Куди піти в січні: концерти, виставки та інші події, варті уваги

Початок року, сповнений заходів у Києві

Фестиваль музики українського композитора, виставковий проєкт про українське сучасне мистецтво та експозиція «наївних» робіт — ці та інші події відбуватимуться в Києві впродовж січня.

Ми зібрали заходи, які варто відвідати.

Фестиваль музики Бориса Лятошинського 

Коли: 3–26 січня

Цей захід, присвячений 130-літтю з дня народження Бориса Лятошинського, звертає увагу на спадок композитора та відкриває нові смислові грані його творів.

Ключові концепти фестивалю — пам’ять, ідентичність, генеза, усвідомленість та дім. Їхньому осягненню присвячені концерти, що відбуватимуться 3, 5, 8, 11 і 26 січня, та дискусійні панелі. Чотири події програми йтимуть у Національній філармонії України, а завершальна — у Меморіальному кабінеті-музеї композитора, розташованому в будинку РОЛІТ.

Події в Pepper`s Club

Шоу серії «Королі трібʼютів»

Коли: 19, 26 січня

Українські музиканти виконають хіти легендарних світових артистів.

Шанувальників Nirvana запрошують 19 січня на концерт від гурту M.Others, а поціновувачів Coldplay — 26 січня на виступ гурту Jack London.

Інтелектуальна гра «Бам Quiz»

Коли: 21, 28 січня

У межах інтелектуальної гри — 8 раундів з питаннями на знання та логіку, а також подарунки. Організатори запрошують команди та індивідуальних учасників. 

Концерт Sasha Boole

Коли: 22 січня

Чинний військовий ЗСУ та автор пісні «Тримаєм посадку» Sasha Boole виконає пісні з ностальгією про довоєнне життя та іронією теперішнього. 

Частина зібраних коштів буде спрямована на підтримку бригади НГУ «Азов».

Tarantino Music show

Коли: 29 січня

На Tarantino Music show у виконанні Kaska Records Band прозвучать культові саундтреки з фільмів Квентіна Тарантіно — зокрема, Misirlou, Bang Bang, After Dark, Girl, You’ll Be a Woman Soon. Унікальний візуальний супровід перенесе гостей заходу в легендарні сцени з «Кримінального чтива», «Вбити Білла» та інших фільмів.

Події в Сaribbean Club

Концерт, присвячений ABBA

Коли: 31 січня

На концерті хітів ABBA артисти втілять магію пісень гурту та створять атмосферу справжнього свята для всіх шанувальників музики.

Виставка Contemporary Icon

Коли: до 25 січня

Де: галерея сучасного мистецтва Imagine Point

Експозиція об`єднала твори сучасних українських художників: тих, які несуть у собі пряме, усвідомлене посилання на естетику ікони, біблійну сюжетність та символіку, і тих, в яких спільність із нею читається в композиції, колориті, стилістиці зображення персонажів, настрої та глибинній суті.

Яким чином не відбувалося б їхнє трактування, головне — це Образ, що занурює у світ фантазій та формує персональний погляд на те, що хвилює і залишається актуальним у всі часи.

Виставка Марини Бойко «Анімагічне»

Коли: до 12 січня

Де: Національний музей Тараса Шевченка

Експозиція презентує художній світ харківської мисткині Марини Бойко, яка працює з міфологічними сюжетами, вписуючи їх у власний макрокосм і надаючи їм особливої форми за допомогою сучасних декоративних елементів. Роботи художниці сповнені героями-тотемами, героями-духами — часто це екзотичні тварини, що зосереджують в собі давні, язичницькі вірування в сили природи. Образи наче перебувають поза простором і часом, спрямовуючи думку глядача в безмежність вічного.

Виставковий проєкт «Під Різдвяною Зіркою»

Коли: до 19 січня

Де: Національний музей «Київська картинна галерея» 

«Під Різдвяною Зіркою» — це виставка-розповідь про українську ідентичність, тяглість і відродження традицій. 

