Театральні вистави, які варто відвідати в березні

Слідчі експерименти, сатиричні памфлети та інтерактивні п’єси

У березні київські театри показуватимуть п’єсу Шекспіра, детектив про вбивство на Андріївському узвозі, комедію про вечірку п’ятьох подруг та сатиричну антинацистську виставу. 

На які події ще можна придбати квитки? Ми зібрали вистави, варті вашої уваги.

«Кар`єра Артуро Уї, яку можна було спинити»

Режисер-постановник: Дмитро Богомазов
Коли: 1 березня | 18:00 
Де: Національний академічний драматичний театр ім. Івана Франка

У 30-х роках Бертольд Брехт відчував неминуче наближення катастрофи. Щоб попередити інших, він створив сатиричний памфлет на Гітлера та його поплічників — «Кар`єру Артура Уї, яку можна було спинити». Гангстерську історію автор розділив на глави, до яких додав короткі коментарі: відсилання до певних історичних подій, які ставали щаблями в кар`єрі німецького диктатора. Проводячи паралелі між історією Артуро Уї та історією сходження Гітлера, Брехт трактував нацистського вождя як чиказького гангстера — цинічного і безжального бандита.

«Пісня Орфея. Василь Стус»

Режисерка: Олена Лазовіч 
Коли: 3 березня | 17:00 
Де: Pochayna Event Hall, зал Congress Hall

В основі вистави — листи Василя Стуса до сина із заслання, а також поезія та щоденникові записи діяча. Велика людина, сильний поет, громадський діяч та борець за правду постане перед глядачами люблячим батьком та чоловіком, який перебуває у внутрішньому конфлікті між боргом громадянина та батька. Це вистава про те, як не втратити людяність у надскладних випробуваннях та знайти в собі сили боротись за власні цінності й свободу.

«Коріолан»

Режисер-постановник: Дмитро Богомазов
Коли: 10 березня | 15:00 
Де: Національний академічний драматичний театр ім. Івана Франка

Шекспір запозичив сюжетну основу із «Порівняльних життєписів» давньогрецького історика Плутарха — у результаті вийшла історія злету й падіння легендарного давньоримського полководця, сповнена політичної, сімейної драм і внутрішньої трагедії однієї людини. Головний герой п’єси — Кай Марцій, який уславився своїми подвигами у війні з ворогами римлян — вольсками. Після завоювання їхньої столиці — міста Коріоли — за бойові звитяги він отримав прізвисько Коріолан.

«Не боюсь Вірджинії Вулф»

Режисерка-постановниця: Олена Щурська
Коли: 10 березня | 16:00 
22 березня | 18:30 
Де: Національний академічний драматичний театр імені Лесі Українки

2062 рік. Молода пара Нік і Гані тільки розпочинають своє життя в новій Англії. Їх запрошують у гості Марта і Джордж. Господар будинку — фахівець із психологічних екзекуцій, а господарка — донька ректора. Усю ніч вони проводять вечірку: безперервно випивають і танцюють. Проте господарі також влаштовують ігри, а вже діяти за їхніми правилами — справжнісінький іспит на виживання. 

«П’яні вишні»

Режисерка-постановниця: Надія Ільченко
Коли: 14 березня | 19:00 
21 березня | 19:00 
28 березня | 19:00 
Де: Будинок актора

Дівчата збираються на вечірку, щоб визначити стать майбутньої дитини їхньої подруги. Однак головних героїнь насправді цікавить, хто ж батько немовляти. Коли ж в одній кімнаті з’являються абсолютно різні жінки, які мають власні таємниці, а до вечірки ще додають трішки алкоголю, то наслідки такої події спрогнозувати неможливо! Про що думають героїні? Чого бояться? Про що мріють? І чи існує жіноча дружба?

«Косачка»

Ідея та режисура: Юлія Лопата
Коли: 17 березня | 19:00 
Де: Київська опера

Вистава-ритуал «Косачка», звертаючись до давніх українських обрядів, що знаменують важливі етапи життя жінки, досліджує концепцію жіночої сили, її унікальні якості, характер, походження та способи прояву у світі. Мовою сучасного танцю, живого співу та електронної музики команда розгортає в часі та просторі містичну розповідь про подорож людського духу, що переплітається з реальністю та досвідом сьогодення.

«Ножиці»

Режисер-постановник: Ігор Матвіїв
Коли: 21 березня | 18:00 
Де: Театр на Подолі

Салон краси на Андріївському узвозі раптово стає місцем злочину. Відому піаністку жорстоко вбивають…ножицями. Під підозрою — ексцентричний перукар, меркантильна асистентка, багата, але безталанна оперна діва і таємничий антиквар. Хто ж скоїв злочин? Дізнайтеся в інтерактивній виставі «Ножиці»


Реклама

Популярні матеріали

Національна спадщина: 5 забутих страв української кухні


Куркума для схуднення, омолодження та виведення токсинів: як та...


Про що говорять чоловіки: 10 секретів, які варто знати кожній...


Читайте також
Популярні матеріали