7 книжок про те, як працювати із задоволенням та зростати професійно

Розвиваємося та досягаємо успіху

Робити кар’єру — це щось із довоєнного. Утім, працювати ефективно, знаходити спільну мову з колегами та партнерами, адаптуватися до форс-мажорів та ще й отримувати задоволення від своєї справи — завжди на часі. Разом з національною книжковою платформою Yakaboo ми пропонуємо книжки, які допоможуть вам не втрачати наснаги на роботі та постійно рухатися вперед.

«Задоволення від роботи. 30 способів кайфувати від своєї справи», Брюс Дейслі

Автор цієї книжки — Брюс Дейслі із суперпопулярного бізнес-подкасту Eat Sleep Work Repeat свого часу працював у Twitter, Google та YouTube, досліджуючи одночасно причини їхнього надзвичайного корпоративного успіху. Шляхом експериментів він зрозумів, які підходи дозволяють досягти від роботи найбільшої втіхи та видатних результатів. При цьому жертвувати особистим життям непотрібно. Просто впроваджуйте ці техніки продуктивності, менеджменту, офісного співжиття і командної взаємодії. Ця книжка допоможе вам суттєво підвищити якість свого робочого життя і віднайти в ньому насолоду.

«Мисли масштабно. Маленькі кроки до великої кар’єри», Ґрейс Лорден

Усі ми спостерігали колись людей «крайнощів»: одні не ставили собі амбітних професійних цілей і роками марнували життя на нижчих щаблях робіт, які їм не подобалися; інші хотіли «увесь світ біля ніг», ставили цілі, які ніхто, навіть супергерої, не міг би досягти, і теж лишалися ні з чим. І тільки ті, хто щодня йшов, повз або хоча б лежав у напрямку своєї мрії, досягали успіху. Спираючись на новітні знахідки поведінкової науки, докторка Ґрейс Лорден пропонує рішення й поради, які можна застосувати негайно і щодня наближатися до омріяного майбутнього.

«Вміти все. Чому універсальність перемагає спеціалізацію», Девід Епштейн

Періодично тренди змінюються: не так давно всі шукали суперспеціалістів у вузьких напрямках. Це знавці своєї справи, які часто відповідають на прохання й доручення: «Це не моя компетенція». Звісно, інший полюс — це марнування цінного працівника на тисячу різних за характером доручень, що не дає йому зростати у сфері, яка його цікавить. Проте є хороший орієнтир: людина, яка вміє багато чого, має найцінніше для успіху — гнучкість та розмаїтий досвід. Завдяки цій книжці ви позбудетеся стереотипів, які роками нав’язувала система освіти, і навчитеся здобувати універсальні знання та впроваджувати їх у будь-якій сфері.

«Не бійся спитати. 10 кроків до вдалих переговорів», Александра Картер

Переговори — важка справа. Що в офісі, що з малим вередуном, якому конче потрібні цукерки на касі супермаркету. Проти жінок у переговорах — потужні стереотипи: ми ж бо повинні бути милими, поступливими, готовими до невигідних нам компромісів. Юристка Александра Картер стала першою жінкою, що написала книжку про переговори на основі свого досвіду роботи на ООН, компанію Fortune 100, уряд США тощо. Виявляється, домовитися у спокійному тоні можна з ким завгодно. Треба тільки ставити правильні запитання. Читайте бестселер Wall Street Journal та перемагайте навіть у перемовинах про «ще одну цукерку». 

«Інстинкт. Перепрошивка для мозку, яка підвищить вашу продуктивність», Ребекка Гайсс

Є такий популярний слоган: «Іди за своїми інстинктами!» Що ж, інстинкти іноді справді стають у пригоді сучасним людям, хоча формувалися у наших печерних предків. Утім, іноді наші «інстинктивні» реакції на роботі тільки шкодять: прокрастинація, конфлікти, стрес. Що робити? Докторка Ребекка Гайсс, яка вивчає еволюційну біологію, пропонує новий підхід, що приборкає інстинкти і змусить їх працювати на нас, а не проти нас. Виявляється, саморуйнівна поведінка має наукове пояснення. Гайсс пропонує цілком зрозумілі техніки, які перепрограмують наш мозок.

«Сила продуктивності. Як подолати прокрастинацію», Стів Скотт

Прокрастинація — це не просто невміння управляти часом чи слабкість характеру, це комплексна психологічна проблема, у центрі якої — ставлення людини до самої себе, яке відображає хитке відчуття самооцінки. Внутрішня робота над собою важлива, але ви нічого не зможете вдіяти, якщо не візьметеся до справи: з розкладом, планером, чеклистом. Стів Скотт дає вам у поміч квартальні SMART-цілі, правило «80/20», матрицю Ейзенхауера для швидкого прийняття рішень, «слонячі звички» для тривалих проєктів та планування за календарними блоками — час зробити це сьогодні.

«Придурки на роботі. Токсичні колеги і що з ними робити», Тесса Вест

Нема гіршої біди на роботі, ніж токсичні колеги. Як не збожеволіти і продовжувати плідно працювати у такому «колективі»? Як розрізняти типи нестерпних колег та добирати ефективні способи нейтралізації їхньої токсичності? Соціальна психологиня Тесса Вест розповідає про налаштування робочої комунікації з нестерпними сусідами в офісі, захист особистих кордонів у взаємодії з «придурками», важливість правильного висловлювання думок, захист ідей від неконструктивної критики та стратегію роботи з босом-недбайлом.


Реклама

Популярні матеріали

Fashion Talk: 15 питань Ользі Галушці про улюблені бренди...


Яке взуття обирають на зиму модниці: 28 найстильніших варіантів...


«Мій бекграунд — це основа, що дарує мені свободу». Інтерв’ю з...


Читайте також
Популярні матеріали