В середу, 6 вересня, в рамках ініціативи ME Dubai Cultural Connections в Дубаї відкривається виставка української художниці Яни Руснак «Мистецтво у відтінках золота», яка пройде в останньому архітектурному шедеврі Захи Хадід. Роботи Яни поєднують яскравий анімалізм і абстрактні елементи, що символізують людські амбіції та життєствердну енергію, яку сьогодні особливим чином випромінює наша країна.
«Мистецтво, від якого емоційно відчуваєш важкість і негатив, — не для мене. На мою думку, мистецтво нині повинно нести позитивні емоції, надихати, підтримувати. Мистецтво має бути життєствердним, надавати сил вперто йти до нашої справедливої перемоги. У XXI столітті, у центрі Європи стійка хоробра Україна життями наших людей відчайдушно стримує страшну ворожу навалу, відстоюючи європейські цінності та своє право на свободу. Тож ідеї, які я завжди намагалася донести своєю творчістю, а саме — перемога, життя, кохання, прагнення до свободи — стали зараз ще більш актуальними. На початку повномасштабної війни, у березні 2020-го, коли ворог стояв вже під Києвом і безжально знищував все живе, під жахливі звуки канонад, я створила свого "Фенікса", що крізь вогонь і пекло виринає у блакитно-жовте небо — картину, покликану висловити всю віру у мій народ, у незламність України. Зараз ця робота знаходиться у Каннах», — говорить Яна про свою творчість.
Виставка Яни Руснак «Мистецтво у відтінках золота» об’єднає сучасне українське мистецтво та геніальну архітектуру Захи Хадід.
«Пригадую себе студенткою факультету графічного дизайну, тоді навіть і уявити не могла презентацію своїх творів на таких майданчиках як музей Клімта у Відні, Open 20 у Венеції, Art Miami та в архітектурному шедеврі Захи Хадід у Дубай. Заха Хадід — одне з найвизначніших імен у світі архітектури та дизайну, ім`я, яке завжди буде на слуху, тому що кожен її твір, особливо архітектурний, заворожує своїми прогресивністю, красою та величчю», — каже художниця.
За плечима Руснак — успішна участь в Art Miami, Art Beirut, World Art Dubai, Open 20 Venice, персональна виставка у Відні, у музеї-віллі Густава Клімта у межах віденської Ночі Музеїв-2018. Нині, під час війни, Яна, окрім мистецтва та культурної дипломатії, займається благодійністю.