Чому так важливо піклуватися про емоційне здоров’я

Базові правила збереження нервової системи

Емоційне здоров’я — це коли людина здатна почуватися гармонійно та врівноважено незалежно від зовнішніх обставин. Психологиня Галина Волошина підкреслює, що у наших сучасних реаліях це необхідно кожному українцю. Чому? Тому що людина з високим рівнем емоційного здоров’я проявляє стійкість у періоди стресу. Крім того, коли емоційне здоров’я в нормі, здається, що ви можете справитися з будь-якими катастрофами та вирішити всі проблеми. Але коли його рівень падає, то навіть невеликі негаразди здатні викликати панічні атаки чи депресію.

Також усі ми знаємо, що емоції досить тісно пов’язані з нашим фізичним станом. Якщо раніше люди були ближчими до природи і мали генетичні захисні механізми, що оберігали від захворювань, то нині вони позбавлені такого захисту і мусять бути не лише фізично розвинутими, а й психічно/ментально стійкими. 

Це говорить про те, що необхідно навчитися справлятися з величезним потоком інформації, котрий сьогодні накриває людей, як лавина, відмежовуватися від другорядних проблем, створювати для себе психологічно комфортні умови.

Турбуючись про своє тіло, ми геть забуваємо про дещо глибше — про душу. Стабільне емоційне здоров’я забезпечує повноцінний розвиток особистості, а саме: 

інтелектуальний;

емоційно-вольовий;

комунікативний;

духовно-моральний. 

Також емоційне здоров’я сприяє становленню власного «Я» та ефективній самореалізації особистісних властивостей. Тому його збереження є дуже важливим для кожного з нас!

А для покращення свого емоційного здоров’я необхідно знаходити час на рухову активність (зарядка, пробіжка, плавання та інше); спілкуватися з близькими та рідними; займатися справами, які приносять задоволення (хобі); проводити час на свіжому повітрі та слідкувати за збалансованістю харчування.


Реклама

Популярні матеріали

Як упоратися зі страхом самотності, який з'явився під час війни...


Геноцид 1944 року та анексія Кримського ханства у XVIII столітті:...


Чому важливо співати українські колискові: доводять MamaRika та...


Читайте також
Популярні матеріали