5 фактів про електронний дует HVOB, який 20 серпня гратиме в Києві

Довгоочікуваний концерт

HVOB (Her Voice Over Boys) по праву називають одним з найцікавіших електронних дуетів у світі. Це Анна Мюллер та Пауль Вальнер, які вирішили робити разом музику ще в далекому 2012 році у Відні. Біографія музикантів здається фантастичною історією успіху — австрійці скромно заливали власну мінімалістичну музику на Soundcloud, а там їх помітив Олівер Колетцкі з лейблу Stil vor Talent. Далі — підписаний контракт, всесвітні тури та успішні релізи.

20 серпня дует виступить на сцені київського ЮБК, а поки ми відкопали для вас цікаві факти про цей гурт. 

HVOB

Ніколас Джаар як стимул писати музику

Можна сказати, що гурт HVOB утворився завдяки американському електронному музиканту. Анна якось почула у віденському клубі трек Ніколаса Джаара Time for Us і захотіла теж робити музику.

«Я пам’ятаю одну з моїх перших ночей у клубі електронної музики. Це було у Відні в клубі Pratersauna. Одним із треків, в який я відразу закохалася, став Time for Us Nicolas Jaar. Це був якийсь чарівний момент: я відчула, що музика може зробити з тобою в клубі, і мені захотілося створити щось подібне, наприклад музику, яка переносить тебе кудись», — каже артистка в інтерв’ю. 

Скромність понад усе

Публічність для гурту ніколи не була самоціллю. Дует веде свої соцмережі, проте рідко коли ви знайдете там фото учасників. Музиканти вважають, що зараз фігура артиста виходить на перший план, а музика стає вторинним фактором успіху. І їм це відверто не подобається. «У наші дні повсюди так багато нарцисизму, артистів люблять за їхній стиль, подачу та фотографії в Instagram», — кажуть HVOB. До того ж Анна розповідала в інтерв’ю, що не розуміє тренду на селфі та вважає, що це жахливо. Артисти не хочуть визначати свою творчість через власний зовнішній вигляд чи ще якісь поверхневі елементи. Тому коли Анна та Пауль говорять про HVOB — це завжди тільки про музику.

HVOB

Скандал з локальними преміями

У 2014 році музикантів номінували на престижну австрійську премію Amadeus Award у категорії електронної музики. Проте гурт зі скандалом відмовився від номінації. Дует звинуватив партнерів премії, радіо KroneHit, у тому, що воно націлене на «задоволення найбільших маркетингових потреб коштом австрійських гуртів». Проблема була в тому, що для голосування за улюбленого артиста потрібно було увійти на сайт голосування через Facebook, відкривши організаторам свої персональні дані, які організатори могли потім використовувати в рекламних цілях. HVOB вважають, що це неприпустимо. «Нам незручно, коли нас використовують для збору електронних адрес людей, яким так подобається наша музика, що вони хочуть проголосувати за нас» — пояснював гурт у своїй офіційній заяві. 

HVOB

Мистецтво усюди

Чи не наймасштабніша робота артистів — другий альбом, що називається Trialog. Це не просто збірка пісень, а концептуальний артпроєкт із багатьма складовими. Анна та Пауль об’єдналися з художником Клеменсом Вульфом та віджеєм lichterloh, зробивши 10 комплексних аудіовізуальних робіт. Завдяки такій метажанровій співпраці HVOB стали відомими у мистецькому середовищі. Ідея альбому полягає в тому, щоби задокументувати 10 фізичних процесів у мистецтві завдяки текстам, музиці та візуальній частині. Наприклад, до альбому потрапило відео плавлення металу, окислення, вибух тощо. 

Візуальна частина згодом перекочувала на екрани турових концертів дуету та зробила виступи артистів незабутніми аудіовізуальними подорожами. Зокрема через це HVOB називають чи не найкращим концертним електронним гуртом.

Кувейтський концерт з незаконними танцями

У 2016 році HVOB відіграли концерт у Кувейті. Його дует називає найдивнішим у своєму житті. Річ у тім, що Кувейт — арабська країна, в якій іслам проник у всі сфери суспільного життя. Навіть на масових заходах там не можна не те щоб танцювати, а навіть похитувати головою в ритм музиці. Для того щоби публіка на виступі могла стояти у фанзоні, а не сидіти, місцевому промоутеру довелося діставати спеціальний дозвіл. Алкоголю на концерті не було, а підпільно пронесена на бекстейдж пляшка горілки шокувала людей. 

«Ми почали грати, після другої пісні всі почали танцювати. Навіть охоронці, що мали слідкувати за тим, щоб люди не танцювали, — розповідає про концерт Анна. — Я назавжди запам’ятаю цей виступ. Люди були настільки раді відпустити умовності та просто танцювати».
 

HVOB

А от на київському концерті танцювати під HVOB можна й треба! Тож зустрінемося 20 серпня на танцмайданчику ЮБК!


Реклама

Популярні матеріали

Українська кухня: веганські рецепти на сніданок, обід і вечерю...


Олексій Гнатковський з родиною в ексклюзивній зйомці колекції...


Оспівування краси жіночого тіла в творчості Ненсі Дожаки


Читайте також
Популярні матеріали