Культгід: що відвідати у листопаді 2022-го

Збагачуємо свій внутрішній світ

 

Українці продовжують боротися на культурному фронті. Поки росіяни намагаються знищити нашу самоідентичність, руйнуючи культурну спадщину, діячі культури продовжують духовно збагачувати українців.

У листопаді на вас чекатимуть виставки на тему української історії, перформанси, концерти та інші заходи, які вразять своєю програмою. Що і коли відвідати — детальніше в нашій добірці.

Також не забувайте дбати про безпеку та допомагайте нашим захисникам.

Сезон українського кіно у Великій Британії

Де: різні локації на території Великої Британії

Коли: з 3 по 20 листопада

Сезон культури Велика Британія/Україна, організований Українським інститутом та Британською Радою, продовжується та запрошує на кінопрограму у листопаді. Українське кіно буде представлене на фестивалях у Белфасті, Брайтоні, Лідсі та Корнволлі. Водночас у Кембриджі відбудуться покази фільмів з відомої колекції Всеукраїнського Фотокіноуправління (ВУКФУ). Проєкт реалізується у співпраці з Довженко-Центром. 

До мандрівної кінопрограмі увійшли одні з найяскравіших українських фільмів цього року, зокрема учасники та переможці топових світових кінофестивалів, а також всесвітньо визнана класика українського кіно. Режисер Антоніо Лукіч особисто представить британську прем’єру стрічки «Люксембург, Люксембург» на кінофестивалі у Белфасті. Акторка фільму «Памфір» Соломія Кирилова відвідає фестивалі у Белфасті та Лідсі. 

Детальний розклад показу фільмів за посиланням

KYIVNESS

Де: вул. Грушевського, 3, Київ

Коли: 19 та 20 листопада з 11.00 до 19.00

KYIVNESS вікенд у листопаді пройде в історичній будівлі колишнього ресторану «Динамо», створеного Йосипом Каракісом, легендарним архітектором та борцем за збереження історичних пам’яток в Україні. Тепер у просторі знаходиться коворкінг Generator, що зберіг оригінальний конструктив локації — «оголену» будівлю з колонами, стелею та подекуди підлогою в її первозданному вигляді. Маркет розташується на третьому поверсі коворкінгу, на першому — лекторій-зала та укриття у разі необхідності. На другому поверсі можна відвідати Generator кафе. Деталі за посиланням

ONE MRIA Pop-Up в Лондоні 

Де: Лондон, Mayfair

Коли: 16 по 20 листопада

ONE MRIA — платформа підтримки українських дизайнерів, яка покликана допомогти сталим та новим українським брендам інтегруватись в світову індустрію моди, сприяти відкриттю нових ринків та налагодженню комунікації з іноземними клієнтами.

Другий One Mria Pop-Up відбудеться в Лондоні 16-20 листопада 2022 року в Mayfair — одному з найпрестижніших районів британської столиці.

Цього разу на ONE MRIA будуть представлені колекції 18 українських брендів, серед яких: LITKOVSKAYA, Bevza, The Coat, KSENIASCHNAIDER, ELENAREVA, T. Mosca, Katerina Kvit, J’amemme, Queens, Arutuinova, Hempful, взуття та аксесуари від Kacharovska та Luna EX, а також ювелірні прикраси від NOMIS, Jewelry Lab та Guzema Jewelry.

Презентація документального серіалу

Де: Національний художній музей України, вул. Михайла Грушевського, 6, Київ

Коли: 25 листопада

Презентація документального серіалу «Мистецтво в країні війни» відбудеться 25 листопада о 17:00 в Національному художньому музеї України. Це спільний проєкт студії документального кіно DocNoteFilms та незалежного об’єднання кінематографістів BABYLON’13 («Вавилон’13»). 

Цикл документальних фільмів складається з 25 епізодів. Кожен з них буде розповідати про одного з українських митців — художників, скульпторів, композиторів, письменників тощо, які не виїхали за кордон та продовжують свій творчий шлях в Україні. Вхід вільний за обов’язковою попередньою реєстрацією

Виставка робіт українських митців «Україна. Під іншим небом»

Де:  Варшава, в Уяздовському замку за адресою U-jazdovski Jazdów 2, 00-467 Warszawa

Коли: з 04 листопада 2022 до 12 березня 2023

«Україна. Під іншим небом» — це наймасштабніша виставка сучасного українського мистецтва, що відображає реакцію українських митців на війну та повномасштабне вторгнення Росії — до неї увійшли понад двісті робіт від 32 художників та художниць.

Серед представлених робіт — твори Олексія Сая із серії Bombed. Це зображення на листах сталі реальних ландшафтів України, понівечених війною. 

Також на виставці представлені роботи Пьотра Армяновського та Михайла Жаржайла, Олексія Фурмана,  Андрія Єрмоленка, Марії Куликовської, Данила Мовчана, Юрія Сівіріна, Михайла Скопа, Олега Тістола, та інших.

