Культгід: що відвідати у серпні 2022-го

Події, які варті вашої уваги

 

Після довгої перерви «ELLE Україна» відновлює рубрику «Культгід», у якій розповідає про культурні події місяця. Російське вторгнення забрало у багатьох з нас можливість жити повноцінним життям. Однак ми впевнені, що прагнення щастя та волі українців переможе лють та страх, які сіє російська армія. Здавна спосіб життя українців і їхній рецепт щастя, поміж іншого, полягав у відданні переваги духовному над матеріальним. І навіть зараз, у такі темні часи, українці продовжують влаштовувати стендапи та кінопокази в укриттях чи благодійні вечори на підтримку тих, хто постраждав від війни.

Змінився і наратив заходів. Сьогодні українці активно досліджують народну культуру та українські традиції, знаходячи в них нові коди особистої ідентифікації як частини українського суспільства. Окрім цього, більшість із нас осмислюють нинішнє життя через призму війни, відтворюючи його у спектаклях, виставках і фільмах. Lifestyle-редакторка Іванна Петрович створила добірку подій серпня, які збагатять не лише ваш внутрішній світ, а й знання про рідну країну.

KYIVNESS x GARAGE

Де: в гастро-хабі Garage за адресою Межигірська, 82, з 11.00 до 19.00

Коли: 27 та 28 серпня

27 та 28 серпня в гастро-хабі Garage відбудеться KYIVNESS x GARAGE — це культурний вікенд, який презентує нішеві локальні й міжнародні бренди, вінтажних байерів й амбітні інстаграм-проєкти. Це вже другий вікенд з колаборацією маркету та гастро-хабу, завдяки першій події було передано на відновлення школи під Києвом 60 000 грн, цього разу ціллю є підтримати фонд «Повернись живим» та декілька локальних волонтерських проєктів.

Серед вінтажної та used селекції — одяг, прикраси та взуття Acne studios, Loewe, YSL, Celine, Bevza, Jacquemus, Prada.

Декор від вінтажних бюро, селекція вінтажних окулярів Prada, Miu Miu, Versace, вініл та селекція програвачів, аромати для оселі та свічки.

У корнері книг та журналів презентовані сучасні українські та світові видання, наприклад, каталог «Лесь Курбас: нові світи» або видання Zupagrafika з книгами-конструкторами. Так, можна самому зібрати модель київського готелю «Салют».

Серед локальних проєктів — чоловіча колекція від M0d44, прикраси Chego та Onlygood з мультибрендовою добіркою з Франції, США та Італії, натуральні олії Gyd, окуляри з кави Ochis.

На гостей чекатиме оригинальное меню від ресторану Mirali, винного бару Sabotage та кав‘ярні Bakehouse.

Фестиваль сучасної музики та візуального мистецтва «На часі»

Де: Стрічкоткацька фабрика,  вул. Нижньоюрківська, 31

Коли: 27 серпня

27 серпня в Києві на Стрічкоткацькій фабриці пройде третій благодійний фестиваль сучасної музики та візуального мистецтва «На часі». За два місяці захід здобув репутацію просвітницької події, що представляє широкий зріз сучасної української культури.

Організатори присвячують фестиваль Дню Незалежності — з самого початку існування «На часі» просуває ідею великої культурної сили, що має значний вплив на нашу державність. 

На цьому заході планується насичена програма з 9 сценами, де відбудеться велика кількість концертів, перфомансів та DJ-сетів. Актуальне розуміння візуального мистецтва представлять 5 митців та творчих обʼєднань. Окремим напрямом заходу стане обговорення української культури та спроба розуміння її ролі в становленні незалежності, в тому числі й у воєнний час. Також відбудеться тату-марафон та тенісний турнір, що вже стають традицією «На часі».

Вхід: предпродаж 350₴
Усі зібрані кошти будуть направлені у фонд громадської організації, яка допомагає культурним діячам та просторам на Стрічкоткацькій фабриці.

