Що робити, якщо зовсім не хочеться працювати: 6 порад

Проблема, з якою стикалася кожна

Безумовно, небажання працювати досить поширений стан абсолютно для всіх, і він цілком природний. Однак якщо небажання трудитися переслідує вас кожен робочий день, то цілком можливо, що вам потрібно щось змінювати у своєму житті: або власне ставлення до справи, або обрану професію.

Ми зібрали шість порад, які допоможуть вам впоратися з небажанням працювати, яке час від часу виникає у кожної з нас.

Не панікувати

Це перше та найголовніше правило. Від того, що ви подумки лаятимете себе за безвідповідальність, робочі борги й нездатність зібрати сили в купу, ситуація докорінно не зміниться. Набагато краще намагатися перемикнути увагу, добре подумати та виписати на аркуш паперу всі завдання, котрі потрібно виконати. Коли ви структуруєте роботу, яка «зависла», то, найімовірніше, виявиться, що все не так страшно: завдання — прості, а їх виконання не вимагатиме від вас пари-трійки безсонних ночей. І ще одна порада — не відпрацьовуйте всі пункти плану за чергою з першого до останнього. Щоб налаштуватись на продуктивний лад, вибирайте спочатку тільки те, що вам подобається і приносить задоволення, а потім вже беріться за рутину.

Змінити підходи до роботи

Якщо ви, наприклад, втомилися від роботи за комп’ютером, замініть його (хоча б на пару годин) на блокнот або звичайний аркуш із ручкою. Накидайте макет презентації або здійсніть розрахунок вручну. Найімовірніше, спочатку вам буде трохи незвично тримати ручку в руках так довго, але потім ви звикнете. Ще однією вагомою причиною замінити гаджет на старе добре канцелярське приладдя є і той факт, що інформація, написана власноруч, запам’ятовується набагато краще за надрукований текст.

Припинити прокрастинувати

Представмо ваш звичайний робочий ранок. Що ви робите одразу після того, як увімкнете комп’ютер? Найімовірніше, відповіддю буде щось на кшталт «перевіряю пошту», «читаю новини» чи «переглядаю соціальні мережі». Це неправильний підхід. Одразу після старту робочого дня вам варто завантажити мозок хоча б легкою, але роботою. Так ви отримаєте потрібний заряд енергії та бойового настрою. А всі заняття, що відвертають, залиште на потім. У припущенні про те, що будь-яку роботу важливо розпочати, а далі все піде само собою, полягає істина.

Відпочивати

Так-так, якщо з утомою і небажанням працювати просто так впоратися не виходить, дайте собі те, чого дуже хочеться, — довгоочікуваний відпочинок. Цілком можливо, що ви просто втомилися або звалили на себе дуже багато. Найкращим виходом у такій ситуації буде сон і трохи спокою. Відновивши сили, ви самі захочете працювати.

Включити уяву

Якщо якесь завдання вперто вам не дається, закрийте очі та спробуйте уявити, що вся робота вже зроблена, і з чистою совістю можна розслабитися. Ймовірно, ви відчуєте полегшення або помрієте про те, як отримаєте надбавку до зарплати за гарний результат. А тепер розплющте очі й беріться за роботу. Натхнення лише покращить вашу продуктивність.

Завести будильник

Іноді працювати набагато краще та ефективніше допомагає наявність чіткого дедлайну. Так вже ми влаштовані, що тимчасові межі та рамки організують і мотивують нас краще, ніж багато інших методик разом узятих. Іншими словами, якщо вам потрібно змусити себе щось зробити, відведіть на виконання обмежену кількість часу. Заведіть собі будильник, який зателефонує у вказаний час, встановіть таймер або поставте нагадування на телефоні. Наявність чітких умов роботи дасть команду мозку сконцентруватися, а не розподіляти увагу на фактори, що відволікають.


Реклама

Популярні матеріали

Пампухи до Різдва: готуємо традиційну українську страву


Новорічний френч: трендовий святковий манікюр


Це база: чорні пуховики, які ніколи не вийдуть з моди


Читайте також
Популярні матеріали