7 помилок, які ми робимо при постановці цілей

Ось чому мрії не поспішають здійснюватися!

Про те, як потрібно ставити цілі так, щоб вони ставали реальністю, знає громадський діяч, який просуває ідеї гуманізму, практикуючий психолог, експерт у сфері відносин та виховання, сертифікований коуч, бізнес-тренер та новатор у сфері освіти Марина Романенко .

Людині властиво мріяти, і все роблять це. Але одні загадують бажання, ставлять цілі та досягають, здавалося б, легко. А в інших навіть після спеціальних тренінгів нічого не виходить. Чому так відбувається?

Бо мріяти треба правильно. Жодні дошки візуалізації, ретельне записування цілей та привласнення їм рангів важливості не допоможуть, якщо не враховувати нюансів мислення. Я розповім про кілька помилок, через які найчастіше мрії не справджуються, а поставлені цілі залишаються недосягнутими.

Кадр із серіалу «Пліткарка»

Помилка №1. Чим старшими ми стаємо, тим менше віримо в чудеса

У дитинстві ми чекали чудес від Санта Клауса чи Святого Миколая. Ми вірили, що можемо досягти багато чого — варто лише захотіти. Але, подорослішавши, дізналися, що чудес немає і що не легко витягнути рибку з ставка. Так, це вірно – потрібні зусилля, щоб досягти поставленої мети. Однак це й заважає правильно думати та правильно бажати.

Скажімо, людина хоче квартиру, а думає так: Звідки я візьму гроші на квартиру? Я мало заробляю, я все життя накопичуватиму, але так і не накопичу».

Такі думки блокують пошук можливостей.

«Стоп! Туди можеш навіть не ходити – там нічого не станеться. Я ж дорослий, я розумію, що чудес немає! - Приходять такі думки. А треба думати так: «Я не знаю як, але мені хотілося б квартиру. Я намагатимуся, і, дасть Бог, все вийде». Тобто дуже важливо вірити, що це можливо, про таке мислення йдеться.

Кадр із фільму «Брюс Всемогутній»

Помилка №2. Наші бажання часто стосуються іншої людини

Багатьом знайоме це бажання — хотіти чогось для когось: щоб діти добре вчилися або щоб вони добре почувалися. Поїхати у відпустку з кимось. Або вийти заміж за когось. Але слід запам`ятати: ми можемо впливати на здійснення бажань, які стосуються лише нас. Коли з нашим бажанням пов`язана інша людина (хоч би одна!), шанс, що вона здійсниться, знижується на 50%. А якщо йдеться про кількох людей, то можливість виконання такого бажання сягає нуля, адже інші можуть не поділяти наші бажання. Вихід у тому, щоб завжди планувати чи мріяти лише про себе.

Скажімо, ви мрієте навчити своїх онуків чи дітей грати у шахи. Як це робити правильно? Замість «Я хочу, щоб вони грали у шахи» або «Я хочу їх навчити», кажіть так: «Я мрію, як по четвергах я гратиму у шахи з онуками, і нам усім добре». Зрозуміло, вам доведеться їх навчити. Але мрієте ви про себе і про відчуття, які ви відчуваєте в момент здійснення мрії.

У такої мрії шансів на здійснення набагато більша.

Кадр із фільму «Август Раш»

Помилка №3. Просто мріяти – недостатньо

Трапляється, що хтось хоче отримати мільйон доларів: поставив мету, намалював $1 млн, повісив малюнок на стінку. І тепер, прокидаючись, щодня візуалізує, що одержує їх. Можливо, це станеться. Але якщо для цього почати щось робити: змінити або знайти роботу (можливо, навіть працювати на кількох). Добре вчитися, покращувати мислення, розширювати та змінювати світогляд. І тоді можна досягти мети чи здійснити мрію.

Тільки візуалізація не працює — потрібні кроки та дії.

Помилка №4. Зацикленість на своєму бажанні

Буває, що люди мріють і ставлять все на карту заради мрії. Як правило, і мета, і бажання в такому разі чекає на провал. Адже всю енергію людина витрачається не на здійснення бажаного, а на те щоб просто бажати. На жаль, це не працює.

Кадр із фільму «Мрії здійснюються!»

Помилка №5. У вас чужа мрія

«Я скільки не ставив собі за мету вивчити англійську, досі не вивчив». Знайомо? Можливо, ви ніколи не хотіли її вивчити. Можливо, ви знаєте, що варто її знати, але насправді цього не хочете. Тому ніяк і не вдається вивчити її, адже ви неусвідомлено саботуєте сам процес, адже це не ваша мета і не ваше бажання.

Кадр із фільму «Траса 60»

Помилка №6. Мріяти отримати за короткий термін те, що зараз неможливо

Така мрія може звучати так: "Я хочу заробляти $10 млн вже цього року". Але якщо зараз ця людина заробляє $100, $500 або $1 тис. на місяць, то малоймовірно, що цього року вона зароблятиме $10 млн. У такому разі треба перефразувати мету  — у велику амбітну мету.

Іншими словами, $10 млн на рік чи місяць — це дуже круто. Але станеться це не скоро. І треба спланувати, щоб цього року заробити стільки, щоб це стало сходинкою на шляху до $10 млн: від $500 на місяць до $1,5 тис. або $2 тис. У наступному році, можливо, потрібно збільшити до $10 тис. або $15 тис. І так, крок за кроком, ви обов`язково досягнете своєї мети.

Бажати потрібно реальну в часі річ. Гроші не звалюються на голову. Ймовірно, можна виграти велику суму, але не дохід $10 млн. Згідно зі статистикою, майже всі великі виграші дуже швидко були спущені, оскільки щасливчики не були готові до великих грошей — не вміли їм розпоряджатися. (Хоча дуже їх хотіли!)

Шлях до великої мети слід розбити на етапи. Великого слона треба їсти частинами — інакше ніяк.

Кадр із фільму «Дістатись до небес»

Помилка №7. Мріяти десь у майбутньому

"Хочу, щоб у мене були будинок, машина, любов". Як у тому старому анекдоті про мужика, який упіймав золоту рибку і каже їй: «Хочу, щоб у мене був палац і багато грошей». А рибка йому: "У тебе все це було". Тобто важливо правильно формулювати мрію, мету, бажання. Як саме? Саме зараз — неначе мрія вже збулася. Уявити в деталях, в емоціях, у відчуттях - що ви відчували б? І записати це все.

Тож мрійте, ставте цілі, і нехай вони здійснюються!

 

 


Реклама

Популярні матеріали

Які босоніжки нам потрібні цієї весни


«Діамант — найгарніша і найбажаніша інвестиція»: засновниця Diva...


Сучасний погляд на українські традиції: чому варто відвідати...


Читайте також
Популярні матеріали