Показ маловідомого фільму режисерки Кіри Муратової

Де: KINO42, вулиця Костянтинівська, 11-Б, Київ

Коли: 3-7 серпня

У середу, 3 серпня, в кінотеатрі-укритті KINO42 починається показ фільму Кіри Муратової «Серед сірого каміння». Це екранізація напівавтобіографічної повісті письменника і громадського діяча Володимира Короленка «В поганому товаристві», яку він писав в ув’язненні на матеріалі спогадів про своє житомирське дитинство та рівненське отроцтво. 

Сюжет: на руїнах замку в кризовий для країни час мешкає група дітей, жебраків та божевільних. З ними проводить час мрійливий хлопчина Вася, що втратив матір. Хлопчик усе частіше починає міняти заможний побут свого батька-судді на хвору подругу Марусю, поетичне спілкування з люмпенізованим філософом Валентином та сіре надгробне каміння, що нібито «висмоктує життя».

У фільмі Муратова, майстриня проникливих та інверсивних реалістичних драм, уперше звертається до казкового і фантастичного сюжету. 

Квитки можна купити за посиланням

Театральна вистава «Наталка Полтавка.doc»

Де: Київський академічний театр на Печерську

Коли: 11 серпня

Вистава «Наталка Полтавка.doc» розповідає про пошук самоідентичності через архетип Наталки Полтавки в сучасному українському суспільстві.

У постановці актори досліджують теми оригінальної п’єси Івана Котляревського 1819 року: збереження традиційних сімейних та духовних цінностей, проблеми еміграції, заробітчанства, питання цілісності особистості та її життєвих орієнтирів.

Купити квитки можна за посиланням.

Показ фільму «Білий птах з чорною ознакою»

Де: кінотеатр «Жовтень»

Коли: з 4 серпня

Фільм «Білий птах з чорною ознакою» — класика українського кіно. Саме в цій кінострічці режисера Юрія Іллєнка вперше підіймається тема УПА. Сюжет базується на історії однієї української сім’ї на тлі буремних політичних подій початку XX століття. Багатодітний батько Лесь Дзвонар живе у буковинському селі поблизу румунського кордону, понівеченому голодом та бідністю. Його старші сини грають у сільському оркестрі та заради грошей гарують у наймитах. Усі вони поклали око на одну й ту ж дівчину — красуню Дану, доньку священника.

Але змагатися між собою вони будуть не лише за її серце. Карпатами вже покотилися чутки про наближення радянських «визволителів», і зовсім скоро війна розведе братів по різні боки барикад: Петро вступить у лави Червоної армії, а Орест чинитиме опір у лавах УПА.   

7 серпня після показу фільму також відбудеться творча зустріч із Михайлом Іллєнком, виковнацем однієї з головних ролей у стрічці. 

Купити квитки можна за посиланням

Фотовиставка Олександра Глядєлова — «Війна»

Де: Національний заповідник «Софія Київська», Київ

Коли: з 5 серпня по 4 вересня

Олександр Глядєлов — один із ключових українських фотографів-документалістів. На виставці «Війна» можна буде побачити кадри, зокрема, з міста Ірпінь — колись затишного передмістя Києва, оточеного сосновими лісами, а нині вщент знищеного обстрілами російських військ. Глядєлов знімав евакуацію мирного населення з розтрощеного вибухами містечка через зруйнований міст, що тривала під безперервними обстрілами. В експозицію також увійшли світлини з Бучі, Гостомелю, Бородянки, Мощуну, Харкова, Запоріжжя, Чугуєва, Малої Рогані, Бахмуту та Краматорська.

Виставка «Передчуття» Олександра Дубовика 

Де: Український Дім (м.Київ, вул. Хрещатик, 2)

Коли: з 2 по 14 серпня, 11:00-19:00 (понеділок – вихідний)

З 2 по 14 серпня Національний центр «Український дім» в співпраці з Stedley Art Foundation та культурним центром «Дом Майстер Клас» представлятимуть виставку «Передчуття» Олександра Дубовика.

