Театральні прем’єри літа, які варто відвідати

Сучасні вистави та інтерпретації відомих сюжетів

Драма за постановкою Річарда Нельсона, балетний перформанс про героїзм українців та вистави про окупацію за п’єсою Оксани Гриценко — такі прем’єри чекають нас упродовж літа.

Які з них варто відвідати? Ми зібрали 7 театральних прем’єр червня та липня.  

«Сеанс. 13»

Сценічна ідея та музичне оформлення: Ольга Узун
Коли: 22 червня, 20 липня / 18:00
Де: Національний академічний драматичний театр імені Лесі Українки

Це історія людини, яка наважилась познайомитися із собою — прийняти кожну особливість та полюбити себе такою, якою вона є. Вона поставила запитання і знайшла відповіді. Чи не знайшла. «Поки ти дихаєш і серце твоє б’ється, що б не трапилось — це крок до себе, можливість зростання. Це — нова любов», — йдеться в описі до вистави. 

«Блискуча ідея»

Режисер: Максим Нікітін
Коли: 5, 12 липня / 18:00
6 липня / 17:00
Де: Національний академічний драматичний театр імені Лесі Українки

Що робити, якщо твоя дівчина закохалася в іншого? Рішення дуже просте: потрібно знайти двійника «іншого» й зробити його огидним для коханої. Блискуча ідея! 

А що робити, якщо двійник зустрінеться з оригіналом? Відповідь шукайте в театральній комедії на одну дію. 

«Палаючи у пітьмі»

Режисер-постановник та музичне рішення: Олексій Лісовець
Коли: 9 липня / 18:30
21 липня / 16:00
Де: Національний академічний драматичний театр імені Лесі Українки

Дія п’єси Антоніо Буеро Вальєхо розгортається у вузькому, специфічному середовищі — інтернаті для людей із вадами зору. Автор порушує проблему, яка постійно бентежить людство: чи варто зривати плід із дерева та пізнавати те, що принесе за собою численні біди? Однак драматург переконаний — суспільство потребує правди. Навіть тоді, коли вона руйнівна.

«Domum»

Коли: 24 червня / 18:00
Де: Національний академічний драматичний театр ім. Івана Франка

Це історія про героїзм кожного українця під час війни, кохання та ніжне дитинство, сміливість та відданість, проспівана мовою сучасного сюжетного балетного перформансу та українським фольклором у симфонічній обробці Національного Академічного заслуженого хору імені Григорія Верьовки.

40 артистів балету виконуватимуть хореографію від балетмейстерки Шляхтич Олесі, 30 вокалістів проспівають відомі українські пісні у новому сучасному прочитанні, а фольклорно-симфонічний оркестр захопить глядача у драматичний вир історії війни.

«Молочайник»

Режисер-постановник: Ігор Матіїв
Коли: 27 червня / 18:00
29 липня / 14:00
Де: Театр на Подолі

Трагікомедія за однойменною п’єсою Оксани Гриценко розповідає, як це — бути українцем в окупації та зберегти своє життя. Це історія про таємничого Молочайника, який захищає жителів Херсонщини, та п’ятьох жінок, які чинять опір ворогу. «У надзвичайні часи кожна жінка може стати відьмою, покликати на захист міфічного монстра трав’яного моря», — йдеться в описі до вистави. 

«Тускульські бесіди»

Режисер-постановник: Річард Нельсон
Коли: 22 червня / 14:00
Де: Театр на Подолі

Драма про владу та зловживання нею розгортається в 46 році до н.е. в Стародавньому Римі. Вона переосмислює напружену взаємодію між Брутом, Кассієм і Цицероном, яка призвела до вбивства Юлія Цезаря — лідера, за якого раніше вони були ладні померти. Пристрасні у своїх переконаннях герої балансують між почуттям відданості імператору та страхом, що його дії будуть небезпечними для нації.

«Дочки»

Режисерка: Ольга Турутя-Прасолова
Коли: 15, 16, 30 червня / 18:10
6, 10 липня / 18:00
Де: Львівський академічний драматичний театр імені Лесі Українки

Як і в театрі на Подолі, вистава створена за однойменною п’єсою Оксани Гриценко. У центрі сюжету — п’ять жінок однієї родини в окупованому селі Кавунівка на Херсонщині. Вони вчаться виживати в умовах панування тотального зла і намагаються бути світлом одна для одної. Попри розбіжності, жінки дають одна одній величезну кількість турботи та підтримки. Їхня спорідненість та любов допомагають залишатися сильними й вірити в краще.


Реклама

Популярні матеріали

10 комфортних образів від скандинавських модниць, які варто...


Оголошено всіх номінантів «Еммі-2024»


Нагадування про домівку в кожній деталі: Любов Бессараб про...


Читайте також
Популярні матеріали