Куди піти в лютому: концерти, виставки та інші події, варті уваги

Особливі заходи в Києві

Ретроспективна виставка, присвячена Любові Панченко, інтерактивна презентація вкрадених картин Олексія Шовкуненка та вистава про дружин українських військових — ці та інші події відбуватимуться в Києві впродовж лютого.

Ми зібрали заходи, які варто відвідати.

Вистава «Дружини» про дружин військовослужбовців

Де: культурний кластер «Краків»

Коли: : 6-7 лютого

Вистава Вікторії Білан-Ращук на основі пʼєси Катерини Вишневої розповідає історії трьох дружин військовослужбовців: як вони вчаться жити в нових реаліях, чекають на коханих і навіть знаходять сили жартувати.

«Історії, які нікого не залишать байдужими і навіть змусять посміхнутися!» — кажуть організатори про подію.

Події в Pepper`s Club

Благодійні концерти #НаШапку

Коли: 6, 13, 20 лютого

#НаШапку – серія благодійних концертів, де музиканти та митці збирають кошти для фонду СВОЇ, який допомагає купувати кісткові імпланти пораненим. Команда БФ також підтримує лікарні та паліативних хворих України.

6 лютого джаз-бенд Kostyantyn Ivchuk Trio презентує програму Escapism — авторську сучасну імпровізовану музику. 13 лютого виступатиме Kyiv Tango Orchestra, а 20 лютого зіграє Військовий оркестр 25-ї бригади ОГП імені князя Аскольда під керівництвом капітана Василя Канчія.

Хіти Елвіса Преслі

Коли: 10 лютого

Kudashov Band створить атмосферу рок-н-ролу, виконуючи хіти Елвіса Преслі — зокрема, Can’t Help Falling in Love, Jailhouse Rock та Love Me Tender.

Український джаз 60-х від гурту MOBA

Коли: 12 лютого

Гурт МОВА презентує українське ретро, джазові аранжування народних пісень, оригінальні композиції в стилях свінг, твіст і босанова, а також пісні золотого фонду естради 1960–1980-х років. 

Концерт LAMA

Коли: 14 лютого

Концерт LAMA поєднає ліричні композиції та танцювальні хіти в межах програми «Кохання без меж».

Події в Caribbean Club

Концерт Олега Скрипки

Коли: 13 лютого

Олег Скрипка запрошує послухати пісні про любов, пристрасть і тепло в межах свого концерту «Лови ритм кохання». На сцені звучатимуть хіти та авторські композиції, а частину коштів виконавець передасть на благодійність.

Танцювально-музична вистава «Неймовірне JAZZ SHOW»

Коли: 16 лютого

Театр «Різні» та The Jazzy Sisters презентують танцювально-музичну виставу, на якій виконають  бродвейські хіти 30-40-х років.

Групова виставка «Матеріал памʼяті»

Де: Voloshyn Gallery

Коли: упродовж лютого

Виставка досліджує теми відновлення, руйнування та оновлення культурної спадщини через взаємодію з довкіллям.

Груповий проєкт створений за участі Мануеля Чавахая, Чіiн, Крістіана Лагати й Джонатана Санчеса Ноа. Використовуючи природні елементи — землю, воду, тепло, рослини та тютюн, — митці створюють нові візуальні наративи, які поєднують традиційні ремесла, індустріальні матеріали й ритуали з актуальними екологічними та соціальними викликами.

Джонатан Санчес Ноа, Без назви, 2024

Виставка «Колекція. Олександр Гнилицький, Олег Тістол»

Де: Dymchuk Gallery

Коли: з 7 лютого

До експозиції увійшли полотна Олександра Гнилицького 2008 року й роботи Олега Тістола з циклів «Гори» та «Ю.Б.К.». 

Митці належали до художнього середовища, яке формувало культурний ландшафт України в 1990-х роках. Вони переосмислювали радянську спадщину та шукали нові візуальні форми для вираження української ідентичності. Попри різність підходів, їхні роботи створюють унікальний діалог між сакральним і буденним, реальністю та міфом.

Виставка продовжує серію подій, присвячених колекції галереї.

Музичне фентезі-шоу «Володарі Стихій»

Де: МЦКМ «Жовтневий палац»

Коли: 11 лютого

Унікальний інструментальний мюзикл поєднує в собі витончену майстерність чотирьох солістів-інструменталістів та Національного академічного оркестру народних інструментів України.

