Корисні онлайн-ресурси про статеве виховання для батьків та вчителів

В українських школах секс-освіта досі не є частиною програми, а батьки часто бояться першими розпочати розмову про статеве виховання зі своїми дітьми

Сексуальна освіта дітей та підлітків сьогодні актуальна як ніколи. Адже дані UNICEF невтішні: Україна лідирує в Європі за кількістю ВІЛ-інфікованих, середній вік початку статевого життя для хлопців складає 14,4 року, для дівчат — 15,1. Дедалі більше неповнолітніх стають матерями. Попри це в українських школах сексосвіта досі не є частиною програми, а батьки часто бояться першими розпочати розмову про статеве виховання зі своїми дітьми. 

Щоб допомогти дорослим розібратися у темі статевого виховання своїх дітей чи учнів і попіклуватися про їхнє здоров`я, психологиня «Фонду Маша» за напрямом сексосвіти Олександра Бєлєніннік зібрала підбірку корисних електронних ресурсів. Вони допоможуть зрозуміти, як почати розмову на тему статевого виховання з дітьми чи підлітками, про що говорити і як це робити.

Курс «Сексуальна освіта» на Prometheus

Онлайн-курс «Сексуальна освіта» на платформі Prometheus підіймає теми сексуальності, безпеки, згоди на секс, ВІЛ/СНІД, контрацепції та інші. Підійде підліткам, які починають цікавитися темою сексуальності, безпечних стосунків, а також батькам та освітянам, які хочуть налагодити довірливі відносини з дітьми та вчитися вільно й відкритого говорити на тему сексуальної освіти.

«Рекомендую батькам самостійно опанувати цей курс, перш ніж давати його своїм дітям. Так ви зможете вільно обговорювати питання, що виникнуть у підлітків після перегляду лекцій. Тривалість курсу 10 годин, але проходити можна дистанційно й у зручний для вас час», — говорить Олександра Бєлєніннік. 

«Кіко та рука» від українського фонду «Благополуччя дітей»

Фонд розробив однойменну книжку та мультфільм для дітей від 3 років. У ньому пояснюють правила безпечних та небезпечних дотиків. Ці матеріали стануть у пригоді батькам та вихователям у дитячих садочках. Головна мета: запобігти сексуальному насильству над дітьми.

«Під час читання або перегляду «Кіко та рука» батькам, вихователям чи вихователькам варто обговорити правила «спідньої білизни» (інтимні частини тіла мають бути під спідньою білизною), доречних дотиків, обіймів, вміння сказати «ні» та необхідність звертатися по допомогу до безпечних дорослих», — зазначає психологиня.

Брошура «Сексуальне виховання дітей» від UNICEF

На сайті Дитячого фонду ООН UNICEF ви можете завантажити та переглянути файл «Сексуальне виховання дітей». Він буде корисним для батьків і підлітків від 12 до 18 років. 

«У брошурі можна знайти відповіді на запитання про сексуальність, етапи психосексуального розвитку, коли починати сексуальне виховання та які теми розглядати в якому віці, як говорити з дітьми про статеві відносини. У матеріалі від UNICEF батьки знайдуть важливі поради щодо того, як їм будувати діалог із дітьми, та які питання порушувати в розмові про сексуальне виховання», — зазначає Олександра Бєлєніннік.

YouTube-проєкт «М-канал» від UNICEF

«Це канал про менструацію, ПМС, правила менструальної гігієни, спорт під час менструації. Він допомагає розвінчати міфи щодо менструації та зменшити стигматизацію навколо цієї теми. На каналі розміщенні короткі та прості для сприйняття відео, які корисні як дівчатам та хлопцям, так і батькам. У роликах знімаються відомі гості та експерти (психолог, гінеколог)», — каже Олександра Бєлєніннік.

Інформаційно-освітні ресурси від Stop Sexting Ukraine

Громадська організація Stop Sexting Ukraine готує ресурси про безпеку в інтернеті для батьків, освітян та підлітків. Вони розміщені на різних платформах: YouTube, Instagram, ТікТок, Facebook

«На сторінках Stop Sexting є відповіді на запитання щодо булінгу в інтернеті, поведінки в соцмережах, шантажу оголеними фото чи перегляду порно, онлайн-ігор. Зокрема, рекомендую звернути увагу на ютуб-канал організації. Там є вебінари для освітян і батьків, подкаст про захист дітей від онлайн-ризиків «Хороших батьків не блокують», мультфільм про безпеку дітей онлайн «Хаппі та її суперсила», — радить психологиня. 

Окрім того, Олександра Бєлєніннік рекомендує стежити за такими сторінками в Instagram:


Реклама

Популярні матеріали

Національна спадщина: 5 забутих страв української кухні


Куркума для схуднення, омолодження та виведення токсинів: як та...


Про що говорять чоловіки: 10 секретів, які варто знати кожній...


Читайте також
Популярні матеріали