Як перестати розчаровуватись у людях?

Наші очікування часто не збігаються з реальністю

Олена Скачкова знайшла спосіб і перевірила на практиці, як припинити пред`являти претензії до світу.

Два роки тому накопичені образи змусили мене стиснути свій світ до розміру валізи, зрізати довге волосся і поїхати від усього, що оточувало мене кілька років поспіль. Я чітко пам`ятаю почуття тупої образи, схоже на невидимий цвях у голові. Ти вдаєш, що цвяха немає, але він про себе нагадує. Я думаю, у той момент ухвалити рішення мені допоміг досвід роботи з мистецтвом. Караваджо свого часу довів реалізм до вершини, а сотні років потому Поллок обрушив мистецтво з цього піку, розбивши на безліч кольорових бризок. Тим і цікава абстракція: дивлячись на неї, ми можемо припустити все що завгодно. Так зробила я. Розбила свій реалізм на кольорові плями, щоб побачити щось принципово нове.

Плями Роршаха

Зазвичай у такому падінні з реалізму в експеримент людині буває боляче, і вона вчиться притупляти емоції. Побічний ефект: відучившись гостро відчувати досаду, ви також притупляєте радість. Відмовляючись від почуттів, ви перетворюєтеся на механізм, у якому контроль важливіший за будь-які емоції. Крайності — це погано, проте сьогодні я розумію, що впасти в емоційну сплячку на рік було корисно. У цій сплячці я навчилася важливих речей і дійшла важливого знання — знання себе. Тим, хто вже переживав подібне, мої поради можуть здатися смішними. Однак є й ті, кому стане в пригоді ця карта за складним і захопливим маршрутом, який кожна людина робить у житті кілька разів. Якби ми були в кіно, на цій фразі ви почули б шум дощу і патетичну музику. Тож приготуйтеся: я хочу поговорити про шлях до себе.

Як перестати розчаровуватися

Крок перший: не намагатися справляти враження. Люди, які зрозуміли себе, набагато менше дбають про те, як вони виглядають в очах оточення, оскільки надто зайняті життям. У щасливих людей теж є очікування, але вони майже не пов`язані із загальноприйнятим розумінням того, як треба.

Крок другий: навчитися відрізняти свої бажання від нав`язаних. Схуднути, зустріти кохану людину — все це звучить чудово і, швидше за все, станеться з вами свого часу. Але, можливо, зараз ви бажаєте зовсім не цього? У Китаї є притча, яку переказують у різних варіаціях. Якось суддя запропонував засудженому озвучити останню волю. «Хочу, щоб мій дух помстився за мене», — відповів той. Зал ахнув — адже у тому місті вважалося, що остання воля людини завжди виконується. Але суддя був спокійний: «Добре, – сказав він. — Якщо твоя голова прокотиться по підлозі та вчепиться зубами в мою ногу — повірю, що твій дух мене наздожене». І ось кат виконав вирок. Голова покотилася підлогою і вчепилася в ногу судді. Однак той не боявся переслідування. Суддя перехитрив опонента: змусив його хотіти не помсти, а можливості вкусити супротивника за ногу. Ця історія про те, як часто обманюють миттєві бажання і як часто ми виконуємо нав`язану волю інших. Тому щонайменше раз на тиждень варто ставити собі запитання: «А чого насправді хочу я?» Це величезний крок у бік від розчарувань.

Крок третій: менше отрути. Як говорив Жан Кокто, «у фразі "Картини Пікассо — це мазня" про Пікассо не сказано нічого, зате про того, хто це говорить, — усе». Принцип дзеркала у дії. Люди, незадоволені собою, дуже багато думають про інших, і переважно недобре. На роботі, у транспорті та в інтернеті вони сидять як у цирку та чекають, коли акробат оступиться. З цього народжується величезна вирва критики, сарказму та обурення, яка пожирає час. Тому третій важливий крок — менше вимагати від інших та більше займатися собою.

Крок четвертий: адекватні очікування. Нас розчаровують люди, які любили нас не так, як ми хотіли, або не любили зовсім, а ще — поїздки, які трапилися не так, зустрічі, які пішли не за сценарієм. Іноді все розвивається не зовсім за планом, але буває так, що шлях, не помічений на карті, виявляється найцікавішим і найкоротшим.

Крок п`ятий: розумні плани. Будувати плани на день, тиждень, місяць і найближче майбутнє — корисно. По-перше, це не дасть заблукати в таємничому лісі прокрастинації, по-друге, якщо до кінця дня хоча б 70 відсотків списку зроблено, ми почуваємося добре.

День варення

Я знаю дівчину, яка працювала у глянцевому журналі та мріяла виглядати як модель. Потім вона переїхала в іншу країну, де від нудьги почала варити варення. Незабаром її варення почали купувати сусіди, а потім друзі сусідів — так вона стала буквально зіркою свого кварталу. І ось ця дівчина зрозуміла, що у 18 років вона дійсно хотіла бути томливою та худою, фотографуватися з ключицями напоказ і виглядати як модель. Але у 28 вона хоче сміятися, їздити велосипедом до річки та варити варення. Якщо ж ще через десять років їй захочеться чогось іншого, це буде нормально! Нормально рости та змінюватися за своїми бажаннями.

Звільніть принца

Інший приклад — уже з чоловічого світу. Мій приятель романтичний настільки, що іноді сценарії його побачень схожі на варення із попередньої історії — все дуже солодко. З однією своєю супутницею він почав займатися йогою (як і вона), з іншою навчився грати на барабанах, тому що вона мріяла зустрічатися з музикантом, з третьою почав займатися танцями, бо вона так хотіла.

І ось після чергового досвіду хамелеона мій приятель усвідомив, що він не загадковий принц і не любитель східних практик, а людина, якій подобається водити вантажівку та працювати консультантом у природоохоронній організації. Правильно сортоване сміття та майбутнє планети для нього важливіше, ніж бажання подобатися жінкам. Тепер він живе цим життям — не ідеального принца, а своїм. Тому дівчина в нього тепер не ідеальна, а своя, що набагато краще. Деколи, коли минула система цінностей розбита, а нова ще не намалювалася, нам усім хочеться залягти на дно, навіть якщо до Брюгге надто далеко. Пам`ятаєте патетичну музику, про яку ми говорили спочатку? Перед фінальною фразою вам знову доведеться увімкнути її в голові.

Не бійтеся зменшувати швидкість. Не бійтеся слідувати за ритмом і проживати як верхню, так і нижню точку пульсу. Адже це означає жити. Можливо, на цих хвилях ви не знайдете всіх відповідей, але знайдете час, щоб прислухатися до себе. Коли й це набридне, слухайте Ніну Симон. Такий рецепт ніколи не підводить.


Реклама

Популярні матеріали

Життєрадісний весняний манікюр для всіх, хто відчуває апатію: 15...


Чай з кульбаби: корисні властивості, правила приймання та...


Міуччі Прада — 75!


Читайте також
Стиль життя / Блог стиль життя

«Розвантажувальний» поп-ап спейс в Unit City

Популярні матеріали