Експерти Airdoc Clinic склали інструкцію для тих, хто через складний стан в нашій країні відчуває сильну тривогу та страждає від панічних атак.
Турбуватися у неспокійні часи цілком нормально. Пандемія, політична нестабільність… Більшість з нас сьогодні перебуває у стресовому контексті — і це може бути зовсім нелегко. Головне питання — як ми долаємо внутрішні переживання, чи вміємо знаходити опору в собі.
Instagram: @airdoc.clinic
Подолати тривогу самостійно може бути важко, але ми пропонуємо декілька способів її зменшити:
Приділяйте більше часу спілкуванню з близькими людьми. Тепле спілкування сприяє виділенню «гормонів щастя»: серотоніну, окситоцину. А можливість розділити свої переживання із кимось може бути справді цілющою в стресових умовах.
Дихальні практики активізують «антистресову» парасимпатичну нервову систему. Одна з найбільш простих та відомих — «Box Breathing».
Соцмережі та читання новин перед сном — це справді не найкращий вечірній ритуал, особливо зараз. Розуміємо, що цю звичку може бути важко здолати, але все ж спробуйте приділяти менше часу соціальним мережам. Це дозволить і покращити сон і зменшити інформаційне перевантаження.
Instagram: @gisele
Healthy body = happy mind. Спорт або навіть легка фізична активність подарує гормони щастя, яких так не вистачає у непрості часи.
Якщо ви відчуваєте, що не справляєтесь зі своїм станом самостійно — радимо звернутись на консультацію до лікаря-психотерапевта в AirDОС.
У яких ситуаціях знадобиться допомога?
• відчуття тривоги виснажує, заважає повсякденній діяльності;
• з’явилось утруднене дихання або задишка;
• ви погано спите;
• з’явились панічні атаки.
Похід до психотерапевта може бути не найлегшим рішенням. Але іноді це необхідний і справді відповідальний крок, який принесе очікуване відчуття спокою і балансу у житті.