Про те, як треба загадувати бажання, щоб вони збувалися, ELLE.UA розповідає громадська діячка, яка просуває ідеї гуманізму, практикуюча психологиня, експертка у сфері стосунків і виховання, сертифікований коуч, бізнес-тренерка, новаторка у сфері освіти Марина Романенко.
Питання на мільйон доларів: чому в одних збуваються новорічні мрії, а в інших — ні? Ця проблема хвилює тисячі людей, хвилювала вона й мене. Два десятки років я присвятила її вивченню, досліджувала реальні кейси, ретельно опрацьовувала причини удач і провалів і дійшла дивовижного висновку: виявляється, уся справа — в особливих способах постановки цілей.
Я виявила, що везунчики, яким вдалося грамотно намріяти своє майбутнє, робили це, швидше, інтуїтивно. Тоді я вирішила поставити все на наукову основу і розробила спеціальну психологічну техніку, яка б навчала всіх людей навичок правильної постановки новорічних цілей. Ця техніка виявилася ефективною: сотням людей вона допомогла втілити в життя свої найфантастичніші мрії. Техніка складається із 7 кроків, робити які треба в строгій послідовності.
Кадр із серіалу "Пліткарка"
Крок №1: стираємо негативні установки
Спочатку треба провести ревізію пам`яті, попорпатися в голові та знайти переконання, які працюють проти нас. Сформовані в дитинстві, нав`язані батьками або школою, вони не зникають із роками. «Мрій — не мрій, нічого не збудеться!» Якщо людина дотримується таких установок, то принеси їй навіть мрію на блюдечку, вона все одно запідозрить каверзу. Тому починати потрібно з чищення негативних переконань, що заважають жити. Візьміть аркуш паперу, розділіть його вертикальною лінією навпіл. Ліворуч випишіть негативні переконання, праворуч — перефразовані антиподи. Щоб правильно сформулювати їх, може знадобитися 2-3 дні. Поживіть з новими установками, дайте їм шанс прорости в голові та відчути себе, як удома.
Найпоширеніша негативна установка — «А раптом у мене не вийде? Я вже мріяла: у мене раніше не виходило — не вийде і тепер». Запишіть цей негатив і трансформуйте в позитив: «У мене все вийде! Завжди є нові можливості. Зараз кращий час для того, щоб мої мрії здійснилися!» Ще одна негативна установка стосується віку: «Ой, уже пізно! У моєму віці це вже смішно. Що люди скажуть?» Рішуче переробляємо її: «Мені багато що дане! У моєму віці, з моєю мудрістю саме час мріяти про це!»
Кадр із серіалу "І всюди тліють пожежі"
Третя негативна установка носить соціальний характер: «Усього можна добитися тільки завдяки зв`язкам». Цю «стару пісню» теж записуємо по-новому: «Багато успішних людей виросли в бідних сім`ях, що не завадило їм досягти успіху». Або: «Усього можна добитися через 5 рукостискань. Для цього треба бути активніше і не боятися заводити нові знайомства». Переробивши негативні установки в позитивні, ми декілька днів надихаємося, поливаємо їх, присмачуючи внутрішньою вірою в те, що у нас усе вийде.
Крок №2: створюємо потрібний настрій
Не можна мріяти з відчуття «Моє життя жахливе. Я не знаю, чого хочу». Навіть якщо ви знаходитеся в крайній точці бідності, або вас кинув коханий, або ви погано себе почуваєте, — терміново змінюйте свій настрій! Доведіть його до протилежного рівня. Підбадьорте себе фізично, але без алкоголю, чаю та інших збадьорюючих засобів. Щоб на душі стало легше, можете подивитися комедію, почитати анекдоти, послухати улюблені пісні. Важливо перемкнути свій стан з режиму «погано» на режим «добре» і навіть «дуже добре». Тільки з цього стану слід думати, писати, візуалізувати.
