Усім хочеться отримувати від сексу задоволення, причому не витрачаючи зусиль, просто пливти хвилями блаженства. Звучить привабливо, але не завжди здійсненно, тому що у кожного є свої уявлення про секс. І це може стати приводом для розбіжностей та негативно впливати на сексуальні стосунки.
Ексклюзивно для ELLE.UA експертка жіночої освітньої компанії Woman Insight, лікарка-психотерапевтка вищої категорії, сексологиня, голова Міжнародної асоціації практичної сексології (МАПС), тренерка-консультантка з питань збереження сексуального здоров`я Олена Голоцван розповіла, як покращити якість сексу в парі.
Кадр із фільму «Містер та місис Сміт»
Що ми маємо на увазі під словосполученням «якісний секс»? Пропоную вам провести невеликий експеримент. Напишіть на аркуші паперу, що для вас є якісний секс. І попросіть зробити те ж саме вашого партнера. А потім обговоріть одне з одним написане. Впевнена, що ви здивуєтеся різниці поглядів. Саме тому треба обговорювати своє статеве життя, сексуальні бажання, фантазії та уподобання.
Отже, спробуємо розібратися, від чого залежить якість сексу. Одним з основних чинників є сексуальний сценарій, тобто те, як людина представляє і надалі реалізує своє сексуальне життя. Він починає формуватися в дитинстві, у підлітковому віці триває його розвиток, а дорослі люди вже живуть статевим життям за секс-сценарієм, що склався. Добре, якщо секс-сценарії збігаються! Тоді партнери «розмовляють однією мовою», їм комфортно в сексі, а їхні сексуальні стосунки продовжують розвиватися.
Проблеми виникають, коли секс-сценарії є різними. Значення має рівень цих відмінностей. Наприклад, одному партнеру для збудження потрібна обов`язково якась рольова гра, а іншому — безрольовий однотипний секс.
Кадр із серіалу «Відчайдушні домогосподарки»
Наступний украй важливий чинник — це особистісні особливості партнерів і наскільки гармонійне їхнє спілкування одне з одним. Ідеальний варіант — коли зустрічаються дві досить зрілі особи, які розуміють свою відповідальність за партнерські та сексуальні стосунки. Вони прагнуть створити комфортне для обох спілкування, обговорюють своє життя, зокрема й сексуальне. Вони навчилися довіряти одне одному і прагнуть вносити у сексуальне життя різноманітність.
Але частіше картина буває не такою райдужною. Наприклад, у партнерів багато розбіжностей, конфліктів, вони часто ображені один на одного і не обговорюють свої інтимні стосунки. Яка ж якість сексу може бути у цьому випадку?
Побутові умови — ще один чинник впливу на якість сексуальних стосунків. Спільне проживання з родичами, обмежені умови, спільна з дітьми спальня тощо — все це аж ніяк не сприяє настрою на якісний секс.
І ще хочу нагадати про фактор стресу та здоров`я. Тривалий стрес та різні захворювання викликають гормональний дисбаланс в організмі. Це може спричинити зниження чи втрату й сексуального бажання, і сексуальної підприємливості, тобто людина стає практично байдужою до сексу. А у її партнера накопичуються образи, роздратування та агресивність. Ось вам конфліктна ситуація. Коло замкнулося.
Візьміть до уваги всі перераховані вище фактори, якщо ви дійсно зацікавлені зробити секс більш приємним і якісним.
Кадр із серіалу «Секс/життя»
Рекомендації, які суттєво підвищать шанси на успіх:
1. Усвідомте свої секс-бажання та переваги.
2. Спокійно обговоріть їх із партнером. Не намагайтеся нав`язати свою думку, намагайтеся знайти компромісний варіант — те, що прийнятно для вас обох.
3. Пам`ятайте, що у сексі важливі різноманітність та новизна. Саме це допомагає підтримувати активну «секс-форму». Поступово вводьте в сексуальне життя нові елементи, щоб задовольнити обидві сторони.
4. Секс «пеніс-вагіна» — це лише один із варіантів статевого життя. Спробуйте й інші: орально-мануальні ласки, еротичний масаж, еротичні танці тощо.
5. У разі категоричних розбіжностей є два шляхи. Перший — спробуйте визнати, наприклад, що якась секс-фантазія просто неприйнятна, і знайдіть щось інше. Другий шлях — зверніться до сексолога, який допоможе вам дійти згоди більш ефективно.