Спеціальна версія журналу
ELLE Україна

Культгид: куда пойти в сентябре 2021-го

Самые яркие события первого месяца осени

Осень официально вступила в свои права и готова радовать нас своим культурным, эстетическим и развлекательным разнообразием. В сентябре 2021 года нас ждет масса кинопремьер, концертов, выставок современных украинских художников и, конечно же, театральный сезон. В нашем сентябрьском культгиде мы собрали самые интересные события, которые достойны вашего внимания.

Вечір балетної класики до 30-річчя Незалежності України (Ukrainian Ballet Gala)

Де: Театр Садлера Уеллса, Роузбері-авеню, Лондон EC1R 4TN

Коли: 7 вересня

7 вересня 2021 року в Лондоні вперше відбудеться Українська Балетна Гала — унікальна подія, присвячена до Дня Незалежності України. Унікальний вечір українського балету від театральної режисерки та продюсерки Ольги Данилюк у співпраці з танцівником і продюсером Іваном Путровим буде представлений у культовому театрі Sadler’s Wells, що вважається одним з найважливіших театрів у світі танцю. Гала відзначить дебют Українського національного балету на британській театральній сцені. Найкращі українські танцюристи з України та багатьох театрів світу разом з британськими колегами зберуться на святкування українських та британських балетних традицій. Серед українських солістів: Олеся Шайтанова, Христина Шевченко, Денис Черевичко та Наталя де Фробервіль.

Бронювання квитків за посиланням.

Балет «Лебединое озеро» с участием Екатерины Кухар и Александра Стоянова

Где: Октябрьский дворец в Киеве

Когда: 13 сентября в 19:30

13 сентября в 19:30 в Октябрьском дворце — легендарный балет «Лебединое озеро». Осенний театральный сезон открывает звезда мирового балета Александр Стоянов. Зрители привыкли видеть артиста в паре с непревзойденной примой Екатериной Кухар, но этой осенью за его сердце на сцене будут соперничать Илона Кравченко и японка Момма Мисаки. 

Традиционно, за последние десятилетия, сложилось так, что партии Одетты-Одиллии — лебедей-двойников, танцует одна и та же балерина. Однако углы любовного треугольника будут еще острее, а мистическая история любви интересней, если партии коварного черного и нежного белого лебедей разделят между собой — уточненная Илона Кравченко и техничная Момма Мисаки. 

Балерины в образах зачарованной красоты, будут соперничать за внимание и сердце принца Зигфрида — в исполнении Александра Стоянова.

Гала-концерт с участием Екатерины Кухар и Александра Стоянова

Где: Октябрьский дворец в Киеве

Когда: 13 сентября в 16:30

13 сентября в 16:30 в Октябрьском дворце — пройдет праздничный Гала концерт с участием знаменитого балетного дуета  Екатерины Кухар и Александра Стоянова. Зрители любят их пару за рискованные и легкие поддержки, а также за ту положительную энергию которую они дарят. За один вечер зритель имеет возможность познакомиться с яркими фрагментами легендарных балетных постановок: «Лісова пісня», «Лебединое озеро», «Дети ночи», «Спартак», «Свадьба Фигаро» и многие другие. Все они в исполнении звезд Национальной оперы Украины и Львовского оперного театра: Екатерины Кухар, Александра Стоянова, Станислава Ольшанского, Евгения Светлицы  и Илоны Кравченко, а также многих других.

Концерт SunSay

Де: ЮБК, Київ

Коли: 2 вересня

2 вересня SunSay запрошує зануритися в дивовижні вібрації любові та добра під ритми вже знайомих пісень. Для першої за довгі місяці зустрічі наодинці місця краще ЮБК не знайти. Там, на березі Дніпра, з видом на зелені пагорби української столиці, в променях західного сонця SunSay готується зустріти осяянні обличчя шанувальників. Адже що може бути більш вражаюче, ніж співати улюблені «Будь слабей меня», Wind Song и «Дайвер» в настільки теплій атмосфері? Ця зустріч стане особливою не лише для артиста, а й для слухача. Адже, скільки б SunSay не змінювався, незмінним принципом гурту залишається любов. 

Квитки за посиланням.

Композитори Роман Григорів та Ілля Разумейко презентують Opera Lingua 

Де: в залі Національної бібліотеки України ім. В. І. Вернадського

Коли: 30 і 31 жовтня

30 і 31 жовтня в залі Національної бібліотеки України ім. В. І. Вернадського відбудеться прем`єра Opera Lingua. Двогодинна опера розповість про феномен мови, символів і тексту засобами метафоричного музичного театру.

