До 23 липня в Kunstmuseum Stuttgart у Німеччині триває виставка From 1914 till Ukraine, яка об’єднує роботи Отто Дікса та сучасних українських митців. На тлі війни Росії проти України проєкт пропонує дискусію щодо століття великих війн у Європі та її майбутнього.
Художній музей Штутгарта відомий своїм зібранням робіт Отто Дікса — знакового німецького живописця і графіка 20-го століття, що відобразив жах, у який війна занурює суспільство. На запрошення музею засновниці платформи культури пам’яті Past / Future / Art Катерина Семенюк та Оксана Довгополова розробили концепцію проєкту, який інтегрується у простір постійної експозиції.
У залах музею Großstadt (Мегаполіс) та Krieg (Війна) зустрічаються роботи Отто Дікса періоду Першої та Другої світових війн та створені після 2014 року роботи українських митців: Андрія Сагайдаковського, Даніїла Ревковського та Андрія Рачинського, Каті Бучацької, Дениса Саліванова, а також колективний звуковий проєкт Максима Іванова, Віктора Константінова, Івана Скорини, Ксенії Щербакової та Ксенії Янус.
Кураторки Катерина Семенюк та Оксана Довгополова розповідають:
«У проєкті From 1914 till Ukraine ми міркуємо про століття загибелі імперій. Британський історик Ерік Гобсбаум говорив про “довге 19-те століття” як епоху панування імперій — від Французької революції 1789 року до початку Першої світової війни в 1914 році. 20-те ж століття, на думку Гобсбаума, стало епохою смерті імперій та виявилося “коротким”: почавшись у 1914-му, воно завершилося в 1991-му розпадом СРСР. Але зараз остання імперія вирішила відродитися, намагаючись захопити незалежні країни. Поки вона не впаде, “довге” 20-те століття не закінчиться».
Де: Художній музей Штутгарта (площа Шлосплац, 1, Штутгарт, Німеччина).
Коли: з 11 березня по 23 липня 2023 року (з вівторка по неділю).