Як побороти страх зробити помилку: дієва вправа

Звідки береться страх перед помилками та що з ним робити

Нав`язливе бажання зробити все правильно псує людям життя, адже їм складно спілкуватися з незнайомцями та займатися творчістю, вони не розуміють своїх бажань. Інколи таким людям складно наважитися навіть на таку банальну річ, як купівля нового одягу: будь-які зміни лякають.

Звідки береться цей страх?

Експерти Інституту когнітивного моделювання пояснюють, що страх зробити помилку може виникати через батьків, які постійно були незадоволені поведінкою дитини або ж карали за помилки. Або через вчителів, які висміювали за невдачі. 

У результаті дитина, яка росла в такій атмосфері, стає дорослим, якому непросто спілкуватися та проявляти себе. Адже в житті немає чітких правил, яких треба дотримуватися. А отже, неможливо робити все правильно і без помилок. Тому такі люди в багатьох випадках не досягають успіху, адже залишаються осторонь, бо нічого не роблять через страх помилитися.

Але є й хороші новини: бути спонтанним — це навичка, а отже, цього можна навчитися

Допоможе вправа «Неправильні назви»

  1. Вказуйте на вибіркові предмети навколо вас та називайте їх неправильними словами: на стілець кажіть собака, а на машину — чотири.
  2. Спробуйте прямо зараз. Вправа займає приблизно 30 секунд. Саме тому її можна виконувати будь-де: поки їдете в метро або навіть у ліфті.
  3. Після цього проаналізуйте, як поводиться мозок. Найімовірніше, він буде прагнути внести в цей хаос якийсь порядок. Наприклад, подавати слова з однієї категорії: дерево, ліс, квітка, листок. Або тільки іменники.
  4. Опирайтеся цьому прагненню мозку повернути нас на шлях правильності. Для цього виконайте вправу ще раз. Але тепер вже використовуйте словниковий запас максимально.

Ця вправа навчить вас бути спонтанними «тут і зараз».

Тренуйтеся щодня, і з часом ви позбудетеся бажання робити все правильно. Як наслідок, будь-які рішення будуть прийматися вами швидше, навіть у бажанні обирати нетиповий для вас одяг. Зрештою, буде легше відкритися для нових можливостей і кращого життя.


Реклама

Популярні матеріали

Книжкові новинки червня, на які варто звернути увагу


Гід найгарнішими весільними сукнями 2024 року


«ТопШефи х WINETIME. Готуємо разом»: Іван Булавін ділиться...


Читайте також
Популярні матеріали