Про дві прості техніки, які допоможуть швидко заспокоїтися, розповідає фахівець із роботи з внутрішнім світом Катя Джейкобз:
4-7-8
Під мій рахунок (або можете увімкнути собі метроном онлайн) робимо вдих через ніс на 4 рахунки, затримку дихання на 7 рахунків і видих через ніс на 8 рахунків, після чого одразу повторюємо весь цикл. Якщо відчуваєте, що напруга занадто сильна, спробуйте видихати через рот, склавши губи трубочкою, ніби задмухуєте свічку. Вдих завжди тільки через ніс! Першого разу зробіть 4-8 таких циклів, не більше, а після невеличкої перерви на нормальне дихання можете повторити ще 4-8 циклів.
Наді садхан
Техніка поперемінного дихання через ліву і праву ніздрі, для якої ми використовуємо пальці правої руки. Закривши праву ніздрю великим пальцем та поклавши вказівний і середній пальці на перенісся, вдихніть через ліву ніздрю. Потім закрийте її безіменним пальцем та мізинцем, а праву ніздрю відкрийте і видихайте набране зліва повітря через неї. Після цього вдихніть справа і поміняйте положення пальців, затиснувши праву та видихаючи через ліву ніздрю. Це буде один цикл. Далі вдих через ліву ніздрю, і таким чином ви розпочинаєте другий цикл. Можете робити їх стільки, скільки потребуєте.
Важливо: виконання цих та практично всіх дихальних технік вимагає рівного положення вашого тіла, тож не забувайте тягнутися за маківкою вгору, а також спробуйте стати/сісти у таке положення, щоб тиск ваги на поверхню під вами рівномірно розподілявся по вашому тілу (між сідницями або стопами).