Чому варто ходити до психолога та як він може зробити ваше життя кращим?

Від психологині проєкту «Ранок з Україною» на каналі «Україна» Олени Адамової 

Потрібно відразу зазначити, що не кожен психолог, як і стоматолог, перукар чи гінеколог, зробить ваше життя кращим. Все залежить від кваліфікації, експертності та ще одного важливого фактора — наскільки вам підходить та чи інша людина.

Я завжди на своїх виступах жартую, що стоматолога, гінеколога та психолога треба обирати серцем. Тому що бувають ситуації, в яких навіть грамотний експерт не гарантує результат з однієї простої причини — ми формуємось через біль, ми розвиваємося через болісний досвід, переходимо на новий рівень свого ментального та духовного розвитку. І дуже часто помилки в нашому житті відбуваються тільки для того, щоб ми стали сильнішими й кращими. І навіть найкрутіший експерт може заподіяти замість користі шкоду, тому що це було потрібно для усвідомлення проблеми й подальшого зростання.

Instagram: @irisloveunicorns

Хороший психолог — щось середнє між доброю нянею, яка м`яко й трепетно ​​допомагає вам піднятися з колін, і вчителем, який не вкладає у вас знання насильно, а лише говорить про ті сфери, на які важливо звернути увагу. Можливо, психолог виконує функцію талановитого лікаря, який допомагає загоїти рани, щоб ми могли безболісно йти далі.

Звичайно, рану в особистості може загоїти тільки сама людина, добудувавши себе зсередини. Ніхто не може зробити людину цілісною, тільки вона сама. Але система завжди помітна ззовні, а не зсередини — це математична теорема, за яку її автор отримав Нобелівську премію.

Психіка намагається приховати наші травми та страхи, що зберігаються у свідомості та підсвідомості. Саме хороший експерт допомагає розібрати все, що накопичилося всередині нас, знову перепрожити й пізніше сприймати як позитивний досвід для розвитку. Моя улюблена фраза «Що хорошого в цьому поганому?» — дуже корисний інструмент, за допомогою якого клієнти виходять із зацикленості на травмі та бачать світло.

Неокортекс, наша розумна частина, еволюційно в рази молодша за лімбічну систему, наше образне мислення. Тому неокортексу для еволюції потрібний саме біль, щоб знайти нові способи розвитку. А наша лімбічна система вже навчилася цей біль розпізнавати та оминати. Поки що ці дві частини мозку не дружать, тому експерт допомагає побудувати між ними міст.

Instagram: @xeniaadonts

Чому психолог у рази результативніший і кращий, ніж найкращий друг?

Друг перебуває в системі ваших вірувань і має своє однобоке бачення. Психолог безоцінний (тому так важливо вибирати психолога, який справляє враження врівноваженої, позитивної, адекватної, цілісної особистості), не нав`язує свою думку, допомагає почути себе і свої почуття, зробити прийнятний у цій ситуації вибір. Психолог може підтримати, залишаючись сам у спокійному стані — на відміну від друга, який залучається емоційно і неминуче «накручує» вас ще більше.

Психолог допомагає усвідомити власну особистість — свої потреби, цінності, життєві позиції, пріоритети та уміння на них фокусуватися.

Instagram: @irisloveunicorns

Коли людині варто звернутися до психолога?

  • Коли хвороблива чи неприємна ситуація має тривалий чи повторюваний характер.
  • Коли ви вичерпали всі доступні вам техніки та методики самодопомоги.
  • Коли має бути складна ситуація, з якою є ризик не впоратися емоційно.
  • Коли у вас є проблеми зі здоров`ям, на які немає позитивного рішення медицини (є сенс розглянути психосоматичні причини захворювання).
  • Коли ви періодично про це думаєте. Завжди говорю: «Якщо вам здається, вам не здається».

Instagram: @justinesoranzo

Реклама

Популярні матеріали

Подорож у минуле: історія металевої сумки Paco Rabanne 1969...


15 beauty-подарунків на будь-який бюджет до Нового року — 2025...


24 найгарніші образи зірок на червоних доріжках у 2024 році...


Читайте також
Популярні матеріали