Свята в умовах війни: потрібні чи ні?

Психологиня відповідає на важливе запитання для українців

У більшості людей, які перебувають у відносній безпеці, наразі виникає сумнів: а чи доречно зараз чомусь радіти, щось святкувати? На це запитання психологиня Галина Волошина впевнено відповідає: «Так, так і ще раз так». 

Якщо ви отримали гарну звістку або просто друзі вам надіслали смішний мем — не стримуйте в собі радість. Якщо наближається якась важлива подія (наприклад, день народження) — відзначайте, не відкладайте це на потім.

Необхідно прийняти ситуацію, яка склалася, та продовжувати жити у нових реаліях. 

Наразі у всіх нас хиткий емоційний стан: то вгору, то вниз. Коли ми задовольняємо свої невеликі потреби, які приносять нам задоволення, то рівень дофаміну в організмі підвищується, наш емоційний стан поступово може вирівнюватись і приходити до норми.

Особливо це важливо для дітей. Вони як ніхто потребують нашої уваги та турботи, а ще більше — щасливого дитинства (навіть в умовах війни). Якщо є така можливість, то радуйте своїх дітей, створюйте для них хоча б маленькі свята, даруйте їм добру казку.

Поради для батьків для святкування Великодня

Незабаром настане Великдень. За можливості проведіть його у колі близьких. Нехай дитина допомагає у приготуванні пасок, дайте їй можливість самостійно їх прикрасити та обов’язково відзначте творчі здібності малечі. Запропонуйте разом пофарбувати яйця, а потім влаштуйте конкурс «Чия крашанка красивіша?». 

Також є декілька великодніх ігор

«Навбитки»

Дитина тримає в руці крашанку носиком догори, а ви б’єте по ній своєю крашанкою. Потім навпаки, дитина б’є своєю крашанкою протилежним кінцем по вашій крашанці. Чия крашанка розіб’ється з обох боків, той програв та віддає свою крашанку тому, хто виграв.

«Катання яєць»

З похиленого місця з перепонами котять яйця одне за одним, намагаючись котити так, щоб влучити своєю крашанкою в крашанку партнера. Правила: хто більше влучає, той більше виграє.

«Хованки» 

Кладуть кілька шапок, під одну з них кладуть яйце. Хто відгадає, під якою шапкою воно лежить, той виграв.

«Прокоти у ворітця» 

Разом із дитиною розкрутіть свої крашанки на траві (підлозі). Чия крашанка довше крутиться, той виграє і забирає обидві крашанки собі.   

Радість, веселощі, святкування — це те, що пов’язує нас із довоєнним періодом; це те, що надає змогу відновлювати та підтримувати свій емоційний баланс; це те, що дарує віру на краще та наближає нас щодня до перемоги!


Реклама

Популярні матеріали

Знайомтеся, Олександр «Терен» — український ветеран та новий...


«Я часто питала, за що мені ця втрата. А потім зрозуміла: війна не...


Найстильніші сумки для літньої пори в новій колекції HARVEST...


Читайте також
Стиль життя / Блог стиль життя

Бердвотчинг: що це таке і де його шукати

Популярні матеріали