В основі концерту — фентезійний сюжет тисячолітньої легенди часів трипільської цивілізації. Чотири музиканти грають на особливих інструментах: бандура символізує воду, цимбали — землю, скрипка — вогонь, етнодухові — повітря.

Музичну складову доповнюють аранжування, глибоке змістовне наповнення, цікава сюжетна лінія, картини-легенди відомого у всьому світі художника Віктора Крижанівського та використання 3D-віджеїнгу з хореографічними перформансами.

Колективна виставка «На березі снів»

Де: Imagine Point

Коли: упродовж лютого

Колективна експозиція про мрії, стихії та надії — це підсумок діяльності резиденції на межі Хмельницької й Чернівецької областей.

Виставка демонструє, що досвід спільного перебування на одній локації дозволяє митцям синхронізуватися у творчості та здійснити колективне висловлювання за мінімальної кураторської участі. Учасники експозиції — зокрема, Олександр Богомаз, Юрій Віслоух, Аліса Гоц, Еліс, Тарас Коблюк, Катерина Косяк і Ліна Романуха — у своїх роботах досліджують природу, знаходять шлях до свободи від умовностей та усвідомлюють себе у «великому часі».

Виставка «Всесвіт Володимира Микити»

Де: Національний музей «Київська картинна галерея»

Коли: упродовж лютого

Представник закарпатської школи живопису Володимир Микита присвячує свої полотна неповторному карпатському всесвіту — з його традиційним побутом, магічними краєвидами, затишком людських осель і красивими мешканцями.

Експозиція простежує творчий шлях художника та еволюцію його мистецьких спрямувань — від раннього етапу до сьогодення, від реалістичного живопису до яскравих абстракцій і умовних напівфігуративних експресивних композицій.

Виставка «Олексій Шовкуненко. Херсон — Київ»

Де: Національний музей «Київська картинна галерея»

Коли: упродовж лютого

Олексій Шовкуненко творив у межах ключових для радянської ідеології тем: індустріалізація, технічний прогрес, романтика робітничого класу. Сьогодні краєвиди «Азовсталі», Дніпрогесу та херсонських доків набувають інших сенсів: вони нагадують про українських захисників, окупований росіянами Маріуполь і щоденні обстріли Херсона.

У просторі музею експонуються твори живопису та графіки митця з колекції Національного художнього музею України й приватних збірок. На експозиції також презентують цифрову медіатеку, створену на основі фондів Херсонського обласного художнього музею. Інтерактивна презентація 156 творів Шовкуненка, більшість з яких викрали російські окупанти, дозволить осягнути масштаб втрати та підкреслить важливість збереження культурної пам’яті під час війни.

Виставка «Всесвіт Любові Панченко»

Де: Музей історії міста Києва

Коли: з 13 лютого

Чим особливий стиль Любові Панченко?  

Роботи художниці завжди були сповнені духом свободи та українським колоритом, а її творчість стала символом моральної стійкості, незламності й важливості збереження національних традицій. 

Проєкт музею, уперше у форматі ретроспективної виставки, вшановує діяльність мисткині, дизайнерки та шістдесятниці, яка загинула 2022 року в Бучі внаслідок російської окупації.

Персональна виставка Аліни Клейтман «Жахливий кінець чи жахіття без кінця?»

Де: The Naked Room

Коли: упродовж лютого

Експозиція є частиною довготривалої серії «Нескінченне сяйво людського насилля», яку художниця розпочала 24 лютого 2022 року. Тоді ж зʼявився і персонаж Брудний Білий — пропагандист безупинних воєн і безмежного насильства.

Виставка презентує химерний простір, де глядач зануриться в повсякденність Брудного Білого, сповнену жагою до людських страждань. Рухаючись простором галереї, відвідувачі стикаються з його «атрибутами розкоші», як-от з коронами безсердечної Снігової Королеви, що розростаються у прагненні до безперервного панування, прикрасами, матеріалом для яких є змучені людські нерви. Створені з уламків зруйнованих життів (розбомблених вікон будинків культури, медичного пластику та землі), ці обʼєкти стали капсулою пам’яті, фізичними та незаперечними доказами ціни амбіцій.

Реклама

Популярні матеріали

Баффі Саммерс знову винищуватиме вампірів: Hulu працює над...


Поринути в кураж: нова колекція Marc Jacobs SS25


20 червоних речей, які вам захочеться вдягнути на День святого...


Читайте також
Популярні матеріали