Живопис та графіка Олександра Дубовика, зібрані в цьому просторі, наче пульсуючий нерв часу, відображають ту зону турбулентності, через яку проходить весь світ сьогодні разом з нами, разом з Україною.

Твори різних років, загалом написані протягом останніх десятиліть, знаходять свою кульмінацію у графічній серії «Фантоми» 2022 року. Це особлива та важлива серія для художника, адже вона фактично створювалася під звуки сирен та вибухів протягом цих, вже наче нескінченних, місяців війни. Кожен створений фантом, народжений з хаосу сучасного світу, постає перед нами і як предок, і як захисник, і як наше власне відображення. Олександр Дубовик ніколи не тікав і не відступав від засад правди, тому і в цей складний момент він залишився в Києві, своєму рідному місті.

Поп-ап ярмарок з мистецтвом та вином в Avangarden з благодійною місією

Де: Avangarden, вул. Січових Стрільців 23а, Київ

Коли: 6-7 серпня 

З перших днів війни команда Avangarden самоорганізувалась і перетворила галерею та винний бар на волонтерський центр. Готували їжу для найсміливіших людей у світі —  ЗСУ та підрозділів територіальної оборони, а також для тих, хто потребує турботи найбільше  літніх людей і дітей, сім`ї яких постраждали від наслідків повномасштабного вторгнення.

6-7 серпня Avangarden відновлює роботу закладу та запрошує всіх, хто цікавиться сучасним мистецтвом та обожнює гастрокультуру не тільки у теорії. Вже цими вихідними відбудеться поп-ап ярмарок в стінах галереї, щоб продовжувати благодійну діяльність, поширювати цінності та чинити опір на креативному фронті. Частина прибутку буде відправлена на потреби військових.

Виставки Сальвадора Далі і Неллі Ісупової 

Де: Національний музей «Київська картинна галерея»

Коли: весь серпень

Два нових виставкових проєкти відкрилися у Національному музеї «Київська картинна галерея». Виставка «Божественна комедія» продемонструє українській аудиторії малюнки Сальвадора Далі до культової поеми Данте Аліг’єрі, а проєкт «Осяйний простір» представляє публіці понад 50 робіт художниці Неллі Ісупової різних періодів.

У 50-х роках XX  століття Сальвадор Далі отримав завдання проілюструвати «Божественну комедію». Так народилися 100 акварелей, по одній для кожної зі ста пісень поеми. Роботи Неллі Ісупової — неначе вираз її яскравої особистості у матеріальних об’єктах. Мисткиня ретельно підходить до формування та осмислення майбутнього образу, підбору кольорової гами, однак знаходить місце і для несподіванок та експериментів

Музей приймає відвідувачів з 11:00 до 17:00 (каса до 16:30), вихідні дні — понеділок і четвер.

Виставка «24.02-24.08»

Де: Octo Tower, вулиця Мечникова, 5, Київ

Коли: 24.08-24.09

Виставка «24.02-24.08» має на меті зберегти культурний код нації та нагадати людям, якою була реальність українців в перші місяці повномасштабного вторгнення. В експозиції будуть показані фото з журналу «ELLE Україна» Hope Issue. Серед митців, що представлять свої роботи: Роман Пашковський, Олександра Анісімова, Олександра Серафімович, Денис Маноха, Олег Батраков. Відкриття виставки планується на День Незалежності, а саме 24 серпня. На гостей чекає музика від діджея закладу та шампанське від бару The Sinners. 

