Statement Ukraine: фокусом ярмарку сучасного мистецтва viennacontemporary 2022 стане Україна

Цьогоріч ярмарок працюватиме 8-11 вересня

З початком повномасштабного вторгнення серед інших вимушено опинилися за межами України численні мистецькі та творчі професіонали. Саме підтримці таких талантів та поширенню української культури за кордоном і присвячений цьогорічний артпроєкт STATEMENT UKRAINE, організований viennacontemporary у співпраці з ERSTE Foundation. Ініціаторами проєкту стали Яна Барінова, раніше директорка Департаменту культури КМДА, та Борис Ондрейчка, художній керівник viennacontemporary.

Kursalon Vienna 

STATEMENT UKRAINE складатиметься з трьох частин:

  • виставка The Cockerel with Black Wings: A Recovered Heirloom
  • панельна дискусія «Українська культура на шляху до ЄС/Ukrainian Culture on its Path to the EU»
  • NFT drop VC STATEMENT UKRAINE Crypto Art Drop

THE COCKEREL WITH BLACK WINGS: A RECOVERED HEIRLOOM

Центральне місце ярмарку займає виставка The Cockerel with Black Wings: A Recovered Heirloom, де тринадцять українських та міжнародних художників досліджують тему війни (кураторка — Катерина Філюк). Виставка проходитиме під час днів viennacontemporary у співпраці з Das Weisse haus і відкрита для безкоштовного відвідування.

The Cockerel with Black Wings: A Recovered Heirloom висвітлює проблеми втрачених чи потенційних реліквій і різноманітних суспільних відносин, які в них закладені.

Dostliev

Митці: Kinder Album (UA), Анка Бенера та Арнольд Естефан (RO), Василь Дмитрик (UA), Лія Достлієва та Андрій Достлієв (UA, PL), Гай Кенігштайн (NL), Дмитро Красний (UA), Олекса Манн (UA), Назар Мартинюк (UA), Metahaven (NL), Юрій Пікуль (UA), Клеменс Пул (USA/UA), Олена Субач (UA) та Cosimo Veneziano (IT).

Години роботи: 8–11 вересня, 11:00–19:00.

Щоденна екскурсія від куратора: з 14:00 до 15:00.

PANEL DISCUSSION: UKRAINIAN CULTURE ON ITS PATH TO THE EU

Відкриттю виставки передуватиме панельна дискусія «Українська культура на шляху до ЄС» за участю провідних діячів України, Австрії та Європи. Серед яких Генеральний секретар Міністерства закордонних справ Петер Лаунскі-Тіфенталь, колекціонерка мистецтва Франческа Тіссен, заступниця Міністра культури та інформаційної політики України Галина Григоренко, співкураторка CULTURESCAPES Катерина Ботанова, українська письменниця Тетяна Малярчук, співзасновниця, генеральна директорка Dattalion Наталія Микольська та ін.

«Метою дискусії є напрацювання дорожньої карти реформ у культурній галузі, визначення пріоритетів та зон відповідальності, залучення до співпраці якомога ширшого кола фахівців України та країн ЄС, окреслення напрямів та розробка KPI для цих складних процесів», — вважає Яна Барінова.

Панельна дискусія запрошує місцеву та міжнародну аудиторію до участі в діалозі про майбутню культурну інтеграцію України до Європейського Союзу.

VC STATEMENT UKRAINE CRYPTO ART DROP

viennacontemporary запускає NFT-дроп VC STATEMENT UKRAINE Crypto Art Drop для підтримки української артсцени. У рамках головного фокуса цьогорічної виставки та ініціативи STATEMENT UKRAINE у проєкті буде представлено щонайменше вісім робіт, створених відомими сучасними українськими митцями у співпраці із сучасними криптозірками, які відібрали артдиректор viennacontemporary Борис Ондрейчка, директорка з розвитку бізнесу viennacontemporary Яна Барінова, засновник фонду Museum of Crypto Arts Бенуа Куті та провідний український криптохудожник Юра Мирон.

Митці Енджі Тейлор, Анна Кострицька, Бард Іонсон, Дмитро Федоренко, Гала Мірісса, Гері Картлідж, Ілан Катін, Юлія Бєляєва, Катерина Заволока, Макс Кільдеров, Oficinas TK, Олексій Іванюк, Влада Ралко, Олексій Сай, Shortcut, Sparrow стануть парами в проєкті.

Аукціон проходитиме на objkt.com упродовж виставки 9–11 вересня.

«Нашими основними цілями проєкту також є поєднання цифрового і фізичного світів, з’єднати митців зі Сходу та Заходу та зібрати кошти на благодійність для України. При цьому ми дійсно віримо в унікальність робіт, що будуть створені нашими митцями, кожен з них має свій стиль, репутацію, бачення та своїх поціновувачів, а тепер ми станемо свідками створення чогось унікального, що буде на перетині культур та форматів», — ділиться координаторка проєкту Ольга Столярчук.

Проєкт буде побудовано на блокчейн-платформі Tezos та за підтримки Museum of Crypto Arts і 0x4rt. Основна частина первинних доходів від продажу буде передана безпосередньо одній із благодійних організацій в Україні.


Реклама

Популярні матеріали

Подорож у минуле: історія металевої сумки Paco Rabanne 1969...


Головний тренд зими: рукавички, сумки, шарфи та інші аксесуари з...


Що подивитися: 8 нових фільмів січня


Читайте також
Популярні матеріали