Нав`язливе бажання зробити все правильно псує людям життя, адже їм складно спілкуватися з незнайомцями та займатися творчістю, вони не розуміють своїх бажань. Інколи таким людям складно наважитися навіть на таку банальну річ, як купівля нового одягу: будь-які зміни лякають.
Звідки береться цей страх?
Експерти Інституту когнітивного моделювання пояснюють, що страх зробити помилку може виникати через батьків, які постійно були незадоволені поведінкою дитини або ж карали за помилки. Або через вчителів, які висміювали за невдачі.
У результаті дитина, яка росла в такій атмосфері, стає дорослим, якому непросто спілкуватися та проявляти себе. Адже в житті немає чітких правил, яких треба дотримуватися. А отже, неможливо робити все правильно і без помилок. Тому такі люди в багатьох випадках не досягають успіху, адже залишаються осторонь, бо нічого не роблять через страх помилитися.
Але є й хороші новини: бути спонтанним — це навичка, а отже, цього можна навчитися.
Допоможе вправа «Неправильні назви»
- Вказуйте на вибіркові предмети навколо вас та називайте їх неправильними словами: на стілець кажіть собака, а на машину — чотири.
- Спробуйте прямо зараз. Вправа займає приблизно 30 секунд. Саме тому її можна виконувати будь-де: поки їдете в метро або навіть у ліфті.
- Після цього проаналізуйте, як поводиться мозок. Найімовірніше, він буде прагнути внести в цей хаос якийсь порядок. Наприклад, подавати слова з однієї категорії: дерево, ліс, квітка, листок. Або тільки іменники.
- Опирайтеся цьому прагненню мозку повернути нас на шлях правильності. Для цього виконайте вправу ще раз. Але тепер вже використовуйте словниковий запас максимально.
Ця вправа навчить вас бути спонтанними «тут і зараз».
Тренуйтеся щодня, і з часом ви позбудетеся бажання робити все правильно. Як наслідок, будь-які рішення будуть прийматися вами швидше, навіть у бажанні обирати нетиповий для вас одяг. Зрештою, буде легше відкритися для нових можливостей і кращого життя.