Лібрето опери вільно фрагментує традиційні латинські, юдейські та німецькі тексти, уривки з модерної літератури (Борхес, Гессе, Гейзінга), музичні та візуальні символи Нового Часу. Музика opera lingua — це метатекст, що об`єднує в динамічну звукову інсталяцію середньовічні хорали, народний спів, інструментальний театр із  відео-аватаром Марії Каллас, шаманськими речитативами та партитурами епохи Fluxus.

Вечірка Veselka: Preview

Де: Arsenal XXII, вул. Московська, 8

Коли: 10 вересня

10 вересня VESELKA відкриє новий сезон в Arsenal XXII вечіркою VESELKA: PREVIEW, на якій виступить PARFAIT — засновниця та резидентка легендарного паризького квір-рейву Possession. Зі львівського open-minded-ком`юніті Neutral виступить резидент та співзасновник DANNY DIER та вперше в Києві зіграє свій лайв модулярний продюсер LOUWAVE. Окрім цього, в лайн-апі постійні учасники VESELKA: NASTYA MURAVYOVA, S.A. TWEEMAN і VANI VACHI. Також на вечірці анонсують майбутні масштабні заходи осені та зими. Кількість гостей буде обмежена, і саме вони першими дізнаються дати та хедлайнерів майбутніх івентів, а також зможуть купити квитки на них за ціною Early Birds.

Line-up:

PARFAIT (Possession, Paris)

DANNY DIER (Neutral, Lviv)

LOUWAVE live (Neutral, Lviv)

NASTYA MURAVYOVA

S.A. TWEEMAN

VANI VACHI

Відкриття Павільйону культури на ВДНГ

Де: ВДНГ, Київ

Коли: 4-5 вересня

Команда ВДНГ та благодійна організація «Благодійний фонд Павільйон культури» оголошують про старт нової інституції — Павільйон культури в павільйоні №13 на ВДНГ (колишньому павільйоні вугільної промисловості). Павільйон культури — кураторська інституція, що працює на перетині сучасного візуального мистецтва, нової музики та архітектури.  Завдання інституції — дослідження та оприявнення важливих явищ, імен, творів та практик, яким досі бракувало умов для реалізації, професійної презентації та публічної уваги. Прев’ю інституції, презентація її майбутньої програми та проєкту ревіталізації будівлі для широкої аудиторії відбудеться 4–5 вересня 2021.

AR-експозиція «Квітка надії», присвячена «Червоній руті — 1989»

Де: мЧернівці

Коли: вересень 

У Чернівцях у вересні запустять експозицію «Квітка надії» — модель сучасної інфраструктури для інституалізації історичної пам`яті про перший фестиваль сучасної пісні та популярної музики «Червона рута — 1989». Варто відзначити, що саме на «Червоній руті», незважаючи на заборону, вперше після довгої радянської паузи публічно заспівали гімн України.

«Квітка надії» — це перша в Україні виставка під відкритим небом з елементами доповненої реальності. По місту розташують мапи з елементами AR в дотичних до подій фестивалю 1989 року локаціях. Вони вестимуть до парку, де розміститься експозиція прихованих історій про «Червону руту — 1989» Фінальною точкою маршруту стане маловідома 3-я локація фестивалю 1989 року — галявина у парку «Жовтневий», де розміщувалася сцена української співаної поезії — кобзарства. Детальніше про ініціативу за посиланням.

Презентация работ украинской художницы Юлии Моховиковой на Barcelona Contemporary 2021

Где: галерея  Valid World Hal, г. Барселона

Когда: с 3 по 23 сентября

С 3 по 23 сентября в галерее Valid World Hall, в самом центре Барселоны пройдет ярмарка современного искусства Barcelona Contemporary 2021, презентующая работы лучших художников, дизайнеров, фотографов и скульпторов со всего мира. Среди приглашенных артистов — Юлия Моховикова, художница украинского происхождения, получившая образование в школе живописи в Cours Prive MJM в Ницце и работающая в стиле сказочного неоэкспрессионизма. Свой стиль она называет fairytale, документируя обычную жизнь яркими и броскими образами на полотнах. Животная сексуальность, абстракция, фразы-цитаты, брутальные мазки — главные черты стиля Моховиковой. 

