Як зберегти стосунки на відстані під час війни

Покрокова інструкція від психолога з 10-річним стажем

Стосунки на відстані під час війни можуть стати непростим випробуванням на шляху пари, оскільки у стресі нам досить важко керувати своїми почуттями. У мирний час партнер зазвичай поряд і допомагає справлятися з емоціями. Але у воєнний період обидва партнери перебувають у сильних переживаннях небезпеки, підкріплених фізичною дистанцією. Тому підтримувати одне одного стає важче, питання стосунків відходить на другий план щодо питання виживання та безпеки.⠀

Може складатися враження, що в кожного тепер своє життя, тривожити самотність та страх, що партнер звикне жити без вас. Щоб допомогти одне одному та зберегти стосунки, слід пам’ятати про лайфхаки від психотерапевта Психологічного центру Altera, сімейного психолога з 10-річним стажем Анни Вершебенюк:

1. Візьміть зараз відповідальність за себе і влаштування свого життя. Особливо якщо раніше більшість проблем вирішував ваш партнер. Спробуйте не проявляти претензії та незадоволення ситуацією та несіть більше позитивного настрою. Знайдіть корисну справу для себе, допомагайте іншим.

2. Організуйте регулярні дзвінки та відеоспілкування з партнером, ZOOM-вечерю, ранкові есемес. Такі ритуальні дії дають відчуття присутності та контакту.

3. Обов’язково привнесіть інтимність у спілкування, не обмежуйтеся лише обговоренням побутових справ. Називайте одне одного ніжними прізвиськами, кличками, використовуйте лише вам відомі кодові слова, пригадуйте лише «ваші» ситуації та жарти.

4. Пригадуйте минуле та мрійте разом про майбутнє. Спільні плани надихають триматися у важкій ситуації та дають відчуття єдності з партнером, знижується тривога та почуття самотності.

5. Говоріть про почуття, про те, як ви сумуєте одне за одним, про кохання та нетерпляче очікування зустрічі. Будьте готові до можливих емоційних гойдалок у партнера та допомагайте справлятися з такими станами через заспокійливі слова.

6. Обмежте обговорення новин, уникайте надмірної емоційності та драматизації ситуації. Фокусуйтеся на фактах та перевіреній інформації. Спілкування з партнером має залишати відчуття надії й віри у краще, а не безсилля. Допомагайте одне одному знайти ресурс.

7. Лише гарна комунікація в парі допоможе здолати кризу. Якщо з комунікацією та підтримкою в довоєнний час були складнощі, то війна загострить цю проблему. Тому більше слухайте одне одного, співчувайте, підбадьорюйте. Не знецінюйте почуття іншого.

Стосунки на відстані можуть стати кризою для пари. Але також дати змогу пізнати одне одного краще, скучити та переоцінити важливі та другорядні речі, що виведе пару на новий рівень близькості.


Реклама

Популярні матеріали

Дуже смачна качка з весняними овочами


Швидка зарядка від болю в спині


Найкорисніші жири для жіночого здоров’я


Читайте також
Популярні матеріали