The Culture Week Tbilisi: культурний міст між Грузією та Україною

Де: Тбілісі, Грузія

Коли: 3-7 листопада

The Culture Week Tbilisi — міждисциплінарний захід, програма якого включатиме експозиції, перформанси, панельні дискусії та інші активності та проходитиме у Factory Tbilisi та в інших особливих локаціях міста. The Culture Week Tbilisi створено на підтримку України та організовано Софією Чконією, Євгеном Березницьким та Сергієм Кербіцьким.

Діячі Грузії, України та багатьох інших країн світу об’єднаються разом з художниками, дизайнерами, музикантами, кураторами та представниками міжнародних ЗМІ, щоб показати важливість свободи, демократичних цінностей і правди. Серед учасників заходу: балет the Radio and Juliet, DZ’OB BAND (український електроакустичний ансамбль), Fungus (квір-артколектив із Тбілісі), Арсен Савадов (український фотограф-концептуаліст і художник вірменського походження) та багато інших. Детальніше про подію за посиланням.

Виставковий проєкт «Антропологія міста. Дмитро Нагурний та Віктор Коновал» 

Де: аукціонний дім Goldens, вулиця Леоніда Первомайського, 4, Київ

Коли: до 15 листопада

З 27 жовтня до 15 листопада в залі аукціонного дому Goldens пройде новий виставковий проєкт двох відомих київських майстрів «Антропологія міста. Дмитро Нагурний та Віктор Коновал». Процес творчого становлення Дмитра Нагурного та Віктора Коновала припав на протилежні за своїм спрямуванням епохи — середину 1970-х у Нагурного та початок 1990-х у Коновала, проте пошук художніх орієнтирів, свого місця в мистецтві об’єднав цих майстрів у спільному виставковому проєкті.

Дмитро Нагурний — відомий живописець, графік та монументаліст. Нагурний був урбаністичною людиною, тому в своїх творах він зображував архітектурні споруди, людські постаті, геометричні структури та робив це у стилі гіперреалізму, сюрреалізму та абстракції, об’єднуючи стилі на рівні кожної окремої картини.

Віктор Коновал — майстер «малої пластики». Його скульптури — персонажі з міського життя.

«Антропологія міста» — це відображення міського простору та людей у ньому як результат творчого пошуку та становлення визначних київських майстрів. 

Виставка про культуру Криму «MIRAS. Спадщина»

Де: вул. Лаврська, 9, корпус 12, територія Національного заповідника «Києво-Печерська лавра»

Коли: з 1 листопада до 30 червня 2023 року

У Скарбниці Національного музею історії України відкриється виставка про культуру кримських татар «MIRAS. Спадщина».

На виставці «MIRAS. Спадщина» вперше комплексно представлено найбільшу на материковій частині України колекцію предметів кримськотатарського ювелірного мистецтва й побуту XVIII — початку XX століття. Зокрема, тут можна побачити срібні кушаки (жіночі пояси) та топеліки (навершя жіночих головних уборів), які вражають витонченістю роботи в техніці кримськотатарської філіграні (ХІХ — початок XX століття, колекція Скарбниці). Також будуть продемонстровані срібні футляри для Корану та чоловічі амулети, посуд для кавування, традиційний одяг кримських татар, зразки вишивки золотом.

Глядачі зможуть ознайомитися зі звичаями, мистецтвом, релігійними та світоглядними традиціями корінного народу Криму завдяки багатим орнаментальним композиціям.

Концерт KALUSH

Фото: @kalush.official

Де: Turbinenhalle Oberhausen в Обергаузені (Німеччина), Im Lipperfeld 23, 46047

Коли: 18 листопада

18 листопада у локації Turbinenhalle Oberhausen відбудеться перший сольний виступ Kalush у Німеччині після перемоги на Євробаченні-2022. Популярний український колектив уже відвідав чимало країн у своєму світовому турне. І на шляху до США музиканти дадуть концерт в Обергаузені, де виконають як нові пісні, так і знайомі всім хіти, у тому числі й популярний трек «Стефанія». Квитки за посиланням

Класика при свічках: «Бах та Моцарт»

Фото: @svitloconcert

Де: Будинок архітектора (Київ, вул. Бориса Грінченка, 7)

Коли: 24 листопада

Відключення світла не перешкода для тих, хто любить насолоджуватися музикою. SVITLO CONCERT презентує серію концертів класичної музики, які проходитимуть при свічках. 24 листопада концерт буде присвячений творчості двох геніїв краси та гармонії, найважливіших композиторів у історії музики: Йоганна Себастьяна Баха та Вольфганга Амадея Моцарта. Слухачі зможуть послухати неймовірно красиві твори цих великих композиторів у виконанні талановитих музикантів.

Традиційно кожна композиція супроводжуватиметься розповідями про життя та творчість композиторів, а також цікавими історіями про створення музичних шедеврів. Квитки за посиланням


Реклама

Популярні матеріали

Яке взуття обирають на зиму модниці: 28 найстильніших варіантів...


Осінній вікенд у Львові: гід найкращими локаціями 


DOROFEEVA, Jerry Heil, Klavdia Petrivna: оголошені номінанти...


Читайте також
Популярні матеріали