Новорічний настрій: чекати чи створювати (поради психологині)

Як стати щасливішою перед Новим роком — 2024

Всі ми знаємо, як важко останні два роки знаходити сили на радість. І розуміємо, як ви сумуєте за новорічним настроєм, бо віднайти його посеред великої війни дуже складно. Але можливо! Разом із керівницею психологічного напряму «Фонду Маша» Катериною Тімакіною ми допоможемо вам віднайти всередині себе маленьке свято.

новогодние фильмы

Кадр з фільму «Відпустка за обміном»

Чому у вас немає новорічного настрою

Майже позаду ще один непростий і виснажливий рік. Ми всі дуже втомились, і сил та настрою на свято, здається, просто немає. Але не треба чекати, що воно звідкись з’явиться в останню мить. Створіть його самостійно!

Що потрібно зробити, щоб з`явився новорічний настрій

Наша психіка працює наступним чином: спочатку пробуджується бажання, воно породжує намір, той, своєю чергою, дію, дія викликає радість, а радість дає енергію вже на нові бажання, наміри та дії. Але якщо бажання не виникає, а без нього немає й енергії на дію та наступну радість, ми можемо оминути етап «бажань». І одразу почати робити те, що завжди приносило задоволення. Наш мозок памʼятає, що ялинкові вогники в дитинстві приносили щастя. Тому розбір іграшок та прикрашання навіть маленької хвойної гілочки повертає нас у часи, коли світ був певним і надійним, туди, де жила радість.

Тож не чекайте на диво, а згадайте всі ритуали, які дарували вам справжню передноворічну радість. І спробуйте їх повторити. Не треба виконувати програму на 101%. Почніть з маленького: дістаньте улюблені гірлянди чи свічки та запаліть їх. Чи покращився ваш стан хоча б на 5%? Продовжуйте прикрашати кімнату. Увімкніть колядки. Чи радує вас це? Пропонуйте своїй внутрішній дитині різні «подарунки» — новорічні ритуали та прислухайтесь, чи відгукується воно вам. Ви обовʼязково знайдете той формат святкового настрою, який потрібен вам зараз.

Кадр з фільму «Привіт родині»

Та якщо це не спрацює, і ви відчуєте, що єдине ваше бажання — побути наодинці з собою, дозвольте собі це. Святкування не має бути примусом, а небажання святкувати не робить вас якоюсь «не такою» людиною. Відчувати, що зараз час сумувати та горювати, а не пити шампанське, — сміливо й чесно стосовно себе та своєї історії. Це нормально. І нехай уміння чути свої потреби та бути доброю з собою стане звичкою, яку ви заберете в новий рік.


Реклама

Популярні матеріали

Шукайте свіжий випуск ELLE Decoration


10 трендових манікюрів для коротких нігтів на весну 2024 року...


Стилістка Марина Мартинів запустила платформу FÉMATCH для пошуку...


Читайте також
Популярні матеріали