Кам’янка — стала невипадковим місцем проведення такого фестивалю, адже має потужний музичний бекґраунд — творчість всесвітньо відомих композиторів Петра Чайковського та Кароля Шимановського. Це місто сміливо можна назвати музичною Меккою. Упродовж 28 років, з 1865-го по 1893 рік, сюди приїздив уславлений композитор Петро Чайковський до своєї улюбленої сестри Олександри. Саме тут, за його словами, він жив, працював, відпочивав, «оновлювався душею, розумом і серцем». Почувався ніби вдома, був щасливим, натхненним і написав понад 30 творів, серед яких опери «Євгеній Онєгін», «Мазепа», «Орлеанська діва», балети «Лебедине озеро», «Спляча красуня», фортепіанні цикли «Дитячий альбом», «Пори року» та багато інших.
Мета фестивалю — фондувати знання шляхом класичної музики, залучати туристів до великої культурної та історичної спадщини міста Кам’янки, підвищувати обізнаність місцевого населення і туристів задля збереження української культурної спадщини та за допомогою музики «достукатися» до нематеріальної сутності людської душі.
Похожие материалы:
Кам’янка має чудовий простір для проведення музичного фестивалю — парк Кам’янського державного історико-культурного заповідника з парковою сценою та відомою музичною школою. Враховуючи, що в Кам’янці 15 років поспіль проводять дитячий конкурс пам’яті П.І. Чайковського, то цілком логічною є участь у фестивалі дітей-переможців конкурсу, які з'їжуються з різних містечок і сіл України.
Минулого року неймовірний успіх мав виступ талановитої скрипальки Мирослави Которович, заслуженого артиста України Ігоря Саєнка та яскравого, згуртованого колективу молодих музикантів АртеХатта. Цьогоріч хедлайнером класичної частини фестивалю буде відомий український колектив Національний ансамбль солістів «Київська камерата» та його солістка, народна артистка України Богдана Півненко. Прекрасною ідеєю стало відкриття джазової сторінки фестивалю Jazz.