Театральні вистави, на які варто піти в лютому

Химерні вечірки, трагікомедії та давньогрецькі детективи  

Цього місяця українські театри показуватимуть вистави про повномасштабну війну, залучатимуть глядачів до гри на сцені та братимуть за основу класичні п’єси, які досі залишаються актуальними. Деякі постановки дебютуватимуть, інші й далі збиратимуть повні зали глядачів. 

Що варто подивитися в лютому? Ми зібрали вистави, варті вашої уваги.

Вистави в Києві

«Життя — це сон»

Коли: 13 лютого | 18:30
Де: Національний академічний драматичний театр імені Лесі Українки

Кальдерон де ла Барка написав драму ще в XVII столітті, проте вона і досі непокоїть митців завдяки гострому сюжету й порушеним у творі питанням справедливості, гідності та свободи. Головний персонаж Сехисмундо, ув’язнений від народження, живе у світі мрій і не знає, де реальність, а де вигадка. Ця подвійна площина породжує екзистенційні питання. Куди сягає відповідальність? Де межа нашої свободи? Що відділяє справедливість від милосердя, а розсудливість правителя — від тиранії? Ці та інші питання постають перед глядачем на сцені.

«Вечеря з диваком»

Коли: 14 лютого | 18:00
22 лютого | 18:00
Де: Національний академічний драматичний театр імені Лесі Українки

Головний герой вистави — успішний видавець. Він належить до компанії аристократів, які щотижня збираються на «вечерю диваків». Кожен із запрошених приводить неординарну людину, з якої кепкуватимуть присутні, а сама «жертва» про це заздалегідь не знатиме. Учасник розіграшу, чий «персонаж» виявиться найбільш «несподіваним», виграє приз. Але події розгортаються досить неочікувано. Головний герой, який влаштував вечерю, мимоволі стає заручником свого «обранця».

«Цар Едіп»

Коли: 18 лютого | 16:00
Де: Театр на Подолі

П’єса «Цар Едіп», написана Софоклом ще в V столітті до нашої ери, вважається еталоном трагедії. У ній автор показує соціальне становище міст — їхній занепад і кризу через гнів богів. Дія п’єси розпочинається із візиту жерця до царя Едіпа. Його молять зупинити чуму, мор і нещастя, які переслідують громадян. Режисером вистави став Давид Петросян.

«Зелені коридори»

Коли: 23 лютого | 18:00
24 лютого | 16:00
Де: Театр на Подолі

Вистава режисера Максима Голенка та авторки Наталки Ворожбит розповідає про чотирьох жінок із різних міст України, які пройшли зеленим коридором і опинилися в безпеці. Проте кожна з них принесла з собою власне пекло, а ще — любов до життя, дітей, тварин та Батьківщини. Чи буде в їхньої драми щасливий кінець? Можливо, це історія, яка тільки починається…

«Жагуча таємниця»

Коли: 24 лютого | 18:00
Де: Молодий театр

Вистава, створена за мотивами новел Стефана Цвейга, схожа на вулик погано завуальованих таємниць, що готові вилетіти зі своїх схованок і боляче вжалити. Чому професор так прискіпується до свого учня? Навіщо баронові заводити дружбу з хлопчаком-підлітком? Хто ця бідна дівчина, що шантажує поважну пані та вимагає щоразу більше грошей? Що переможе: кохання, страх чи почуття обов`язку, коли тримаєш у руках папірець з призовом на військову службу? Герої вистави намагаються знайти відповіді на всі запитання.

«Люби мене не покинь»

Коли: 24 лютого | 18:00
Де: Театр «Золоті Ворота»

Це документальний твір про українських жінок, які тепер обʼєднані спільним болем. Кожна має свою втрату та свій біль. Історію Каті з Києва знають лише квіти. Якби вони могли говорити, то розповіли б, що в березні 2022 року Катя вимушено покинула дім. Вдома залишився син Віталік — музикант, який, як і більшість, не розумівся на війні. Але, як і більшість, він допомагає. Він хоче піти добровольцем в армію. Він також уже декілька днів не виходить на звʼязок…

«Танго»

Коли: 29 лютого | 18:30
Де: Національний академічний драматичний театр імені Лесі Українки

У домі, де живуть три покоління однієї родини, починається колотнеча. Студент медичного університету Артур повстає проти своїх батьків — він не може терпіти батькову сваволю, яка розповсюджується на всю родину. У такий спосіб п’єси Славомир Мрожек досліджує агресивні мінливості суспільства і ставить питання: «Чи є недоторканною лінія розмежування свободи однієї людини та свободи іншої?»

Вистави у Львові

«Клуб “Зневіра”»

Коли: 16 лютого | 18:00
28 лютого | 18:00
Де: Львівський академічний драматичний театр імені Лесі Українки

Це химерна вечірка за мотивами Intermezzo Михайла Коцюбинського у стилі кабаре з денді-костюмами, живою музикою, гротескними скетчами, з фарсом відважних конферансьє та чарівних шансоньє-солісток. Як зазначають у театрі, «…зневіра — вічна супутниця людських прагнень, і для вашого ж добра варто її приручити».

«Сто перших слів»

Коли: 23 лютого | 18:00
Де: Львівський академічний драматичний театр імені Лесі Українки

Інтерактивна вистава «Сто перших слів» — це нагода поділитися скарбами своєї пам’яті. Глядачі братимуть участь у постановці: діятимуть на сцені під менторством акторів, потраплять за лаштунки театру, візьмуть участь у вертепуванні, зануряться у власні спогади та атмосферу дому. 


Реклама

Популярні матеріали

Як упоратися зі страхом самотності, який з'явився під час війни...


Геноцид 1944 року та анексія Кримського ханства у XVIII столітті:...


Чому важливо співати українські колискові: доводять MamaRika та...


Читайте також
Популярні матеріали