Вперше Bouquet Kyiv Stage відбувся у 2018 році. Його засновники – Український культурний центр «Дом Майстер Клас» на чолі з Іриною Буданською та бізнесмен Євген Уткін – мали на меті не зосереджуватися на одному мистецькому напрямі, а створити справжній «букет» мультидисциплінарних артплатформ. Тож тепер фестивальну основу утворює поєднання візуального мистецтва, музики, кіно, театру, літератури, балету та моди. За словами організаторів, Bouquet Kyiv Stage виник з любові до Києва, з бажання зробити місту гідний інтелектуальний подарунок.
Щороку київський фестиваль проходить на території Національного історико-архітектурного заповідника «Софія Київська», на місці, яке є знаковим для кожного українця.
Власне, вчора, можна сказати, вже стартувала попередня програма заходу відкриттям виставки «Катарсис». Для експозиції до Києва зі Львова були привезені кілька робіт унікального майстра пізньобарокової скульптури Йогана-Георга Пінзеля, виставка якого тріумфально пройшла в Луврі у 2013 році, та скульптури його учня – Францишека Олендського. Роботи визначних скульпторів минулого поєднані на виставці з дерев’яними панно та інсталяціями сучасного київського художника Олександра Животкова. До речі, ця виставка триватиме до 5 лютого 2022 року.
У рамках Bouquet Kyiv Stage відбудеться й особливий камерний кінофестиваль, де демонструватимуть українське сучасне кіно. Йдеться про найкращі короткометражні, документальні та анімаційні фільми. Програму цього кінофестивалю формує відомий кінокритик Володимир Войтенко.
Тішить і розмаїття дитячих програм. Веселощі, забавки та майстер-класи на Bouquet Kyiv Stage об’єднають в уяві малюків музику, візуальне мистецтво, літературу, кіно та театр. Дітей занурять у світ анімації, розкажуть про секрети книжок, проведуть «Укулеле-паті», вистави вуличного театру та артвитребеньки від знаних художників. А ще у планах організаторів – малювання, ліплення з глини та паперопластика.
Цікаво, що всі заходи для дітей розраховані на різні вікові групи, тож найменших учасників програми Bouquet Kyiv Stage запрошують до участі разом з батьками. Зауважте, що на дитячі програми потрібна буде реєстрація, яку відкриють ближче до дат проведення фестивалю.
Анонс фестивальних заходів
Концертна програма «Пінзель – Животков. Поєднані музикою». Електронна музика Антона Дегтярьова та спів дитячого хору «Щедрик». У програмі прозвучать як сучасні електронні композиції, так і класичні твори.
Антон Дегтярьов
Перформанс «Босоногі боги». Група авангардної музики «Рикошет» виконає музику сучасного українського композитора Сергія Пілютікова.
Гурт «Рикошет»
Аудіовізуальний проєкт «Місто». Міський простір Києва став місцем генерації нових ідей для цілого покоління письменників – Семенка, Шкурупія, Підмогильного, Плужника. Київ великою мірою вплинув на формування футуристичних напрямів у живописі та театрі. Тож цей музичний проєкт присвячений дослідженню міського простору, його реальних та уявних ландшафтів.
Концерт на території заповідника «Софія Київська»
Перформанс «Заручена з часом». Презентація колекції одягу дизайнера Федора Возіянова, яка супроводжуватиметься музикою у виконанні перкусіоніста Дмитра Ульянова, скрипальки Олександри Васильєвої, а також співом хору «Щедрик».
Дитячий хор «Щедрик»
Концертна програма Tribute to Dante. Виступ хору «Київ», який виконає твір на музику композитора Валентина Сильвестрова за мотивами «Божественної комедії» Данте.
Балет «Дзеркало, сни, або Маленьке життя». Музика Вікторії Польової, постановка Михайла Дроботи та Микити Сухорукова. Виконують балет артисти Національного академічного театру опери та балету України ім. Т. Г. Шевченка.
Микита Сухоруков на сцені Національної опери України
Вистава «Говорить Софія». На сцені просто неба зустрінуться знакові для України жінки, які зазвичай залишалися в тіні чоловіків. Авторки вистави Марина Смілянець і Тамара Трунова через історичні постаті передають усвідомлення сьогоднішнього дня.
Серед запрошених іноземних виконавців у програмі фестивалю візьме участь музикант з Ізраїлю Аві Авіталь, який гратиме на мандоліні. До речі, Авіталь – перший в історії виконавець, номінований на Ґреммі у категорії «Найкращий соліст в інструментальній музиці».
Аві Авіталь
Джазовий напрям представлять польське тріо Andrzej Jagodziński Trio та група із Франції Remi Panossian Trio. Останні подарують киянам і гостям міста ліричний джаз з енергією року та веселим грувом.
Гурт Remi Panossian Trio
Концерти фортепіано зіграють Лівіо Мінафра з Італії та музикант з Норвегії Аксель Кольстад.
Аксель Кольстад
Усі події фестивалю будуть транслювати на стримінговій платформі 211Floor за посиланням 211floor.com.
Захід некомерційний. Оплата береться лише за вхід на територію заповідника «Софія Київська», що під час проведення фестивалю коштуватиме 125 грн, а пільгова категорія – 65 грн. Також можна придбати абонемент на всі дні проведення фестивалю.