Благодійний garage sale українських модних брендів

Де: Fairmont Grand Hotel Kyiv parking

Коли: 13 серпня 2022, з 13:00 до 19:00

Чи в змозі мода допомогти під час війни? Модна індустрія, що милує та надихає в мирні часи, може врятувати не одне життя в найжорсткіший період, який ми зараз усі проживаємо. Саме з цією метою 13 серпня на паркінгу готелю Fairmont Grand Hotel Kyiv відбудеться благодійний розпродаж українських модних брендів. В garage sale візьмуть участь близько 20 представників найактивнішої частини вітчизняної fashion-індустрії — бренди KSENIASCHNAIDER, The Coat by Katya Silchenko, GASANOVA, Andre Tan, J`AMEMME, Kachorovska, Gudu, Support by Poustovit, Vorozhbyt&Zemskova, Olimpia W, Damn Jewelry, OLIZ, Overthesea, Flo Outfits, IVNVA, Kohai, MON.DAYAtelier, Nesamovyto та Woman Jewelry.

Захід стане логічним продовженням серії благодійних культурно-мистецьких заходів готелю Fairmont Grand Hotel Kyiv, метою яких є збір коштів на потреби українців, що особливо постраждали під час війни. Цього разу усі виручені кошти підуть на підтримку проєкту «Мобільна евакуація поранених» благодійного фонду «КОЛО». Вхід на захід — благодійний внесок 100 грн.

Виставковий проєкт «Колір і Форма. Юрій Химич та Юрій Рубан» 

Де: вул. Л. Первомайського, 4, Київ

Коли: 18 серпня — 9 вересня 2022 (понеділок — субота з 12:00 до 18:00)

Аукціонний дім Goldens з 18 серпня до 9 вересня презентує новий виставковий проєкт «Колір і Форма. Юрій Химич та Юрій Рубан». 

Організатори об’єднали двох відомих київських майстрів — художника та графіка Юрія Химича та скульптора і майстра декоративного мистецтва Юрія Рубана, у своєрідний діалог двох творчих шляхів — різних за видом та технікою та спільний в умовах та часі створення. Перетин творчих шляхів цих відомих українських майстрів, чия творчість вписана в історію українського мистецтва, зумовлено культурою рядянської доби. Працюючи поза ідеологічними канонами тогочасного мистецтва, Юрій Химич та Юрій Рубан не потрапили до андерграунду, проте вони змогли зберегти незалежність авторської позиції та самостійність висловлювання. 

До експозиції проєкту «Колір і Форма. Юрій Химич та Юрій Рубан» увійшло 25 колекційних живописних творів Юрія Химича та понад 40 унікальних керамічних скульптур Юрія Рубана, виконаних в єдиному екземплярі.

Вхід вільний.

У Києві проведуть оффлайн зустріч про бізнес під час війни

Де: місце засекречене у цілях безпеки

Коли: 20.08. 2022

Одноденний захід «Бізнес під час війни. Виклики, факапи, трансформації» відбудеться 20 серпня в Києві у поки секретному місці. Із міркувань безпеки місце зустрічі надішлють учасникам персонально. 

За задумом організаторів, ця подія потрібна, щоб зібрати ком’юніті тих, хто хоче продовжувати вести і розвивати свій бізнес в Україні, трансформувати його під реалії сьогодення, отримувати прибуток, підтримувати економіку країни, віддавати відсоток на благодійність «і не сивіти при цьому». 

Спікери —  власники бізнесів, що активно функціонують останні 6 місяців: відбудовують, сапортять армію, годують, відчиняють нові заклади, не дають світу забути, що в нашій країни вийна: Слава Балбек (balbek bureau, «Дилетант», «Дублер»), Дмитро Кримський (goodwine, Garage), Аня Завертайло («Завертайло», Honey), Алекс Купер (Kyiv Food Market, «Молодість»),  Родіон Єрошек (Poster), Павло Вржещ (Banda), Марія Назаренко (Comfy).

Окрім виступів спікерів у програмі є панельна дискусія про болі та бенефітс благодійності. До того ж, спікерам можна задати питання до обговорення у формі конференції. 

Квиток можна придбати за посиланням.


Реклама

Популярні матеріали

Як Крістіан Діор перевернув beauty-індустрію


Крістобаль Баленсіага: як геніальний кутюр’є здійснив революцію...


Куди піти в січні: концерти, виставки та інші події, варті уваги...


Читайте також
Популярні матеріали