Мурашко, Нарбут та Кричевські для європейців: у Відні відкриють виставку, присвячену українському модернізму

Експозицію вже представили у Мадриді, Кельні та Брюсселі

У віденському музеї Бельведер 23 лютого відкриють виставку «В епіцентрі бурі: модернізм в Україні 1900–1930-х років». Вона представляє багату палітру українського модернізму — зокрема, добу, коли починалися пошуки національного стилю в мистецтві. 

Виставка розкриває значення великих культурних центрів, які визначали характер мистецького життя в Україні у першій третині XX століття, — Києва, Харкова й Одеси. До віденської експозиції також додали Львів і Полтаву. У Бельведері європейським глядачам покажуть твори Всеволода Максимовича, Василя та Федора Кричевських, Олександра Мурашка, Георгія Нарбута, Михайла Жука, Абрама Маневича, Олени Кульчицької та інших. 

Над виставкою працювала кураторська група, яку склали Костянтин Акінша та Катя Денисова, Марина Дроботюк та Олена Кашуба-Вольвач. Експозиція у Відні триватиме до 2 червня 2024 року.

Зазначимо, виставка «В епіцентрі бурі: модернізм в Україні 1900–1930-х років» вже третій рік ефективно працює на визнання української культури у європейському контексті. Її вперше представили в Національному музеї Тиссена-Борнеміси у Мадриді (Іспанія) восени 2022 року, потім експонували в музеї Людвіга в Кельні (Німеччина) та залах Королівських музеїв образотворчого мистецтва Бельгії в Брюсселі. У другій половині 2024 року на унікальну експозицію чекають у Великій Британії та Болгарії. 

Реклама

Популярні матеріали

Національна спадщина: 5 забутих страв української кухні


Куркума для схуднення, омолодження та виведення токсинів: як та...


Про що говорять чоловіки: 10 секретів, які варто знати кожній...


Читайте також
Популярні матеріали