Закохані у свою силу: 6 нагадувань для найдорожчої людини в світі

Найцінніші валентинки

Традиційно 14 лютого ми святкуємо День закоханих, коли пари обмінюються подарунками, валентинками та проводять час разом у гарній атмосфері. Проте чи достатньо уваги ми приділяємо дійсно найближчій і найдорожчій нам людині? Адже найважливіші та найглибші стосунки, які ми повинні будувати, — це ті, що ми маємо з собою. Те, чим ми наповнені всередині, відбивається на нашому ставленні до світу. Коли ми наповнюємо себе турботою, ніжністю та повагою, то маємо можливість не лише обирати для себе гідне життя в безпеці, а й ділитися цим з іншими.

Здорові стосунки з оточенням виникають саме з цієї внутрішньої гармонії. Поважаючи власні потреби, ми з більшим розумінням ставимося до потреб інших. Саме тому в межах кампанії «Розірви коло» було створено особливі валентинки, аби кожна могла відчути опору на цьому нелегкому, але цікавому шляху прийняття та любові до себе.

Більшість дівчат ще в дитинстві навчилися бути слухняними та пристосовуватися до інших, це було способом отримати схвалення й любов від батьків. Проте, коли ми довго живемо за таким шаблоном, то починаємо забувати, що є можливість жити по-іншому. Можливість обирати свої бажання, а не чиєсь «треба» Можливість відпочити, а не бігти реалізовувати чужі мрії. Задоволення власних потреб дехто вважає егоїзмом, але іронія полягає в тому, що тільки в ресурсному стані ми можемо дбати про інших. Все, що тобі потрібно, — це навчитися ставити себе на перше місце. Почни з маленьких кроків. Ти здатна на це.

Бути собою може бути важко, але це найкраще, що ти можеш зробити для себе та світу. Часто ми чуємо фразу: «Неможливо всім подобатися», але відчайдушно намагаємося це зробити. Проте в цьому процесі ми можемо втратити себе справжніх. Тому важливо зберігати свою унікальність і не забувати, що лише ти визначаєш власну цінність. Хоч би як сильно тебе не намагались переконати у зворотньому.

Важливо вміти приймати себе у всіх життєвих ситуаціях: у ритмі дикого танцю вдома, у тривозі перед важливою подією, у втомі після важкого робочого дня, у моменти відпочинку, у розпачі та в безсиллі — це все частини тебе. Просити про допомогу не є ознакою поразки, так само як і дати волю емоціям. Ми знаємо, що ти чекала на ці слова, — можна дозволяти собі бувати слабкою та продовжувати любити себе.

У кожної людини є право на повагу до особистих кордонів, переконань та ідентичності. Вимагати поваги — це ознака здорового ставлення до себе. Поважаючи себе та свій час, ти даєш приклад іншим, як із тобою потрібно поводитися. Спершу може бути страшно та доведеться задіяти багато внутрішньої сили, але це допоможе в побудові довірливого кола людей, від яких чогось «вимагати» більше не буде потреби.

Перш ніж будувати стосунки з будь-ким, побудуй їх із собою. Коли ти піклуєшся про себе й поважаєш свої кордони, то створюєш умови для здорових взаємовідносин. Ти більше не прийматимеш негативне ставлення до себе, що допоможе відсіяти тих, хто не цінує тебе. А головне, що здорові стосунки можна побудувати попри весь негативний досвід, який був до того. 

Стикнувшись із проявами насильства з боку близької людини, часто дуже важко їх розпізнати й усвідомити. Ми починаємо домовлятися з собою, йдемо на поступки, «одягаємо» усмішку, щоб ніхто не помітив слабкості. Вигадуємо іншу реальність, щоб відчуття провини не з’їло зсередини, бо з часом починає здаватися, що ти на все це заслуговуєш. Стає важко вірити собі й оточенню, здається, що «замкнуте коло» не розірветься ніколи. 

Але важливо зрозуміти, що будь-якому прояву насильства — чи то маніпуляціям, чи то обмеженням у правах, чи то фізичній агресії — виправдань немає, як немає в тому твоєї провини. Усвідомити це і наважитись зробити перший крок, щоб розірвати коло насильства, — вже ознака наявності великої внутрішньої сили. Варто лише знову побачити її у дзеркалі та повірити в себе. Пам`ятай, ти не сама.

Нумо дамо обіцянку: приймати себе в радості та в горі. А любов до самої себе стане провідником у створенні здорових і гармонійних стосунків з іншими людьми.

Спецпроєкт «Закохані у свою силу» створено в межах інформаційної кампанії «Розірви коло», що втілюється UNFPA Україна за підтримки урядів Великої Британії та Канади за сприяння Офісу віцепрем`єр-міністерки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції.


Реклама

Популярні матеріали

Шукайте свіжий випуск ELLE Decoration


10 трендових манікюрів для коротких нігтів на весну 2024 року...


Стилістка Марина Мартинів запустила платформу FÉMATCH для пошуку...


Читайте також
Популярні матеріали