Кадр із серіалу "Дівчатка"
Крок №3: мріємо коротко
На мить, буквально на 1,5-2 секунди, уявіть, що ваша мрія вже здійснилася. Відправте себе до майбутнього, відчуйте це фізично: усі його прекрасні запахи, звуки, фарби. Ви мрієте про машину? Сміливо вигадуйте її! Як ви відчуваєте себе в новому автомобілі? Наскільки м`які сидіння? Хто ви: водій або пасажир? Де ви сидите? Що бачите за вікном? Дозвольте собі на мить зануритися в мрію і відразу вириньте — щоб не задихнутися від радості. Запишіть свою мрію і перемикайтеся на повсякденні справи: що треба зробити, куди сходити, кому подзвонити. Подивіться за вікно, постежте за птахами, порадійте сонцю, небу, заходу. Знайте: мить тому ви закинули гачок у майбутнє — і тепер саме час виринути звідти в належному стані.
Кадр із серіалу "Секс у великому місті"
Крок №4: ловимо рибку велику й маленьку
Що це означає? Зазвичай люди мріють про щось велике: про будинок, машину, заміжжя. При цьому вони не враховують масу нюансів, що виникають у зв`язку з реалізацією мрії. Спочатку ми працюємо, щоб купити будинок, а потім працюємо, щоб його облаштувати, але рівень життя не змінюється. Чому? Тому що думати треба не однією великою мрією, а різними сферами життя. Що в мене з фінансами? Як ідуть справи із здоров`ям? Які стосунки з коханим? Відмічайте досхочу! Уявіть гарний посуд у будинку, величезний гардероб, повний одяг на всі випадки життя. Вам подобається відкривати його, вибирати вбрання. Чути шум дощу за вікном і почувати себе тепло і захищено у своєму житті. Хтось може уявити, як прокидається в обіймах коханої людини, хтось — як відвозить дітей у найкращу школу країни.
Намалюйте у своїй уяві увесь спектр новорічного бажання! Якщо намріяти найдрібніші нюанси, тоді бажаний будинок або машина стане лише маленькою частиною одного великого щасливого життя. Пам`ятайте: мріяти слід про те, щоб у вас було багато рибки: і великої, і маленької — уся згодиться!
Кадр із серіалу "9 зовсім незнайомих людей"
Крок №5: осідлаємо хвилю
Думати про майбутнє добре тоді, коли пів світу робить те ж саме — тоді виникає ефект хвилі. Найефективніший час для цього — передноворічний період і Різдво. Підхопіть святкову хвилю бажань, що загадуються по всій планеті, — на її гребені буде легше здійснити своє власне.
Крок №6: затихаємо
Цілі, мрії й бажання люблять тишу. Тому не кажіть зайвого. Розповідаючи про них направо й наліво, ви можете зіткнутися не лише з чужою радістю, але і з сумнівами, а це значно ускладнить ваші плани. Мрійте тихо, про себе. Розповідати про свої мрії можна тільки після того, як вони збудуться.
Кадр із серіалу "Велика маленька брехня"
Крок №7: робимо рішучий ривок назустріч мрії
Ви знову намріяли, записали й зупинилися, злякавшись, що нічого, як завжди, не вийде? Припиняйте жити в голові! Досить лякатися думок про пошуки роботи! Ви боїтеся співбесід — адже їх буде сотня, і всі вони будуть жахливі?! Вставайте й дійте! Почніть писати резюме. Зробіть дзвінки, сходіть на зустрічі, отримайте 10 відмов (не втрачайте надію: вам залишилося 100 мінус 10: усього 90 співбесід!), проаналізуйте свої помилки, запишіться на курси, підвищуйте кваліфікацію — саме з таким бойовим настроєм рухайтеся до своєї мрії! Створюйте мрію в голові, а кроки до неї робіть у реальному світі! Бажаю вам правильно ставити амбітні цілі — і досягати їх. Вони зроблять ваше життя в новому році кращим, багатшим, щасливішим!