фільму «Голоси любові» (2019), в якому автор звертається до історичної реконструкції концерту Мерілін Монро у Північній Кореї (1954 р.) для підняття бойового духу американських військових. Сучасний рімейк зіркового туру було перенесено у військові бази на Сході України: у Попасну та під Дебальцеве. Роль Мерілін виконують оперна співачка Марія Максакова та співак El Кравчук. Доповнює проєкт фоторепортаж створення перформансу.

Проект Арсена Савадова

«Зйомки, співпраця з військовими, місяці роботи та роздумів, — я не уявляв, як будуть реагувати солдати на участь у театральному дійстві, однак, виявилось, такі гастролі мали своє значення за декілька кілометрів від передової», — ділиться враженнями Арсен Савадов. 

У Центрі сучасного мистецтва М17 вперше почули про ідею і переглянули тизери зі зйомок проєкту «Голоси любові» весною минулого року.

«У масштабній роботі Арсена Савадова ми проживаємо сконструйовану зустріч української армії з Мерілін Монро. Треба розуміти, що попри значну артикульованість, трагічне навантаження явища витісняє війну на задвірки індивідуальної свідомості, бо люди не хочуть постійно пам’ятати про жахи, це складно психологічно. Але у відчутті свята та радості глядач знову зближується із нашими солдатами, зменшується дистанція між фронтовим і мирним життям і виникає бажання діяти, аби повернути хлопців додому»,— розповідає директорка М17 Наталія Шпитковська.

Виставка в М17

До експозиції увійшли також обрані фотографії з таких відомих циклів, як: «Донбас-Шоколад», «Колективне червоне», «Книга мертвих», «Мода на кладовищі», «Commedia dell`arte в Криму», «Кокто», «Андеграунд 2000», «Ангели». 

Окремо М17 представить новий проєкт — 11 постановних фотографій із серії «Щоденник потопельника», який продовжує так звану «романтичну лінію» у творчості Савадова. На глядача очікуватимуть: інсталяції протитанкових їжаків з картоплі фрі, масштабна робота з циклу «Книга мертвих», каска-дискобол та інші артефакти зі зйомок проєктів Арсена Савадова. 


Реклама

Популярні матеріали

Шукайте свіжий випуск ELLE Decoration


10 трендових манікюрів для коротких нігтів на весну 2024 року...


Стилістка Марина Мартинів запустила платформу FÉMATCH для пошуку...


Читайте також
Популярні матеріали