Must-visit: вистава «LA FOLIE DIVINE» на теми драми-феєрії «Лісова пісня» Лесі Українки

Її можна подивитися у будинку письменниці

Музей видатних діячів української культури Лесі Українки, Миколи Лисенка, Панаса Саксаганського, Михайла Старицького в рамках виставки концепт-артів Олександра Тетеріна «EXTRAVAGANZA» презентує фантазію на теми драми-феєрії «Лісова пісня» Лесі Українки «LA FOLIE DIVINE». Проєкт Олександра Тетеріна «EXTRAVAGANZA», який презентує всесвіт міфічних створінь-персонажів «Лісової пісні», став не лише гучною мистецькою подією, а й майданчиком для реалізації інших творчих ідей та проєктів. Один із них — театралізована фантазія на теми драми-феєрії Лесі Українки.

На півтори години експозиція виставки перетворилась в імпровізовану сцену, на якій актори показали театральне дійство, пов’язане з біографією Лесі Українки та з сюжетами її «Лісової пісні».

«...але як уже наступає la folie divine (божественне божевілля), то всі практичні спостереження відступають набік — натуру тяжко одмінити. Зате сяя folie дає справжнє щастя...», — описувала Леся Українка у листі до матері свій стан під час створення драми-феєрії.

Виставу створив режисер-постановник Театру на Подолі Ігор Матіїв, за художнє рішення взявся Олександр Тетерін, а усі образи втілили молоді актори Київського національного університету культури та мистецтв. Творча група проєкту вирішила дослідити, що ж це таке — божественне безумство і прослідкувати, які реальні події, ситуації та люди з життя Лесі знайшли своє художнє втілення у творі. Текст п’єси химерно переплітається з листами та спогадами, створює нові сенси та ставить нові акценти в інтерпретації «Пісні», що лунає уже понад 110 років.

Реквізитом для вистави послужать дійсно унікальні речі: старовинні коралі-баламути, весільний восковий вінок, створений за зразком fleur d`orangе, копія ґерданів зі світлин самої Лесі Українки та багато антикварних речей з історією. Особливої атмосфери виставі надасть партія живої скрипки на мелодії, що підібрала сама Леся Українка для «Лісової пісні» у виконанні Соломії Войтович.

Вистава проходитиме щосуботи о 18:00 у будинку Лесі Українки.

Вартість квитка: 200 гривень.

Кількість місць обмежена, тож обов’язкова реєстрація за посиланням.


Реклама

Популярні матеріали

Експерти з’ясували, яким буде титул королеви Камілли після смерті...


FROLOV запускає колаборацію з першим в Україні ЛҐБТІК+...


Колишній чоловік Брітні Спірс хоче подати на неї до суду


Читайте також
Популярні матеріали