Як подарувати сучасній дитині віру в диво?

Досвід Олександра Педана

Багато хто думає, що діти зараз не вірять у дива. Так здається через те, що світ уже зовсім не такий, яким був у нашому дитинстві. Говорять, що діти виросли на гаджетах, і казка для них — давно не актуальна. Проте це зовсім не так.

Моєму синові Маріку 5 років. Він теж іноді сидить у телефоні, періодично дивиться YouTube. Ми це контролюємо, але все-таки не завжди можливо прослідкувати за тим, що саме він дивиться. І навіть попри те він залишається дитиною, яка чекає дива на новорічні свята.

Як цього досягти?

Не забувайте, що найголовнішим авторитетом для дитини залишаються все ж таки батьки. Не відео в інтернеті чи малюки в садочку. Якщо ви правильно вибудували стосунки зі своєю дитиною, спілкуєтеся з нею, приділяєте їй час, вона вам має довіряти.

Я дуже пишаюся тим, що Марік вірить нам, ставить запитання та прислухається до відповідей. Ми вважаємо, що треба спілкуватися з ним як із дорослим — не сюсюкати, а сприймати його серйозно, як іншу особистість, спокійно обговорювати всі ситуації. Однак не хочеться, аби він втрачав своє щасливе дитинство з вірою в щось казкове. Тому й розповідаємо йому про Діда Мороза та Святого Миколая, у яких він щиро вірить та чекає подарунків саме від них.

Перетворіть усе на гру

Мені підказали класний лайфхак, як влаштувати передачу листа Дідові Морозу. Із задоволенням ним поділюся. Разом з Маріком ми пишемо листа, який вкладаємо в морозильну камеру, у якій у Діда Мороза знаходиться поштомат. Це зовсім не притягнуто за вуха, адже дитині все здається логічним. Лишаєте листа на ніч, а зранку він зникає. І дитина тішиться, що його повідомлення полетіло до Діда Мороза, який зовсім скоро його прочитає. Такий перфоманс дуже легко організувати, і він дарує Маріку віру в диво.

Крім того, це дуже об’єднує родину. Ми разом з Маріком протягом останніх двох тижнів разом вибирали подарунок, який він буде замовляти Діду Морозу. Син підійшов до справи дуже серйозно. Ми разом сідали за комп’ютер, відкривали сайти іграшок та вчилися аналізувати. Марік пробував пояснити, який подарунок був би для нього більш корисним, для чого йому кожна конкретна річ тощо. Це дуже важливо — навчити дитину робити цей перший вибір. Розуміти, що все й одразу отримати не можна — чимось треба жертвувати. Також ми йому пояснюємо, що деякі подарунки занадто дорогі для Діда Мороза й шукаємо компроміс.

Це дуже корисно для дитини — навчатися змалечку від чогось відмовлятися заради чогось іншого. Таким чином він вчиться бути особистістю, яка робить усвідомлений вибір. І все це — у легкій та приємній ігровій формі.


Реклама

Популярні матеріали

Як Крістіан Діор перевернув beauty-індустрію


Крістобаль Баленсіага: як геніальний кутюр’є здійснив революцію...


«Я переживала внутрішній конфлікт»: Наталка Денисенко про...


Читайте також
Популярні матеріали