«На другій дитині ми зрозуміли: якщо є можливість, то зберегти стосунки може допомогти няня», — секрети гармонійного шлюбу від Олександра Педана

Колонка шоумена для ELLE.UA

Олександр Педан

Мій головний секрет гармонійного шлюбу полягає здебільшого в дружині Інні. Адже пройшло, певно, із десяток років, поки я став таким сім’янином, за якого б не було соромно. До того часу родиною майже повністю опікувалася дружина. Інна приділяла більше уваги дітям, підтримувала, так би мовити, сімейне вогнище. Я в той час займався кар’єрою. Але зараз сповна віддячую їй за терплячість! Почав більше приділяти уваги родині, проводити час із Лєрою та Маріком. Та й загалом став більш уважний до потреб своєї сім’ї. На щастя, маю й фінансову можливість робити їм постійні «приємності».

У якийсь момент зрозумів: мені вже набагато більше подобається виконувати не власні забаганки, а тішити сюрпризами родину.

Настав той період життя, коли створюю проекти та працюю на телебаченні зовсім не задля того, аби потішити власне его, а для того, щоб заробити гроші, які можна вкласти в родину та забезпечити майбутнє дітям. Тобто повністю змістився вектор моїх поглядів. Але до цього чоловікові потрібно просто дорости.

Існують також маленькі секрети, які допомагають не розгубити ті щасливі емоції, які панували між подружжям на початку сімейного життя. Тож ділюся тими, які назбирав за 16 років шлюбу.

Олександр Педан з дружиною

#1 Повага до особистості іншого

Треба поважати та сприймати одне одного такими, якими ви є, як би банально це не звучало. Проте часто це не так уже й легко зробити. Треба просто прийняти той факт, що люди іноді хроплять, соплять чи ходять до туалету. У кожного до початку спільного життя уже сформувалося безліч своїх звичок. Потрібно просто розмовляти, обговорювати та домовлятися, адже немає ідеальних людей. Якщо ви хочете присвятити своє життя пошуку таких, тоді готуйтеся до самотності.

#2 Спільність інтересів

В ідеалі, інтереси чоловіка та дружини мають сходитися не тільки на побуті та дітях. Ми з Інною катаємося разом на велосипедах, любимо кіно, ходити до театрів. Маємо дуже багато схожихінтересів. Завжди можна поговорити і знайти щось цікаве для обох. Чи навіть започаткувати нове спільне хобі.

Олександр Педан з дружиною

#3 Діти

Певно, чайлд-фрі мене не підтримають, але це суб’єктивна думка: у щасливому шлюбі є місце діткам. Вони дуже зміцнюють сім’ю, дають додаткову мотивацію розвиватися. Та й узагалі — у якісь моменти розумієш, що без них просто не можеш уявити свого життя.

#4 Спільний відпочинок

Узагалі в нашій родині відпочинок ділиться на 3 категорії. Сімейний — коли ми їдемо всією родиною. Індивідуальний — просто роз’їжджаємося в різні боки: я займаюся екстремальним захопленням, а дружина любить провести час із подружками.  Обов’язково має бути спільний відпочинок. Саме вдвох, без дітей: просто виїхати кудись на вихідні та провести час разом, наприклад, у якомусь маленькому містечку. Так ніколи не втратиться відчуття «цукерково-букетного періоду».

Олександр Педан з дружиною

#5 Домашня тваринка

Мені здається, дуже класно тримати вдома якусь тваринку. Це банально, але дуже позитивно. І такі дрібнички просто підіймають тобі вдома настрій. Інколи бувають такі моменти, коли всі зайняті, і завжди є з ким поговорити. Я спокійно можу розповідати щось своєму собаці, коли приходжу ввечері після роботи, а всі вже сплять. Окрім того, домашня тварина — це чудовий спосіб розвивати в дітях почуття відповідальності.

#6 Відпочинок від стосунків

Можливо, це звучить трохи страшно, але потрібно навчитися відпочивати одне від одного. За 16 років спільного життя ми з Інною це зрозуміли, і так лише зміцнили стосунки. Тому що не можна 24/7 бути разом та ще й робити одне одному щось приємне. Від сімейних стосунків теж трішечки втомлюєшся. 

Я не раджу парі жити разом, відпочивати разом, ще й працювати разом. У таких стосунках можна просто перегоріти. Я маю знайомих, у яких виходить підтримувати щасливі стосунки, постійно перебуваючи разом, але тотальній більшості це не вдається, і вони просто розходяться. 

Ми з дружиною навчилися відпочивати одне від одного. Але для цього в сім’ї має панувати повна довіра. Інна може спокійно відпустити мене в гори чи, наприклад, на серфінг. А я, у свою чергу, із задоволенням відпущу її на відпочинок із подружками.

Олександр Педан

#7 Взаємна критика

Їй є місце в стосунках, проте критика має бути конструктивною. Інна, наприклад, ніколи не була фанаткою моєї творчості. Навпаки, вона майже ніколи не втручається в мою роботу, а якщо й робить це, то більше «тролить», аніж хвалить чи гладить мене по голові. І це завжди дає можливість об’єктивно оцінити власну творчість і зрозуміти, у якому напрямку рухатися далі. А це дорогого вартує.

#8 Няня

На другій дитині ми зрозуміли: якщо є можливість, то зберегти стосунки може допомогти няня.

Лєру няньчили самі: і матеріально не могли собі дозволити когось найняти, і бажання такого особливо не виникало. З появою другої дитини вже знайшли няню, яка справді дуже відчутно розвантажує і дружину, і мене. Я вважаю, що Інна заслуговує на вільний час, який може присвятити лише собі. Так само, коли ми їдемо відпочивати без дітей, хтось має бути з Маріком — або бабуся, або няня. Проте до її вибору все ж треба підходити дуже серйозно й мати довіру до людини, яка піклуватиметься про дитину за вашої відсутності.

Банально, але факт: сімейні стосунки — це постійна робота. Насамперед, над собою.

На початку сімейного життя ви можете намагатися змінювати одне одного. Проте такі спроби не допоможуть збудувати щасливу родину. Для гармонійного шлюбу треба жити одне для одного.

 


Реклама

Популярні матеріали

Українська кухня: веганські рецепти на сніданок, обід і вечерю...


Чай із кульбаби: корисні властивості, правила приймання та...


Old money — естетика, яка ніколи не вийде з моди: складаємо образи...


Читайте також
Популярні матеріали