Культгид: куда пойти в ноябре 2021-го

Самые яркие события последнего месяца осени

В ноябре культурная программа значительно меняется по сравнению с предыдущими месяцами. Все дело в карантинных ограничениях, которые вступают в силу с 1 ноября. Однако массовые мероприятия можно будет посещать тем, у кого есть сертификат о вакцинации или негативный ПЦР-тест. А вот как и где провести свободное время в ноябре, знает наш lifestyle-редактор Иванна Петрович. Призываем наполнить последний месяц осени яркими концертами, выставками и кинопремьерами, но не забывать о безопасности.

Концерт Tale Of Us

Де: клуб M82 

Коли: 6 ноября

Після довгої перерви в Київ повертаються Tale Of Us. Найромантичніший техно-дует світової електронної сцени 6 листопада зіграє в клубі M82 за підтримки Bulldozer Group, White Nights і MaxArt. На вечірці нас чекає модний європейський техно-лайв з видовищним світловим шоу і фірмовим звуком світового рівня. 

Tale of Us зіграють у Києві ексклюзивну програму, що складається з найсвіжіших творінь. У тому числі й спільний з легендарним Пітом Тонгом реліз — неординарну інтерпретацію «Часу» Ханса Циммера. Епічна музика німецького класичного композитора у фірмовому стилі Tale of Us і Піта Тонга вже стала сучасним техно-шедевром, який підриває танцмайданчики.

Выставка Cartier, посвященная искусству ислама

Где: Musée des Arts Décoratifs в Париже

Когда: с 21 октября 2021-го по 20 февраля 2022-го

Если вам вдруг удастся побывать в Париже в этом месяце, рекомедуем посетить выставку украшений Cartier and Islamic Art: In search of modernity. Она пройдет с 21 октября 2021 года по 20 февраля 2022 года в Musée des Arts Décoratifs. Экспозиция представляет собой результат работы 4 кураторов: Эвелин Поссеме (Evelyne Possémé, MAD), Джудит Энон (Judith Hénon, Louvre), Сары Шлейнинг (Sarah Schleuning) и Хизер Эккер (Heather Ecker), Dallas Museum of Art. В первый раз выставка фокусируется на уникальности искусства ислама и его влиянии на стиль Cartier с начала XX века по настоящее время. 

Публике будет представлено более 500 экспонатов, включая ювелирные изделия, шедевры искусства ислама, документы из Cartier Collection и архивов Дома, а также экспонаты из частных и институциональных коллекций.

Прем`єра фільму «"Французький вісник" від "Ліберті, Канзас Івнінґ Сан"»

Де: в кінотеатрах України

Коли: листопад

З 28 жовтня в українських кінотеатрах стартували покази фільму «"Французький вісник" від "Ліберті, Канзас Івнінґ Сан"» з Тімоті Шаламе, Тільдою Свінтон, Едріаном Броуді та іншими в головних ролях. Фільм розповідає про редакцію американського журналу, офіс якого розташований у вигаданому французькому місті. За словами режисера Веса Андерсона, на створення «Французького вісника...» його надихнув відомий журнал The New Yorker, який він читає з юних років. Картина включає три сюжетні лінії, одна з яких присвячена студентським хвилюванням у Парижі 1968 року. 

Виставка Ігоря Яновича 

 

Де: Ya Gallery

Коли: з 28 жовтня по 27 листопада

В артгалереї Ya Gallery український художник Ігор Янович представляє виставку під назвою «Форма». Назва серії начебто навмисно включає нас в асоціативне коло: формалізм і формоборство. Пам`ять про форму як тип злочину проти хибної свідомості ідеології, форма як спроба вхопити сакральне, форма як техніка, що її можна опанувати, а можна — винайти. Це також перебування автора на території безформного. «Я не займаюсь формалізмом», — наголошує Янович. У «Формі» Янович цілковито перейшов на акрил. Його експерименти з промисловими матеріалами, домішками цементу й емалевої фарби залишились позаду. Утім, розгалужений набір жестів, їхня багатошарова складність і надалі розігрується на полотні та продовжує розширювати візуальну мову Яновича.

Фестиваль Novembre Numérique

Де: Довженко-Цент

Коли: 12-14 листопада

Фестиваль Novembre Numérique (Цифровий Листопад) — це серія фестивалів цифрового мистецтва, котрі Французький інститут проводить у всьому світі. В Україні цей фестиваль організовує Французький інститут в Україні за підтримки UKRSIBBANK BNP Paribas Group.

