Іван Марчук представив у Відні свою найбільшу виставку «Голос моєї душі»

Експозиція містить близько 300 художніх робіт різних періодів творчості

9 лютого в будинку Aula der Wissenschaften у центрі Відня відкрилась виставка українського художника Івана Марчука. Це понад 300 робіт: від хрестоматійних ранніх картин-притч 60-х — 80-х років минулого століття, ключового циклу майстра «Голос моєї душі» до акварельних композицій, створених за останні півтора року, які виставлені на широкий загал уперше. Найстаріша робота — 1965 року, найновіша була завершена буквально за кілька днів до відкриття.

Це наймасштабніша виставка у творчій біографії Івана Марчука і, беззаперечно, одна з найбільших в історії європейського мистецтва серед визнаних митців широкого творчого діапазону. 

«Переконаний, якщо ви підете на цю виставку, то опинитеся у царстві див», — анонсує Іван Марчук.

На відкритті виставки були присутні представники посольств, зокрема Василь Химинець, Надзвичайний і Повноважний Посол України в Республіці Австрія, співзасновники української школи у Відні, представники греко-католицької церкви Св. Варвари… Також спеціально на виставку їдуть гості з інших країн: Болгарії, Словенії, Польщі, Монако, Великої Британії, Німеччини тощо. У рамках виставки заплановано відзначити переможців конкурсу дитячого малюнка за творами Марчука. Конкурс був проведений серед учнів Української суботньої школи у Відні, де зараз через війну навчається близько 1000 дітей. Роботи переможців конкурсу отримають  свій стенд на виставці, а самі переможці — подарунки від художника та партнерів. 

Виставка працює з 9  до 18 лютого з 10:00 до 19:00. 

Вхід вільний.

Адреса: Aula der Wissenschaften, Wollzeile 27 А, 1010, Відень.

Більше інформації шукайте на сайті або Facebook.

Виставка проводиться за підтримки групи місцевих волонтерів, спонсорів і колекціонерів картин Івана Марчука.

Український геній: життєвий і творчий шлях Івана Марчука

Іван Марчук — один із найвідоміших представників сучасного українського мистецтва. За понад 70-річну творчу діяльність Іван Марчук створив близько 5000 творів та провів понад 200 персональних виставок на п`яти континентах світу. Він відомий своєю унікальною технікою живопису «пльонтанізм».

Легендарний художник народився 12 травня 1936 року в селі Москалівка, що на Тернопільщині (на той час — територія Польщі). З дитинства відчув потяг до малювання. Після закінчення семирічки вступив до Львівського училища декоративно-прикладного мистецтва, а далі — Львівського інституту декоративно-прикладного мистецтва. 

Зі студентських років він шукав власний спосіб самовираження у мистецтві. Бажання вільно творити стикнулося з потужною протидією з боку системи, котра нав’язувала  єдиний метод у мистецтві — соціалістичний реалізм. Через переслідування з боку органів КДБ Марчуку довелося покинути країну. Понад десятиліття перебував в еміграції (Австралія, Канада, США). Після терористичного акту у вересні 2001 року, який відбувся на його очах у Нью-Йорку, Іван Марчук повернувся в Україну, котра на той час уже була проголошена незалежною державою.  Через повномасштабну війну, розв’язану  агресором проти України, художник знову був змушений покинути Батьківщину. 

Наразі Іван Марчук перебуває у Відні. За підтримки місцевої української громади в Австрії він продовжує активно малювати, створюючи нові цикли художніх творів та доповнюючи вже існуючі. 

Марчук є засновником оригінальної техніки «пльонтанізм» (від українського діалектизму «пльонтати»), який передбачає нанесення фарби тонкими різноколірними лініями, що переплітаючись під різними кутами, створюють ефект об`єму та світіння. Техніка балансує на межі технологічного і рукотворного та сприяє досягненню гіперреалістичного зображення. 

Творчість Марчука поділяється на п`ятнадцять циклів: «Голос моєї душі», «Пейзаж», «Цвітіння», «Шевченкіана», «Кольорові прелюдії», «Портрет», «Натюрморт», «Нові експресії», «Біла планета І», «Біла планета ІІ», «Виходять мрії з берегів», «Погляд у безмежність», «Біле і чорне. Діалог», «Сліпий цикл», «Віденські рапсодії».


Реклама

Популярні матеріали

Шукайте свіжий випуск ELLE Decoration


10 трендових манікюрів для коротких нігтів на весну 2024 року...


Стилістка Марина Мартинів запустила платформу FÉMATCH для пошуку...


Читайте також
Популярні матеріали