Культгід: що відвідати у січні 2022-го

Нехай перший місяць зими стане незабутнім

Січень складно назвати найактивнішим місяцем, коли справа доходить до заходів і подій, проте нудьгувати нам точно не доведеться. Поки ви налаштовуєтеся на робочі будні і потроху входите у звичний графік, пропонуємо урізноманітнити свої вихідні і насолодитися січневими днями, що залишилися.

Lifestyle-редактор Іванна Петрович підібрала кіно-прем`єри, виставки, концерти, спектаклі та вечірки, які подарують вам нові емоції та допоможуть відійти від святкової метушні.

Показ фільмів «Афект» та «Стоп-Земля»

Кадр з фільму «Афект»

Де: у кінотеатрах України

Коли: з 6 січня («Афект») та з 20 січня 

6 січня на екрани обраних українських кінотеатрів вийде трилер «Афект» із Беном Вишоу  головній ролі. За гру в цій стрічці актор був відзначений призом «Санденсу» — найбільшого фестивалю незалежного кіно у США.  У центрі сюжету – тихий і спокійний Джозеф, який веде рутинну життя у Лондоні. У день народження його не помічають колеги, а дратівливі батьки святкують лише на годиться. Хлопця дістає такий хід промов, він вривається в небезпечні авантюри столиці, і навіть пограбування банку не стане для нього межею.

Кадр з фільму «Стоп-Земля»

20 січня на екранах можна буде побачити фільм «Стоп-Земля» — чуттєву історію про дослідження себе. 16-річна Маша навчається у звичайній київській школі у 11-А класі. Не відчувати себе дивно та відсторонено в колективі їй допомагають близькі друзі Яна та Сєня, по-своєму переживаючи напружену шкільну буденність. Крім майбутніх екзаменів, вийти із зони комфорту Машу змушує закоханність до однокласника Сашка. Вона розуміє, якщо не наважишся запитати — ніколи не знатимеш, чи це взаємно.

Виставка «Код Дрюрера»

Де: Національний музей мистецтв імені Богдана та Варварі Ханенків 

Коли: До 27 лютого

Музей Ханенків представляє виставку «Код Дюрера». Музей вперше експонує всі гравюри німецького живописця та графіка зі своєї колекції. На виставці ви побачите 11 творів майстра, що належать до різних етапів його творчості, охоплюють різноманітні теми, виконані у трьох техніках: гравюра на дереві, гравюра на міді та офорт. Виставка також містить твори учнів Альбрехта Дюрера та художників, які наслідували та розвивали теми майстра, використовуючи іконографічні типи та технічні знахідки. Серед них – роботи Зебальда Бехама, Ганса Бальдунга Гріна, Альбрехта Альтдорфера, Вольганга Губера і Лукаса Кранаха Молодшого.

Виставка «Щедрик»

Де: Музей кіно Довженка-Центру, вулиця Васильківська, 1

Коли: 12–16 січня

У рамках масштабної кампанії «Щедрик: магія Різдва / Shchedryk: celebrating Christmas magic» Міністерство закордонних справ України підготувало мультимедійну виставку про шлях української мелодії від фольклорної пісні до відомого на весь світ різдвяного гімну. використання звуку, проєкцій, анімацій, кінетичних об`єктів, глядачі побачать історію Щедрика, точки перетину музичної композиції з історією України та світовою культурою. Вхід на подію вільний.

Різдвяний джазовий концерт

Де: Будинок Кіно
Коли: 8 січня

Що може краще ніж джаз створити казкову атмосферу зимових свят? І 8 січня ви зможете це на собі відчути. У Будинку Кіно відбудеться затишний вечір джазу Christmas Jazz. Відсвяткуйте Різдво під звуки милих серцю джазових нот та святкових вогнів. З думки про близьких людей та бажання побути з ними поряд, розділивши з ними найтепліші та ніжні емоції.

П`єса «1984»

Де: Театр на Подолі

Коли: з 5 по 19 січня

 У Театрі на Подолі представлятимуть скандальну п`єсу Майкла Джина Саллівана за відомою антиутопією Джорджа Орвелла «1984». На глядачів чекає напружений сюжет вигаданої історії про життя в штучному світі, яка навчила любові навіть бездушних солдатів, від якого неможливо відірватись.

Вечірки в ARSENAL XXII

Де: київський клуб ARSENAL XXII

Коли: весь січень 

Тим, хто планує бути в тонусі після Нового року, січневі івенти у київському клубі ARSENAL XXII не дадуть розслабитись. Цього разу в анонсі резиденти знакових техно-спільнот, серед яких Bassiani, KHIDI, Mala Junta, Tijana T, Paramida (Panorama Bar), SPFDJ (Herrensauna), Pablo Bozzi (HÖ ), HVL (Bassiani) & Yanamaste (KHIDI), Kettama, DJ TOOL (Mala Junta / Fast Forward Productions), David Vunk (Moustache Records). Детальна програма за посиланням

 

Виставка «Біль»/«Це не моє»

Де: THE NAKED ROOM

Коли: Щоденно з 11:00 до 23:00

Є два автори виставки: Валентин Радченко і Станіслав Туріна і є дві назви «Біль»/«Це не моє».

В практиках цих авторів можна знайти надто багато спільного і можна просто впізнати річ або ж зашпортатись об неї думкою. Обидва автори довгий час жили в просторах переповнених дуже схожими речами, їхня кількість і ритм впливають на фактуру думки. Предмети в їхніх практиках мають особливе значення, стаючи вмістилищем нашої пам`яті через свою вагу, колір, звук і відзвук, запах і температуру. В практиці Валентина речі ніколи не самі лише речі, а «Нескінченний натюрморт» Стаса Туріни — практика 11-ти років, функція якої згодом перетворилась на задоволення від влади над об`ємом й безкінечний етап навчання через почуття недостатнього професіоналізму.

 


Реклама

Популярні матеріали

Які босоніжки нам потрібні цієї весни


«Діамант — найгарніша і найбажаніша інвестиція»: засновниця Diva...


Сучасний погляд на українські традиції: чому варто відвідати...


Читайте також
Популярні матеріали