Працюючи в медійній сфері, помічаю, що багато розмов у компанії моїх колег і друзів зводяться до того, як багато роботи, які ми багатозадачні, як любимо все робити швидко і дратуємося, якщо нічого не встигаємо і немає результату, про який нам усі так активно говорили, використовуючи модель поведінки Work-Life Balance. Чи здатні ми зробити все можливе, щоб мінімізувати вплив стресу, який важко тисне на нас? І чи є у роботодавців способи покращити ситуацію? Відповідь — так. Як? Читайте у матеріалі.
Instagram: @_hollyt
Прочитала днями про нову концепцію (а також «модель щастя», як її люблять називати коучі та психологи) Work-Life Blend, що прийшла на зміну Work-Life Balance.
Остання тривалий час була найпопулярнішою концепцією, яка обіцяла наблизити стурбоване кар’єрою людство до абсолютного щастя, так званого балансу праці та життя. Але часи змінюються, а разом з ними й актуальність принципів та робочі моделі поведінки.
В епоху підробітків та гнучких графіків роботи кордон між нашим професійним та особистим життям стає дедалі розмитішим. Це робить концепцію балансу між роботою та особистим життям ще більш невловною та неактуальною. Щоправда, задовго до того, як люди стали працювати з дому або поєднувати кілька проєктів, балансу між роботою та особистим життям було важко досягти. Це мета, яка вимагає свідомих та послідовних зусиль, і універсального рішення тут не існує. Та все частіше стикаєшся з відчуттям, що женешся за чимось ефемерним.
Instagram: @christietyler
Чому варто відмовити від концепції Work-Life Balance та в чому її шкода?
Як пише видання Inc. Magazine, медіамагнатка Аріанна Хаффінгтон сказала, що «Work-Life Balance — це міф», і досить відверто висловила свою думку про те, що більшість із нас пішли на «небезпечні» поступки у своєму прагненні до особистих та робочих здобутків. (О так, а як же Instagram нам нав’язує цей ефемерний «ідеальний» світ!) Вона вважає, що відмова від сну, щоб бути завжди включеним і завжди доступним, — це найбільша помилка, яку ми робимо. Це шкодить нашому здоров’ю, здатності обробляти інформацію та вчитися, нашій вродженій винахідливості, відносинам і, зрештою, нашій продуктивності на роботі.
Instagram: @_hollyt
Що це за нова модель поведінки — Work-Life Blend і в чому її відмінність від Work-Life Balance?
Якщо у Work-Life Balance основна ідея полягала у чіткому розмежуванні роботи та особистих завдань, то Work-Life Blend передбачає гнучкий графік і так званий мікс роботи та особистого життя, змішання різних аспектів нашого життя. Нам тепер непотрібно відокремлювати одне від одного, варто інтегрувати всі аспекти нашого життя, шукаючи правильне поєднання, яке підходить для кожного.
Після робочої зустрічі під час обідньої перерви відвідати лікаря, піти з роботи на кілька годин раніше, щоб устигнути на пошту або здати речі в хімчистку, і потім «наздогнати» пропущений робочий час удома — така концепція більш реалістична в нашому нинішньому світі.
І головне — залежно від ваших внутрішніх ресурсів плани можна скоригувати. Результат важливий, але переважно наше життя — процес, а результат у нього завжди один. І зрештою, управляти своїм життям так, як хочеться, — чи не в цьому «щастя»?