Куди піти в липні: концерти, виставки та інші події, варті уваги

Заходи, які подарують яскравий настрій

Атмосферні концерти просто неба, музичні фестивалі з відомими артистами та міжнародні літературні події — ці та інші події відбуватимуться впродовж липня.

Які з них варто відвідати? Ми зібрали заходи, варті уваги.

Виставка Юрія Болси «За прозорою завісою»

Де: Мала галерея Мистецького Арсеналу
Коли: до 28 липня

Виставка зосереджена на самотності та чутливості до змін у житті. Події, розмови, ситуації та будь-які знаки мотивують продовжувати рух уперед, проте також змушують залишатися в безпечних умовах.

До цих роздумів художника підштовхнув переїзд з рідного Червонограда до Києва. Самотність стала постійною супутницею митця в столиці. Навіть серед людей у натовпі він відчував себе загубленим і чужим, а звичні соціальні зв`язки сприймалися як виклик. Як розповідає Юрій, велике місто мало вгамувати самоту, але насправді та лише поглибилася.

Концерти на V’YAVA

Де: ВДНГ

На V`YAVA лунатиме найрізноманітніша музика — від вишуканого джазу до потужного драм-н-бейсу, від поетичного фолку до енергійного репу. 

11 липня — концерт української співачки та композиторки з вірменським корінням LAURA MARTI.

12 липня — вечір вишуканого українського джазу.

13 липня — виступ британської легенди драм-н-бейсу BCee.

14 липня — день електронної музики з TEN WALLS та GØYA.

26 липня — Tember Blanche у супроводі струнних інструментів

27 липня — виступи діджеїв KATE ZUBOK і SMAILOV

28 липня — концерт Саші Чемерова з музикою, що зцілює та підтримує

Літературний фестиваль  «Місяць авторських читань»

Де: мала сцена Львівського театру імені Лесі Українки 
Коли: 13-14 липня

На літературному фестивалі чеські та українські літературні діячі презентують свої твори та візьмуть участь у публічних дискусіях. 

Серед цьогорічних авторів — головний редактор міжнародного порталу Global Voices Філіп Нубел, поетеса Любов Якимчук, поет Дмитро Лазуткін, чесько-український та українсько-чеський перекладач Олексій Севрук, чеська письменниця Зузана Габрішова.

Музичний фестиваль ATLAS UNITED 2024 

Де: ТРЦ Blockbuster Mall
Коли: 19-21 липня

На глядачів чекатимуть виступи понад 70 українських артистів. Серед них — «Бумбокс», Артем Пивоваров, «Жадан і Собаки», «Без обмежень», Dantes, «Курган & Agregat», «Друга Ріка», Latexfauna та Verka Serduchka. У програмі також будуть стендапи від Василя Байдака, Насті Зухвалої, Свята Загайкевича та Сергія Чиркова.

Організатори планують зібрати 100 мільйонів гривень на фестивалі: половину коштів вони спрямують на закупівлю роботів через платформу UNITED24, решту — на забезпечення дронами ЗСУ.

Жива музика просто неба від A CONCERT

Де: Gulliver, River Mall

A CONCERT пропонує музичні програми у виконанні оркестру GosOrchestra, створеного для якісного відтворення хітів в авторському симфонічному аранжуванні. Глядачі почують композиції від Metallica, Lady Gaga, Adele, Imagine Dragons, Queen, Lana Del Rey, Maneskin та The Weekend.

Список концертів можна подивитися за посиланням.

Персональна виставка Антона Саєнка «Ранковий вечір»

Де: The Naked Room
Коли: упродовж липня

Емоційні зображення з неконкретним образом — так можна описати роботи, представлені Антоном Саєнком у The Naked Room. Антон Саєнко пише природний ландшафт, який не може існувати в реальності. Він прагне віднайти власну мову та створити ефект глибини, аби запросити глядача в інший вимір, у простір, вільний для інтерпретацій.

