Як полегшити почуття самотності: 3 поради від психоаналітика

Найдієвіші способи

Сьогодні багато хто з нас відчуває самотність. Хтось приймає цей стан як даність, хтось насолоджується ним, хтось страждає. У будь-якому разі, час від часу самотність справді може стати важким тягарем. У такі моменти важливо розуміти, як правильно діяти, щоб повернути собі ментальну рівновагу.

Перший крок — це зрозуміти, чи є для вас проблемою відсутність у вашому житті стійких емоційних зв’язків, адже багатьом людям цілком комфортно в такому стані. Експерт Інституту когнітивного моделювання психоаналітик Володимир Казанцев наголошує, що змушувати себе вести активне соціальне життя не варто. Йдіть за своїми відчуттями.

Якщо почуття самотності таки сильно впливає на якість вашого життя, для початку прийміть це. Лише визнавши проблему, можна почати з нею працювати.

Три поради, які допоможуть вам подолати почуття самотності:

1. Знайомтеся з новими людьми. Хай це буде коротка розмова з баристою в кав’ярні поруч із домом чи листування з кимось новим у соціальних мережах. 

2. Намагайтеся частіше перебувати серед інших людей. Дослідження показують, що прогулянки зменшують симптоми тривоги та депресії, підвищують настрій. Під час прогулянки поспостерігайте за тим, що відбувається навколо, і спробуйте відчути себе частиною подій навколо.

3. Знайдіть собі нове хобі. Коли людина захоплена якимось процесом, це дозволяє заглушити негативний внутрішній монолог, який багато в чому сприяє почуттю смутку й ізольованості.


Реклама

Популярні матеріали

Що робити у разі радіаційної небезпеки?


Душа народу: особливості етносу в назвах українських сіл


Національна спадщина: 5 забутих страв української кухні


Читайте також
Популярні матеріали