Експозиція представить автентичні твори з колекції Національного музею народної архітектури та побуту України. Це, зокрема, народні ікони XVII–XIX ст., свічники-трійці початку XIX ст., косівська кераміка ХІХ-XX ст., різдвяні зірки, шопки. У просторі виставки будуть презентовані твори живопису Т. Данилича, Ф. Манайла, І. Марчука, В. Микити та інших художників із фондів Київської національної картинної галереї та приватних збірок. У залах виставки музейні експонати поєднаються з роботами сучасних майстрів декоративного мистецтва та крафтових майстерень.

Виставка Андрія Опришка «Обійми, коли заходить сонце» 

Коли: до 25 січня

Де: галерея Avangarden

Андрій Опришко працює з глиною та традиційними техніками, а у своєму проєкті досліджує багатовимірність обіймів. В експозиції представлені скульптурні рельєфи, автентична кераміка, графіка та живопис. 

Робота митця з глиною — це медитативний процес, який поєднує фізичну працю з емоційним зануренням. Він досліджує пластичність матеріалу, його здатність зберігати тепло рук і фіксувати миті. Глина стає посередником між ідеєю й реальністю, допомагаючи передати найтонші відчуття й думки.  

Особливе місце в проєкті посідають образи, натхнені символами ангела-охоронця. Через них митець проводить паралель між обіймами як жестом фізичним і дотиком чогось вищого — сили, яка підтримує, оберігає й веде крізь життя.

Ретроспектива до 20-річчя групи P.Е.П. 

Коли: упродовж січня

Де: NAMU

Художнє об’єднання Р.Е.П. виникло 2004 року під час Помаранчевої революції та вплинуло на розвиток мистецького і соціокультурного життя України перших десятиліть XXI століття.

У своїй творчості група порушувала питання демократії, суспільства, субʼєктності, культури та політики, розвитку спільнот, євроінтеграції та  патріотизму. До Р.Е.П. приєдналися такі митці:: Ксенія Гнилицька, Нікіта Кадан, Жанна Кадирова, Володимир Кузнецов, Лада Наконечна, Леся Хоменко.

У межах виставкового проєкту відбуватимуться кураторські та авторські екскурсії, дискусії та майстер-класи, присвячені художньому об’єднанню.

Виставка «Наїв вільний» 

Коли: упродовж січня

Де: Український Дім

Наївне мистецтво вирізняється свободою від канонів, безпосередністю, яскравою індивідуальністю та щирістю, яка відкриває нові способи бачення світу. 

Українська народна картина, народна ікона й сільська фотографія демонструють невичерпне багатство творчої уяви та глибокий зв’язок із традиціями. Вони є важливими візуальними елементами, які формують цілісну картину макрокосму традиційної оселі, створюють унікальну атмосферу, де органічно переплітаються аспекти повсякденного життя, релігійних уявлень і народного мистецтва.

Проєкт презентує понад 300 унікальних творів наївного мистецтва з колекції Фонду Миколи Бабака.

Виставка «Почути тишу»

Де: галерея Imagine Point

Коли: з 17 січня

Свої філософські погляди та мистецькі пошуки Ольга Морозова та Astian Rey об’єднали спільною ідеєю «Почути тишу». 

Тиша — це стан, де душа знаходить своє місце, а думки, мов подихи, уповільнюються і впорядковуються. Точка мовчання — це ідея того моменту, коли дві протилежності досягають своєї межі, а світло і темрява не можуть існувати окремо. Сакральний одяг Astian Rey слугує провідником між тілесним і духовним світами, допомагаючи осягнути божественну природу всередині себе. Кожен мазок на полотні Ольги Морозової — це свідоме зосередження та дослідження мікрокосмосу людини.

Реклама

Популярні матеріали

Як Крістіан Діор перевернув beauty-індустрію


Крістобаль Баленсіага: як геніальний кутюр’є здійснив революцію...


«Резерв+», «Армія+» та Delta: Катерина Черногоренко про...


Читайте також
Популярні матеріали