6 способів, які допоможуть знизити рівень тривоги

Підтримуємо спокій

Враховуючи політичну ситуацію в країні, не піддатися стресові та паніці вкрай складно. Але варто пам’ятати, що сльозами горю не зарадиш, і проблеми варто вирішувати, а не тонути у них. Інакше ваше психічне та фізичне здоров’я може сильно постраждати. Lifestyle-редакторка Іванна Петрович зібрала шість дієвих способів боротьби зі стресом та панікою, які допоможуть вам заспокоїтися та проживати життя щасливо.

Instagram: @clairerose

Займайтеся спортом

Регулярні тренування — один із найкращих способів розслабити тіло та розум. Крім того, фізичні вправи покращать ваш настрій. Але ви повинні зробити спорт регулярним, щоб відчути його вплив. Займайтеся вправами помірної інтенсивності до 2,5 годин на тиждень — таких, як швидка ходьба, або 75 хвилин більш енергійних вправ — таких, як плавання, біг або інші види спорту. Зосередьтеся на постановці цілей у тренуваннях, яких ви можете досягти, щоб не здаватися. Насамперед пам’ятайте, що навіть незначні активності кращі, ніж нічого.

Медитуйте

Коли на вас сиплеться неймовірна кількість поганих новин, і ваша голова буквально вибухає від напруження, легко відчути себе пригніченим. Очистіть свій розум від нав’язливих думок. Із цим вам допоможе медитація. Не варто одразу починати зі складних практик. Для початку навчіться контролювати своє дихання, займаючись цим кілька хвилин на день, або коли ви лежите в ліжку вночі. Медитація також допоможе уповільнити серцевий ритм та розслабити м’язи.

Instagram: @alison__wu

Використовуйте запахи

Лаванда добре відома своїми заспокійливими властивостями, але й інші рослини — жасмин, ромашка, базилік — також мають розслаблювальні властивості. Нанесіть трохи олії лаванди або троянди на зап’ястя, щоб швидко змінити настрій, запаліть аромасвічку або заваріть чашку чаю для приємного відпочинку.

Розкажіть про свої проблеми

Якщо вас щось турбує, розмова про це допоможе знизити рівень стресу та паніки. Ви можете поговорити з членами сім’ї, друзями, своїм психологом або побути наодинці з собою. Для того, щоб розмова з собою допомогла знизити стрес, вам потрібно переконатися в позитивності ваших намірів. Уважно прислухайтеся до того, що ви думаєте чи кажете, коли відчуваєте стрес. Якщо ваші слова мають лише негативне забарвлення, намагайтеся знайти більше позитивного. Наприклад, не кажіть собі: «Я не можу цього зробити». Натомість скажіть собі: «Я можу це зробити» або «Я роблю все, що в моїх силах».

Instagram: @sabineglud

Дозвольте собі відчувати

Незважаючи на те, що варто налаштовувати себе на найкращий результат, не потрібно піддаватися токсичному позитиву і приховувати свої емоції під усміхненою маскою. Це нормально — почуватися трохи нервовим і пригніченим. Насправді страх — це нормальне почуття за нинішніх обставин. Але тільки тому, що ви стурбовані, не потрібно робити необдумані, засновані на страху, рішення. Визнайте свій стан, обговоріть його з близькою людиною і рухайтеся далі. Якщо ваші нерви починають здавати, знайдіть близьку людину, якій можна довіритися. Це може допомогти вам пройти через складний період.

Візьміть вихідний та абстрагуйтеся

Дайте собі можливість перезавантажитися й абстрагуватися від нервової атмосфери. Візьміть вихідний і проведіть його з найближчими людьми, щоб ще раз нагадати, яку фундаментальну роль у нашому житті грає сім’я. Вирушайте на природу, влаштуйте сімейну вечерю або займіться загальною активністю. Важливо усвідомити, що ви не самі, і відчути підтримку та любов найулюбленіших людей.

Instagram: @pernilleteisbaek


Реклама

Популярні матеріали

Новий випуск ELLE Decoration вже доступний до замовлення


Чому у мене з'являється пігментація на обличчі, якщо я...


Український суперфуд: 5 корисних страв з буряка


Читайте також
Популярні матеріали