Тисяча ялинкових іграшок та новорічні раритети: у Києві діє виставка «Скарби різдвяної скрині»

У Музеї історії Києва

Чи знаєте ви, з чого було створено першу штучну ялинку? Чи чули ви про різдвяного павука? Чи бачили ви колись ялинку з гусячого пір‘ячка? Що нам відомо про традиції власне українського Різдва? Як за ялинковою прикрасою впізнати епоху? А можливо, й у вашій різдвяній скрині є справжні скарби, про які ви навіть не здогадувались. Про усе це можна дізнатися на святковій виставці «Скарби різдвяної скрині», яку презентують музейно-виставковий центр Музею історії міста Києва, Державний музей іграшки та київська колекціонерка ялинкових прикрас Марина Лук’янова.

На відвідувачів чекають близько тисячі ялинкових іграшок, серед яких справжні раритети та предмети колекціонування, а також розповіді про маловідомі традиції українського Різдва, екскурсії та майстер-класи.

Виставка знайомить з історією ялинкової прикраси та зимових свят крізь століття, а представлені зразки колекцій включають найрізноманітніші ялинкові прикраси: фігурки з вати та пап’є маше, дротові іграшки, прикраси з тонкого скла ручної роботи, гірлянди, картонажні, лавсанові та пластикові іграшки, фабричні скляні ялинкові прикраси.

Справжніми скарбами представленої «різдвяної скрині» є іграшка віком понад півтора століття, яка датується 1850-ми роками; ялинкові прикраси кінця ХІХ ст., виготовлені в Німеччині, Бельгії, Греції, Чехії; богемські каркасні іграшки та стилізована ялинка початку ХІХ ст., вбрана «їстівними» іграшками та прикрасами з рогожки та свічками.

Поряд з ялинковими прикрасами представлені раритетні різдвяно-новорічні листівки початку ХХ ст., вітальні новорічні листівки 1950-60-х років та листівки української діаспори 1940-70-х років.

Кожна іграшка чи листівка — це свідок епохи, це невеликий фрагмент нашої історії, частинка, яка доповнює пазл нашого уявлення про минувшину.

Виставка «Скарби різдвяної скрині» триватиме до 29 січня в Музейно-виставковому центрі Музею історії міста Києва. Вартість квитків: 100/50 грн (повний/пільговий).


Реклама

Популярные материалы

Як це було: підсумки тижнів чоловічої моди сезону осінь-зима...


Секрети етикету Єлизавети II, які допомагали їй закінчувати нудну...


Instagram-тренд: леопардові образи, які допоможуть у постачанні...


Читайте також
Популярні матеріали