5 звичок, які руйнують ваше життя

Кожного дня

Звичка виникає після багаторазового повторення однієї й тієї ж дії — коли ця дія перестає вимагати вольових і пізнавальних зусиль. Практичний психолог Юлія Ворман склала список із 5 основних буденних, на перший погляд, звичок, які поступово руйнують наше життя.

1. Звичка відкладати все на потім

Погодьтеся, багатьом властиво постійно відкладати щось дуже важливе або щось досить складне у виконанні — на завтра. У результаті може вийти так, що людина виявить, що далеко не все задумане їй вдалося втілити в життя. 

Людині, для якої характерно відкладати все на завтра, варто задуматися над тим, що одного разу вона може виявити — життя проходить повз. Це важко усвідомлювати, але це важливо для того, аби щось змінити. Адже час — це найцінніше, що в нас є.

2. Постійні скарги та пошук винних

Є люди, котрі повсякчас усім незадоволені та, що важливо, звинувачують у своїх проблемах усіх довкола, але тільки не себе.

Погодьтеся, людині набагато простіше звинуватити у своїх бідах друзів та знайомих, батьків, державу і таким чином скинути із себе всю відповідальність за те, що з нею відбувається. Ні до чого хорошого ця позиція не призведе. 

А спілкування з такими людьми нічого, крім почуття відторгнення і бажання швидше цієї людини позбутися і кудись піти, не викликає. Безумовно, брати на себе відповідальність за своє життя досить складно, але саме так роблять дорослі свідомі люди.

3. Наступна руйнівна звичка полягає в тому, що деякі люди схильні приховувати свої справжні почуття

Таким людям варто зрозуміти: «Ви ніколи не будете почуті, якщо весь час триматимете рота на замку». Наші почуття — це наше відображення, і не говорити про них означає не бути собою. Якщо ви будете мовчати, то не залишите жодного шансу іншим людям вас почути і зрозуміти, оскільки читати думки вміють тільки герої фантастичних фільмів і книг.

4. Звичка терпіти до останнього

Якщо ми довго стримуємо свої почуття, то маємо бути готові до того, що все-таки рано чи пізно вони виплеснуться. Наслідки цього можуть бути дуже руйнівними. Тому набагато екологічніше не доводити себе до точки кипіння. 

До цієї звички можна віднести і накопичення емоцій. Наприклад, є люди, які досить довго ігнорують фізичний біль і звертаються до лікаря тільки тоді, коли цей біль стає нестерпним. Від лікаря в такому разі можна почути фразу: «А де ж ви раніше були?» На що, як правило, такі люди відповідають, що чекали, коли біль сам стихне, хвороба зникне тощо.

5. Звичка обманювати

Багатьом властиво трохи прикрашати дійсність, щоб сформувати в оточення найкращі враження про себе. Однак варто розуміти, що рано чи пізно правда, як то кажуть, «спливе». І це може суттєво погіршити стосунки з людиною, якій ви замилювали очі. До того ж момент викриття може поставити вас у незручне становище, що також може суттєво позначитися і на вашій самооцінці.


Реклама

Популярні матеріали

Як Крістіан Діор перевернув beauty-індустрію


Крістобаль Баленсіага: як геніальний кутюр’є здійснив революцію...


Куди піти в січні: концерти, виставки та інші події, варті уваги...


Читайте також
Популярні матеріали