Манхэттенский фестиваль короткометражных фильмов

Где: кинотеатры Украины

Когда: с 23 сентября по 3 октября

23 сентября стартует Манхэттенский фестиваль короткометражных фильмов. В программу крупнейшего интерактивного кинофестиваля вошло десять картин. Украинцы уже в 15-й раз присоединятся к зрителям во всем мире и примут участие в выборе фильма-победителя. Традиционно Манхэттенский фестиваль короткометражных фильмов открывает новые имена в кинематографе. В частности, режиссеру фильма «Смерть от рукопожатия» Хадсону Флинну на время съемок было всего 16 лет. Это комедийная картина о его родном Нью-Йорке в эпоху пандемии Covid-19. Этой осенью ежегодный Манхэттенский фестиваль короткометражных фильмов проходит в 24-й раз — и объединяет 100 000 любителей короткого метра на более чем 400 локациях 6 континентов. Стать членом международного жюри и принять участие в выборе лучшей короткометражки года может каждый — достаточно заполнить бюллетень для голосования после сеанса. Победители будут объявлены 4 октября 2021 года на сайте.

10-й Фестиваль німого кіно та сучасної музики «Німі ночі»

Де: Музей сучасного мистецтва Одеси та «Зелений театр» 

Коли: 11-12 вересня

11 та 12 вересня в Одесі відбудеться 10-й, ювілейний Фестиваль німого кіно та сучасної музики «Німі ночі». Локаціями та співорганізаторами фестивалю стануть Музей сучасного мистецтва Одеси та «Зелений театр». За понад десять років існування фестивалю в Києві та Одесі було показано більше ніж 60 німих фільмів (значна частина з яких раніше вважалась втраченими) в живому музичному супроводі музикантів з України, Польщі, Білорусі, Німеччини, Азербайджана, Італії, Великобританії, Ірландії, США, Мексики та Японії. «Німі ночі» стали найбільшим фестивалем німого кіно в Східній Європі та головним українським архівним кінофестивалем, заживши славу вишуканого та інтелектуального дійства. Квитки за посиланням.

Виставка Олександра Чекменьова 

Де: галерея The Naked Room, м. Київ

Коли: відкриття 1 вересня

Галерея The Naked Room представляє нову виставку Олександра Чекменьова  «Усі ми жили колись». Це серія фотографій, створених у 1990-ті роки, переважно в Луганську, де мешкав і працював Чекменьов, але також у Києві, Одесі, Полтаві та інших містах. Усі фотографії зняті на кольорову плівку та надруковані вручну з негативів. Ця частина об`ємного архіву фотографа вперше експонується як окрема серія на персональній виставці.

Иммерсивный спектакль S V O I 

Де: на дитячому майданчику Володимирська гірка в Києві

Коли: з 20 по 26 вересня

З 20 по 26 вересня відбудуться прем`єрні покази вистави S V O I, створеного київською командою театру поза театром uzahvati. S V O I — імерсивна театральна вистава, у якій глядачі беруть активну участь. Вона занурює у художню історію за допомогою навушників: Голоси героїв розмірковують про дружбу, пропонують глядачі знайти свій погляд на тему, а природна, жива атмосфера місця дії — дитячого майданчика, підсилює та доповнює сюжет. Квитки за посиланням.

Концерт ADAM  

Де: терасас «Всі свої. Д12»

Коли: 21 вересня

Після тривалої паузи київський неосоул гурт ADAM виступить в Києві. Концерт відбудеться 21 вересня на найкрасивішій літній терасі столиці «Всі свої. Д12». ADAM готує програму з улюблених пісень «Люба», «Танцюй, мила», «Таку як є», а також презентує абсолютно нові композиції, які увійдуть до третього студійного альбому. На київському концерты також зіграють відомі залучені музиканти. Але їхні імена ще під секретом.

Comic Con Ukraine 2021

Де: Арт-Завод «Платформа»

Коли: 4-5 вересня

Фестиваль сучасної попкультури відбудеться вже 4 та 5 вересня у Києві, на Арт-Заводі «Платформа». Comic Con Ukraine вже втретє збирає разом усіх, хто любить комікси, манґу, манхву, аніме, настільні та відеоігри, фільми, серіали, рольові ігри, косплей, к-поп, музику та мріє потрапити на найбільше в Україні свято для гік-ком`юніті. У рамках заходу ви зможете відвідати Cosplay- та Cover Dance-шоу на головній сцені, зустрітися з Марком Дакаскосом, Наталією Теною, Анною Шаффер, Річардом Морганом та іншими, а також взяти участь у ігрових турнірах, послухати виступи українських гуртів і не тільки. 