Головна робота експозиції має ту ж назву, що й виставка, — це монументальний живопис, який домінує у просторі над іншими полотнами та створює своє особливе середовище в стінах галереї. Тут ранкові й вечірні колорити обʼєднуються — всередині композиції глядач бачить романтичне світанкове небо, яке в тому ж полі картини перетікає в пейзаж пізньої пори доби.

Події в Caribbean Club

Disco Party

Коли: 13, 20, 27 липня

Для гостей звучатиме жива музика від кавер-гуртів NoComments та TOKYO, а також мікс хітів від DJ Mustafaev.

Вар’єте «Рояль»

Коли: 12, 26 липня

На музично-театралізованому перформансі виступатиме Lida Lee та виконає, зокрема, нову пісню «Сама». Під час шоу також буде вишукана вечеря.

«Джаз для дорослих з Олексієм Коганом»

Коли: 19 липня

Гості зануряться в музику XX століття та відчують витонченість джазу. Це подія, що поєднує особливий репертуар, спілкування з гостями та магічну атмосферу. 

Сольний концерт Максима Бородіна

Коли: 21 липня

На концерті прозвучать романтичні балади Максима Бородіна — зокрема, його пісні «Якби не ти…», «Притулись — обійми», «Скажи мені», «Не відпускай» та «Чайка».

Виставковий фотопроєкт Наталії Нестеркіної «Нескінчена надія»

Де: артпростір Київської бібліотеки імені Миколи Гоголя
Коли: 15-29 липня

Фотопроєкт присвячений дружинам, матерям, сестрам, родинам українських військових з 30-ї бригади ЗСУ, які зникли безвісти під час боїв на Бахмутському напрямку. 

«Для сімей, чиї близькі вирушили на фронт і не повернулися, кожен день наповнений надією, очікуванням та розпачем. Пошук чоловіків і синів стає для них найважливішим завданням. Надія, страх, відчай і бажання дізнатися правду — все це супроводжує їх щодня», — розповідають організатори.

Авторка фотопроєкту — Наталія Нестеркіна. Вона документує злочини росіян на деокупованих територіях та з 2022 року має акредитацію на фотозйомки від ЗСУ.

Вечір пам’яті Максима Кривцова

Де: книгарня Vivat, вул. Велика Васильківська, 101
Коли: 25 липня / 18:30

Максим Кривцов — учасник Революції гідності, доброволець, учасник АТО/ООС. На початку повномасштабного вторгнення він продовжив бойовий шлях у Силах спеціальних операцій ЗСУ. Максим Кривцов встиг реалізуватись і як творча особистість — написав збірку «Вірші з бійниці». 7 січня 2024 року він загинув на Харківщині.

На вечорі пам’яті колеги, друзі, однодумці українського військового зачитають його поезію. Модеруватиме захід Тетяна Власова.

Виставка «Скарби Криму. Повернення»

Де: Скарбниця Національного музею історії України

Відвідувачі можуть подивитися артефакти з виставки «Крим: золото й таємниці Чорного моря», що експонувались у Музеї Алларда Пірсона в Амстердамі. Це давньогрецькі, давньоримські, пізньоскіфські, сарматські, гунські та готські речі, знайдені впродовж XIX-XXI століть під час археологічних досліджень Криму. 

Виставка «Словник хоробрості», присвячена українським медикиням

Де: Український дім
Коли: з 26 липня

Експозиція висвітлює 24 історії медичних працівниць з усіх регіонів України. Проєкт презентує візуальні оповіді та психологічні портрети героїнь, які щодня рятують життя і надають допомогу тим, хто найбільше цього потребує. З кожного інтерв’ю було виділене ключове слово, яке увійшло до «Словника хоробрості». 

 


Реклама

Популярні матеріали

Чорна п’ятниця: які знижки пропонують українські модні бренди...


Які шуби носити цієї зими: стильні ідеї з подіумів та пропозиції...


Історії десяти жінок, що відкрили власний бізнес під час війни...


Читайте також
Популярні матеріали