12-14 листопада 2021 року в Києві у Довженко-Центрі вдруге пройде Novembre Numérique en Ukraine — французько-український фестиваль цифрового мистецтва та віртуальної реальності. Український Novembre Numérique поєднує у собі виставку цифрового мистецтва у форматах віртуальної (VR) та доповненої (AR) реальностей, роботизованої скульптури та відео, а також публічну програму з лекціями та дискусіями.

Цього року глядачам покажуть 12 об’єктів: 4 французьких та 2 українських VR-роботи, 3 галереї у віртуальній реальності й одну виставку у доповненій реальності від V-Art. Ще 2 роботичні скульптури будуть представлені відомим французьким художником Фаб’єном Зокко особисто.

Виставка Олександри Кадзевич

Де: галерея The Naked Room

Коли: 27 жовтня по 5 грудня

В експозиції — нова серія живопису на великих аркушах паперу, презентована в якості своєрідніх полотен-транспарантів. Точкою відліку для нової серії стала коробка з діафільмами, яка залишилася Олександрі в спадок від дідуся після його смерті. Разом з цими досі невідомими фото спогадами художниці відкрилася нова лінія історії та ідентичності її родини. Ця серія  також проявляє нову манеру роботи художниці з медіумом живопису, в основі якої — потяг до розчинення останніх острівців фігуративності в суцільному середовищі кольору та фактури. Доповнюють виставку також артефакти, пов’язані з приватною історією родини Олександри. Це списки провялених плівок з коробки. Книжка-інструкція з експлуатації експонометру (чоловік на обкладинці дивовижним чином схожий на дідуся Кадзевич). Вірш художниці. А також дві вінтажні лампи, які передають дух епохи.

Инсталляция из роз  от бренда KSENIASCHNAIDER 

Где: Михайловский переулок, 24

Когда: до 8 ноября

К 10-летию KSENIASCHNAIDER, киевский магазин бренда украсили тысячами красных роз. Инсталляцию живых цветов создала флорист Александра Арселани, более известная в Instagram как @mutabor_mutabor. Розы пахнут на весь Михайловский переулок. Инсталляция пробудет в магазине до 8 ноября. Предлагаем посетить магазин бренда и погрузиться в цветочную атмосферу.

Вечеринки в клубе ARSENAL XXII 

Где: Arsenal XXII, ул. Московская, 8

Когда: весь ноябрь

В этот ноябрь у киевлян будет уникальная возможность познакомиться поближе с немецкой электронной сценой, побывав на выступлениях знаковых диджеев из Германии. В этот раз музыканты откроют многогранность известного немецкого техно. В программе заявлены Chlär (Germany), Schwefelgelb (Germany), SHDW & Obscure Shape (Germany), Patrick Mason (Germany). Детали по ссылке

Відкриття скульптури Києва та виставка «Звуки Міста» 

Де: Національний центр «Український дім»

Коли: 19 листопада по 1 грудня

В Національному центрі «Український дім» відбудеться офіційне відкриття артоб`єкта «Київ» та презентація 7 мініскульптур «Звуки Міста». В межах мультидисциплінарного проєкту звуки 7 міст України були записані та трансформовані в сім скульптур за допомогою спеціальних програм звукового дизайну та 3D-візуалізації. 

Кожна зі скульптур є новою культурною пам`яткою, яка втілює спогади та розмірковування відомих українців. Основу артоб`єкта «Київ» склав калейдоскоп автентичних звуків столиці: метро, дзвони Лаври, Софії, Михайлівського собору, тиша в Кирилівській церкві, гомін Бесарабки та інші. 

У створенні київського артоб`єкта взяли участь відомі кияни: дизайнерка Лілія Літковська, диригент Кирило Карабиць, народний артист України та композитор Павло Зібров, художник та мураліст Володимир Манжос (Waone), заслужений тренер та майстер спорту Олексій Михайличенко. Їх спогади лягли в основу документального фільму, який презентує команда «Звуки Міста» на офіційному відкритті. 

Украинское современное искусство в The Stein Studio

Где:  The Stein Studio, ул. Лютеранская, 6

Художница Ольга Штейн в своей мастерской на ул. Лютеранская проводит  Open Day открытые выставки современного украинского искусства. На ней были представлены не только работы, достойные внимания и отметки в wish-list, но и их авторы. Каждый посетивший мероприятие может получить ответы на вопросы и услышать новые толкования работ. Кроме того, гости знакомятся с любимыми авторами и открыли для себя новые имена.  Минувший Open Day был посвящен коллекционированию современного украинского искусства. Узнать больше о следующих событиях можно здесь.

 


Реклама

Популярные материалы

5 правил, дотримання яких не дасть збожеволіти від того, що...


Геноцид 1944 року та анексія Кримського ханства у XVIII столітті:...


Відродження України: як розвиватиметься українська культура...


Читайте також
Популярні матеріали