Український музей сучасного мистецтва / UMCA та Український Дім відкривають велику музейну ретроспективу Тіберія Сільваші

Виставка знайомить із творчим доробком та непересічною особистістю художника, чия роль в історії сучасного українського мистецтва і сьогодні залишається однією з головних

З 13 вересня по 27 жовтня Український музей сучасного мистецтва / UMCA та Національний центр «Український Дім» презентують проєкт «Кола Сільваші» — велику музейну ретроспективу, присвячену творчості та непересічній особистості одного з головних українських митців другої половини ХХ — початку ХХІ століть.

У першій музейній ретроспективі Тіберія Сільваші є важливим представлення його практик у розвитку: в різних контекстах, у різних медіа, з проєктами, які змінювалися або не були втілені. Разом із творами Сільваші на пʼятьох поверхах Українського Дому в тому чи іншому вигляді будуть представлені роботи 86 авторів — від Ганса Мемлінга та Дієго Веласкеса до Каті Бучацької та Нікіти Кадана.

До кураторської команди нової виставки UMCA увійшли Лідія Аполлонова, Ольга Балашова, Анна-Марія Кучеренко, Борис Філоненко та Ярослав Футимський. «Тіберій Сільваші є анкерною фігурою сучасного мистецтва України. Живописець, теоретик і куратор, він об`єднує навколо себе художників і художниць трьох поколінь. Його мистецькі практики, тексти, колективні проєкти та особисте спілкування з учасниками та учасницями культурного поля стали визначальними для формування українського мистецького ландшафту, яким він є сьогодні», — зазначають куратори та кураторки виставки у вступному слові до експозиції.

Один з найактивніших акторів українського мистецького процесу, Тіберій Сільваші брав активну участь і в підготовці цієї виставки. «В екзистенціальній одинокості людини у світі мистецтво залишається єдиною можливістю встановити гармонію. В такі моменти буття розкривається як істина. І мистецтво стає інструментом запису істини. А виставка — її презентацією», — зазначає головний герой проєкту, художник Тіберій Сільваші.

Виставка «Кола Сільваші» знайомить українського глядача з творчим доробком та непересічною особистістю художника, чия роль в історії сучасного українського мистецтва і сьогодні залишається однією з головних. «Зараз, коли ми як ніколи потребуємо опори на власну культуру, життєво необхідно дати змогу українцям познайомитися з практикою Тіберія Сільваші та з ним самим, — говорить голова правління співзасновниця Ольга Балашова. — Саме для того, щоб такі виставки та знайомства були можливими, ми й працюємо над створенням Українського музею сучасного мистецтва / UMCA. І ця виставка багато в чому саме про те, як працює культура і чому вона важлива».

«Кола Сільваші» — другий виставковий проєкт UMCA, створений у партнерстві з Національним центром «Український Дім».

«Сучасне мистецтво промовляє до глядача сучасною мовою, воно говорить про те, що важливо для нас сьогодні. Тіберій Сільваші не лише стояв біля витоків українського сучасного мистецтва, але був і залишається його теоретиком і багаторічним дослідником. Виставка Тіберія Сільваші є для Українського Дому дуже органічним проєктом, адже одним з наших пріоритетних завдань є знайомство широких аудиторій з феноменами української культури і українського мистецтва. І ми раді, що партнером у цьому проєкті виступає команда UMCA, яка ставить собі за мету дослідження і музеєфікацію українського сучасного мистецького процесу», — підкреслює директорка Національного центру «Український Дім» Ольга Вієру.

Публічна програма проєкту, кураторкою якої виступила Катерина Яковленко, включатиме широкий спектр освітніх та пізнавальних активностей як для спеціалістів у сфері мистецтва, так і для широкої авдиторії. В рамках виставки відбуватимуться лекції, кураторські екскурсії, перфоманси митців і мисткинь, концерти, читання, публічні дискусії та інші події.

Для відвідувачів виставка відкриється 13 вересня об 11:00.


Реклама

Популярні матеріали

Misha Skova: striking a pose and closing deals — the dual success of a...


Манікюр, який візуально омолоджує руки


3 способи прискорити метаболізм


Читайте також
Популярні матеріали