Британська зірка віолончеліст Колін Карр дасть благодійний концерт в Україні

Два благодійні концерти на підтримку жертв війни зіркового британського віолончеліста Коліна Карра відбудуться у Києві вже 27 та 28 жовтня 2023 року. 

Вже зовсім скоро, 27 жовтня музикант візьме участь у благодійному концерті «Дотик Янгола» на підтримку музикантів, які стали захисниками й захисницями та які постраждали через війну; а 28 жовтня – зіграє свій сольний благодійний концерт на користь найбільшої дитячої лікарні в Україні «ОХМАТДИТ».

Колін Карр виступає по всьому світу як соліст, камерний музикант, звукорежисер. Карр грав та грає з провідними оркестрами світу, серед яких the Royal Concertgebouw Orchestra, Royal Philharmonic, BBC Symphony, оркестри Чикаго, Вашингтона, Філадельфії, Монреаля, Філадельфії та інших американських міст, а також з усіма провідними оркестрами Австралії та Нової Зеландії. Серед диригентів, з якими він працював:  Саймон Реттл, Шарль Дютуа, Марк Елдер, сер Невілл Маррінер. Карр був постійним гостем на концертах BBC Proms.

В умовах війни, розв’язаної росією проти України, у світі стрімко зростає прагнення відкрити для себе Україну. Чи були ви до повномасштабної війни в Україні? Якщо ні, то якої ви її представляєте?

Колін Карр: Я ніколи не був в Україні. Однак я грав з українськими музикантами, слухав українську музику і спостерігав за грою українців у футбол! Я уявляю Україну як країну людей з теплими і щедрими серцями.

Які асоціації у вас виникають з Україною у контексті сьогодення? П`ять слів.

Колін Карр: Боротьба, страждання, мужність, відчай, гнів

Про силу мистецтва, музики під час світових криз. Як музика, яку ви виконуєте, має й може має вплинути на людей?

Колін Карр: Музика має величезну силу. Вона долає кордони, промовляє від серця і до серця, об`єднує людей, дарує радість, розраду, ностальгію, красу і сотні емоцій, які розповідають нам про нас самих і один про одного. Музика супроводжує нас протягом життя: вона має звучати на весіллі та похоронах. Коли людські зібрання відбуваються без музики, вони часто не такі зворушливі та змістовні, і, можливо, показують нам наші відмінності замість того, щоб дати нам змогу відчути спільний дух людства.

Що спонукало вас прийняти запрошення виступати у цих благодійних концертах в Україні? Бо добиратися до країни, яка перебуває у гарячій фазі війни, складно та небезпечно.

Колін Карр: Коли мене запитали, чи було б мені цікаво зіграти концерти з такою шляхетною метою в Україні, я одразу зрозумів, що це важливо, що маю погодитися, бо охопила тиха радість, що зможу зробити свій внесок.

Народ України є невинною жертвою безглуздої війни. Це жахливо, що українці страждають, втрачають родини і друзів, змушені залишати свої домівки, що їх оточують потрясіння і руйнування... Як можна не хотіти допомогти?!

Свій сольний концерт у Києві ви присвячуєте найбільшій дитячій лікарні в Україні «ОХМАТДИТ». Ви батько, який має трьох дітей. Що б ви хотіли побажати дітям України?

Я щиро хотів би, щоб українські діти жили, як діти, де б вони не були. Я б палко бажав, щоб вони могли вчитися і відкривати собі світ, грати, бути вільними, щоб їх любили і піклувалися про них, щоб вони зростали у безпечному середовищі, мали достатньо їжі.  Щоб діти могли вільно висловлюватися, виражати себе і співчувати іншим. А ще сподіваюся, одного щасливого дня  вони повірять, що світ – це чудове місце.

Солісти концерту «Дотик Янгола»: Колін Карр та скрипалька, очільниця Національного ансамблю солістів «Київська камерата» Богдана Півненко

Концертний тур уславленого музиканта спонсорує американська неприбуткова організація The Humanity Funds (www.thehumanityfunds.com), яка реалізує численні програми в Україні спільно з місцевими партнерськими організаціями.

Фото надані The Humanity Funds

Реклама

Популярні матеріали

«Брат, тато, бабусі, двоюрідна сестра, хрещений — всі загинули....


Rich-mom energy: новий модний тренд, який затьмарив «тиху розкіш»...


Nannacore — новий TikTok-тренд, який встиг підкорити модну...


Читайте також
Популярні матеріали