Як вгамувати тремтіння тіла після сильного переляку: 3 техніки

Чому ми реагуємо на стрес саме так, і що з цим робити

Останніми днями всі ми живемо в постійній напрузі, а від вибухів на вулицях тіло починає тремтіти. Як вгамувати цю реакцію організму на величезний стрес, розповідає психологиня, тренерка, експертка у психології комунікації Олена Хіль, яка досліджує вплив емпатії та емоційного інтелекту на психологічний добробут та близькі стосунки.

Коли ви відчуваєте занепокоєння, стрес, страх — ваше тіло виділяє гормони стресу, які посилають енергію збудження, щоб ви могли втекти від небезпеки чи боротися з нею. Якщо ви не використовуєте цю накопичену енергію, вона спричиняє тремтіння. Навчитися заспокоїти вашу нервову систему, коли ви нервуєте, можна за рахунок стратегії зниження стресу.

Instagram: @hoskelsa

Природно, коли все тіло тремтіть, ви хотіли б урегулювати цю реакцію і заспокоїтися. До того ж, коли така реакція трапляється вперше з вами або з вашими близькими, цілком імовірно, що це викличе у вас тривогу або навіть паніку. З вами все добре. Це цілком нормальна реакція на надприродно сильний стресс. Страх за своє життя і життя близьких, постріли, тривожні новини, шокуючі фото- і відеоматеріали тримають надвисокий рівень гормонів стресу у вашому тілі та перезбуджують вашу нервову систему.

На жаль, не існує миттєвого рецепта, як позбутися від неконтрольованого тремтіння. Однак є практики, які під час тривоги поступово заспокоюють нервову систему і допомогають зменшити його. Найперше, що необхідно зробити, — це сконцентруватися на відчуттях вашого тіла.

1. Приділіть увагу вашому диханню

Коли ви хвилюєтеся або боїтеся і починаєте тремтіти, ваше тіло виділяє адреналін. Це захисна біологічна реакція, яка може змусити вас відчувати, що ви не контролюєте, як реагує ваше тіло. Проте це не так. Ми не можемо контролювати багато речей, відчуваючи тривогу, але завжди можемо впливати на своє дихання. Почніть із того, щоб уважно слідкувати за ним. Зробіть глибокий вдих через ніс, затримайте подих і зробіть видих через рот, знову затримайте подих. Уповільнення дихання може допомогти зупинити наплив гормонів стресу та зменшити тремтіння. Знайдіть свою комфортну швидкість дихання і повторіть 10–20 разів. І ви поступово відчуєте, як ваше тіло заспокоюється, а тремтіння поступово минає.

Instagram: @frida_aasen

2. Зробіть медитацію на 1–2 хвилини

Навіть одна або дві хвилини медитації допоможуть розслабитися і зняти стрес. Причому така проста техніка медитації — слідкувати за прохолодним повітрям, яке ви глибоко вдихаєте, і за потоком теплого, яке видихаєте, — дає більше відчуття заспокоєння тілу.

Можете покласти руку собі трохи вище серця і повільно погладжувати себе вгору з кожним вдихом і вниз із видихом. Це дозволить нервовій системі виділити окситоцин, який зменшить концентрацію гормонів стресу.

Якщо тремтить дитина чи хтось із ваших близьких, обійміть їх і подихайте разом із ними або погладжуйте повільно по спині або від плеча до ліктя зі вдихом повільно вгору і вниз повільно з глибоким видихом.

Instagram: @gisele

3. Практикуйте ритмічні рухи або кроки

Вивільнення адреналіну, накопиченого в організмі, також може допомогти зменшити нервове збудження. Будь-яка фізична вправа допоможе розрядити адреналіновий буст, а кроки чи ритмічні рухи можна легко зробити майже всюди. Якщо ви у безпеці і є така можливість вийти на вулицю, то практики глибокого дихання свіжим повітрям під час прогулянки і ритм ваших кроків діють як подвійне заспокійливе.

 


Реклама

Популярні матеріали

Образ дня: Мадонна показує, як носити трендову шубу від...


Святковий wishlist популярних українських візажисток


7 образів в етностилі, які вам варто повторити цього Різдва...


Читайте також
Популярні матеріали