Проект «Осенние сезоны» международного музыкального фестиваля Odessa Classics 

Где: Одесса, Одесская областная филармония (ул. Бунина, 15)

Когда: 18 - 19 сентября 2021г.

В этом году Odessa Classics. Autumn Seasons посвящаются искусству Литвы. И нас ждет особенное событие: впервые за историю Независимой Украину к нам приезжает национальный симфонический оркестр европейской страны! Действительно, Литовский Национальный Симфонический Оркестр — коллектив топ-уровня, с богатой историей и яркими актуальными проектами.

18 сентября одесситам предстоит новая встреча с ансамблем Nico и Гедиминасом Гелготасом, сотворившими в августе 2020 года на фестивале Odessa Classics настоящую сенсацию своим ярким незабываемым выступлением в зале Одесской Филармонии.

А 19 сентября оркестр под руководством композитора и дирижера Гедиминаса Гелготаса в гала-концерте представит уникальную программу, посвященную новейшему тренду современной классики — жанру Recomposed — переосмысления классического музыкального наследия ведущими композиторами современности.

Презентація нової платівки Morcheeba

Де: ЮБК

Коли: 12 вересня 

Morcheeba презентують в Києві нову платівку Blackest Blue. Своїм новим альбомом Blackest Blue гурт укотре доводить, що здатен щоразу ніби заново винаходити свій жанр і залишатися неповторним – «ми завжди намагаємося знайти саунд, який мав би вже існувати, але ще не існує», підтверджує концепцію співзасновник гурту Росс Годфрі. Blackest Blue — це альбом про проходження крізь найбільшу скруту і про те, як вийти з неї зміненими, але неушкодженими», коментує гурт. Скай і Росс дозволили собі розслабитися і грати, слідуючи лише власним емоціям. «Я написала була вірша про свої враження від фридайвингу в Таїланді», — розповідає Скай про сингл Sounds of Blue. 

Квитки за посиланням.

Проєкт Святослава Вакарчука «Оранжерея»

Де: Peppers Club

Коли: 15 вересня о 21:00

15 вересня о 21:00 відбудеться найзатишніше відкриття нового лампового закладу в Києві Peppers Club. Музичний простір Pepper’s Club — саме для тих, хто не лише шанує живу музику, чудову випивку та смачні страви, а й здатен оцінити відпочинок з історичним присмаком! Головним героєм вечора стане легендарний український музикант Святослав Вакарчук зі своїм третім музичним авторським проєктом «Оранжерея». 

«У певний момент, коли працював у студії, в мене виникла думка зробити камерну, якщо хочете, затишну, нову музичну історію. Наразі такий час, коли люди хочуть заглиблюватися в себе, слухати свої переживання», — розповідає Святослав Вакарчук про свій проєкт, який буде представлено на відкритті.

Виставковий проєкт «30х30. Сучасне українське мистецтво»

Де: Національний центр «Український дім»

Коли: з 9 по 29 вересня

9 вересня у Національному центрі «Український дім» відбулось відкриття виставкового проєкту «30х30. Сучасне українське мистецтво», який проходить у межах програми до 30-річчя незалежності України. 

Куратор виставки, мистецтвознавець Валерій Сахарук, сформував експозицію з 30 робіт, які відображають та представляють українське мистецтво у період 30 років незалежності країни. Особливістю проєкту є рівнозначність художніх творів та кураторського тексту у межах виставкового простору. Виставка базується на дослідженні мистецтвознавця, яке стало основою для створення однойменної книги. Книга «30х30. Сучасне українське мистецтво» буде презентована під час виставки. За кожним твором, який буде представлений на виставці, стоїть видатна особистість, з якою пов’язані неповторність манери, стилю, а то й цілого художнього напрямку. Серед авторів виставки Олег Голосій, Микола Трох, Федір Тетянич, Олександр Гнилицький, Стас Волязловський, Олександр Ройтбурд.

 

 

 

 


Реклама

Популярные материалы

Як Друга світова війна змінила beauty-індустрію


«Українізація» на більшовицький лад: до чого призвела політика...


Благодійні ініціативи для допомоги українцям


Читайте також
Популярні матеріали